TÜRK İSİMLİ KRİPTO ERMENİLER * Pirincin içindeki siyah taştan değil, beyaz taştan korkun. (Japon atasözü )

TÜRK İSİMLİ KRİPTO ERMENİLERİN FAALİYETLERİ


Gerek ülkemizde ve gerekse de yurt dışında yaşayan ve Türk isimleri almış olarak Ermeni yalanlarının propagandası ve yayılması için çalışıp çabalayan birçok kripto Ermeninin, Türk adı ve soyadının verdiği gizlenme imkânından yararlanıp sutre gerisinden Türk milletine ateş ettiklerini görüyoruz.
Tabii Taner Akçam, Orhan Pamuk ve diğer birçok örnekte olduğu gibi akademik unvan, Nobel ödülü ve maddi desteğin de ilave rolü bulunmaktadır. Bu kişilere dair 2015 ve 2018 tarihlerinde basımı yapılmış ve academia.edu web sitesinde de yayınlanan aşağıdaki linkteki kitapları ve daha önce Ermeni faaliyetleri bültenimiz ile bilginize sunduğumuz iki mesajı bilginiz olması bağlamında ve hatırlatma amacıyla aşağıda dikkatlerinize sunarım.
https://www.academia.edu/41118322/Turkish_Intellectuals_Who_Have_Recognized_the_Reality_of_the_Armenian_Genocide?rhid=28009689635&swp=rr-rw-wc-35901847
https://www.academia.edu/43077465/Turkish_Intellectuals_Who_Have_Recognized_the_Reality_of_the_Armenian_Genocide_Researched_and_Compiled_by_Hambersom_Aghbashian
Ermeni Haber Ajansı, gazeteci, foto muhabiri ve insan hakları savunucusu Demir Sönmez’in makalesini sunuyor. Makale şöyle başlıyor: “Uluslararası kuşatma ve işgal altındaki artsakh, Azerbaycan ve Rus askeri Barış güçlerinin koruması altında. 12 Aralık 2022 tarihinden beri artsahk’a yönelik abluka ve kuşatma devam etmektedir. Bu kuşatmanın ve ablukanın iyi anlaşılması için konunun iyi tanımlanması gerekir. Bu kuşatma ve ablukanın stratejik bir amacı ve tanımı vardır: Bu kuşatma sadece Azerbaycan tarafından başlatılan ve sürdürülen bir eylem değildir. Hepimiz konunun değişik boyutlarıyla tanımlamasını yapabiliriz; ama bunu yaparken bütün gerçekleri tüm çıplaklığıyla kamuoyunun bilgisine sunmalıyız…” (Türk isimli kriptolar…)
Türkiyeli yazar, siyasetçi ve hak savunucularından Ermeniler lehine Karabağ çağrısı. Azerbaycan’ın Laçin koridorunda uyguladığı abluka sekiz ayı geride bıraktı ve insani bir krize yol açtı. Türkiye’li bir grup yazar, siyasetçi ve hak savunucusu uluslararası topluma harekete geçme çağrısında bulundu. Açıklama şöyle başlıyor: “Türkiye vatandaşlarından uluslararası topluma Karabağ’a yönelik ablukanın sona erdirilmesi çağrısı. Bakü rejimi, Ankara rejiminin desteğini arkasına alarak, aylardır Dağlık Karabağ Ermeni halkına yönelik ve soykırım ihtimalini gündeme sokan bir abluka uyguluyor. TSK’nın müdahil olduğu son Karabağ savaşından sonra Ermenistan ile Karabağ arasında geçişi sağlayan ve insani yardım araçları, acil durum hizmetleri ile barış güçleri için açık olması gereken Stepanakert-Goris yolu, 12 Aralık 2022 tarihinden bu yana kuşatma altında ve kapalı durumdadır…”

İmzacılar:

Abdullah Demirbaş, Abdülhakim Daş, Adnan Cangüder, Adnan Çelik, Ahmet Aykaç, Ahmet Konuk, Akın Atauz, Akın Birdal, Alev Er, Alex Köşkeryan, Ali Gökkaya, Ari Günter, Aslı Erdoğan, Attila Tuygan, Ayşe Hür, Ayşe Yıldırım, Ayşegül Devecioğlu, Baskın Oran, Bayram Kaya, Celâl Başlangıç, Cengiz Aktar, Cengiz Arın, Denis Dreisbusch, Doğan Özgüden, Emrah Cilasun, Erdal Doğan, Erdoğan Kahyaoğlu, Eren Keskin, Ergun Babahan, Erol Ercan, Eser Budak, Esra Mungan, Fatime Akalın, Fikret Başkaya, Garo Kaprielyan, Gençay Gürsoy, Güngör Şenkal, Gürhan Ertür, Hacer Ansal, Hasan Burgucuoğlu, Hatice Yıldız, Hıdır Çelik, Hovsep Hayreni, Hüseyin Habip Taşkın, İbrahim Seven, İnan Gedik, İnci Tuğsavul, İra Tzourou, Kemal Bilget, Kemal Hür, Kemal Yalçın, Kenan Yenice, Mahmut Konuk, Mehmet Ali Balta, Nafiz Özbek, Necati Abay, Nedim Kibar, Nesim Ovadya İzrail, Nesrin Nas, Nevzat Onaran, Nurcan Baysal, Nurten Kırmızıgül, Okan Küçükersan, Osman Okkan, Oya Baydar, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ömer Madra, Racho Donef, Ragıp Duran, Ragıp Zarakolu, Ramazan Gezgin, Recep Maraşlı, Sait Çetinoğlu, Sait Oral, Selahattin Koçak, Selay Ertem, Selma Koçiva, Serdar Koçman, Sibel Yiğittekin, Şaban İba, Şakir Bilgin, Şamil Altan, Şanar Yurdatapan, Şükriye Ercan, Taner Akçam, Ülkü Çevik, Viktorya Çiprut, Yalçın Ergündoğan, Yasemin Gedik, Yaşar Küçükaslan, Yavuz Aydın, Yavuz Baydar, Yetvart Danzikyan, Yıldız Aydın, Yusuf Köse, Zarife Atik, Ziya Özder.
(Not: Çoğunun yalnızca isimleri Türk…Bir Japon atasözünde pirincin içindeki siyah taştan değil, beyaz taştan korkun der..)
FEYM GRUBU BÜLTENİ 26 Nisan 2024
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *