USTA ÇIRAK İLİŞKİSİ * MAHKEME KARAR VERDİ

‘Usta çırak ilişkisinde bugün’ diyerek duyurdu…
Mahkemeden Hamza Yerlikaya’nın diploması hakkında karar

GÜNDEM 24 Ağustos 2022 Çarşamba

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığının mahkemece tescillendiği bildirildi. CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Mehmet Göker, ‘Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı mahkemece tescillendi’ dedi.
CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Mehmet Göker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın danışmanlığını da üstlenen eski güreşçi Hamza Yerlikaya‘yla ilgili gelişmeyi paylaştı.  Göker’in aktardığına göre, şimdilerde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı, mahkemece ortaya kondu:
“Usta çırak ilişkisinde bugün: Ekonomist,milli sporcu Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi,eski AKP milletvekili ve cumhurbaşkanı danışmanı Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı mahkemece tescillendi.”
İşte mahkemenin o kararı:
KARMAŞA:
AKP’YE GÖRE LİSE, MECLİS’E GÖRE ÜNİVERSİTE MEZUNU
Yerlikaya’nın eğitim bilgileri konusunda AKP ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) resmi internet siteleri arasında çelişkiler var.  İktidar partisi, Yerlikaya’nın ‘lise mezunu’ olduğunu söylerken, Meclis’te ‘üniversite mezunu olduğu’ ileri sürülüyor.
BAKANLIK: YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ VAR
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın internet sitesine gelindiğindeyse işler ilerliyor ve Yerlikaya’nın ‘yüksek lisans’ yaptığı anlatılıyor:
“Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun olan Yerlikaya, Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.”
AKP DÖNEMİNİN ‘YÜKSELEN YILDIZI’
AKP döneminin ‘yükselen yıldızlarından’ Yerlikaya, 2007 yılında yapılan genel seçimlerde iktidar partisi listelerinden Sivas Milletvekili olarak Meclis’e girdi. Bu süre zarfında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Üyeliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Müşavirliği, TBMM Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.
Milletvekilliğinin ardından 2012 yılında Güreş Federasyonu Başkanı seçilen Yerlikaya, 3 yıllık başkanlık süresinin akabinde Erdoğan’ın başdanışmanı olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görevine başladı. Bir dönem Vakıfbank’ta yönetim kurulu üyeliği de yapan Yerlikaya, şimdilerde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı makamında.
SPORCUYA ‘ÇATAN’ EMİN PAZARCI, SAHTECİLİĞE NE DİYECEK?
Tüm bu gelişmeler sırasında iktidara yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi yazarı Emin Pazarcı, dünya şampiyonu tekvandocu İrem Yaman’ın Türkiye’deki festival yasaklarına karşı paylaştığı “Seçimlerden sonra festival alanına dönecek tüm Türkiye” mesajına çattı:
“Bu ne yahu? Destekle, besle, büyüt, altın madalya aldır, taltif et. O da sporu bırakıp gırtlağına kadar siyaset içine batsın ve sana savaş açsın.”
Genç sporcu, Pazarcı’ya “Ben iki dünya, 5 Avrupa şampiyonu olarak al bayrağımızı dalgalandırdım. Türk halkının vergileri ile! İstiklal Marşımızı tüm dünyaya okuttum, şimdi de ülkeme siyasette hizmet ediyorum. Sahi siz yandaşlık yaptıklarınıza hizmet etmekten başka bu ülke için ne yaptınız?” yanıtını verdi.
Köşe yazarının Hamza Yerlikaya’nın sahte diploması karşısında ne tepki vereceği merak konusu.

https://www.krttv.com.tr/gundem/usta-cirak-iliskisinde-bugun-diyerek-duyurdu-mahkemeden-h132700.html
This entry was posted in YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *