FACEBOOK VE TWITTER HESABI OLANLARA UYARI * BİR KAÇ AVUKATIN ÇIKAR BİRLİĞİ

Değerli okur,
Aşağıdaki bilgi mektubu posta kutuma düştü. Önemi nedeniyle sizlerle paylaşmanın yararlı olacağını düşündüm. Ülkemizin yaşamakta olduğu bu karanlık günlerde derin kırılmalar yaşıyoruz. AKP iktidarı ülkemizin ekonomisini çökertmiştir. hazinede hiç para kalmamış ve dededen kalan malların hepsini satan hayırsız torun gibi sağdan soldan ağır şartlarla alınan borç para ile gün geçirilmeye çalışılıyor.
Yüksek faizlerle dışarıdan alınan para yaşamakta olduğumuz covid salgınına karşı kullanılmıyor. Aşı alınmıyor. Bu nedenle her gün saklanan gerçek rakamlar yerine açıklandığına göre 350 kişi ölüyor. Ve borç alınan paralar ağır ve ultra yolsuzlukların yapıldığı köprü-yol-şehir hastahanesi gibi yerlere vagon vagon yandaş müteahhitlere ödeniyor. Her bir proje maliyetinin 3-5-10 katına mal ediliyor. Aradaki büyük farklar işi verenlerle alanlar arasında kırışılıyor.  Yapılan gizli anlaşmalarla Türkiye 25-30 yıl daha bu projeler için para ödeyecek.
İşte bu şartlar altında toplum yoksullaştı, yaşam hergün daha çok pahalı oluyor.  İnsanlar iş bulamıyor. Yurdun dört bir yanından intihar haberleri geliyor. En kötü şey UMUDUNU kaybetmiş bir toplumdur.
Ve tüm bunlar olurken, beraberinde yozlaşmalar da oluyor. Topluma adaleti kazandırmakla yükümlü olan bazı avukatlar çıkar birliğine giderek yasa boşluklarını kullanarak vatandaşın parasını sızdırmaya çalışıyor. Konunun haberi aşağıdadır.
Naci Kaptan / 07.05.2021

Sevgili Arkadaşlarım,
Bir arkadaşımın başına Facebook’da çok tatsız bir olay geldi. Bir arkadaşının sayfasında bir gazete haberine bir yorum yaptı. Aslında yaptığı yorum suç da içermiyordu ancak biraz sert bir eleştirel yorum sayılabilir belki. Bir süre sonra arkadaşımın kapısına bir polis geldi. Hakkında suç duyurusu yapılmıştı. Karakola gidip ifade verdi.
Daha sonra suç duyurusu yapan avukat kendisi ile iletişime geçti. Arabulucu müessesesi aracılığı ile kendisinden 4 bin tl talep edildi. Bu sebeple benden destek ve yardım istedi. Ben de burada izinim olmadığı için adını açıklayamayacağım Avukatım ve arkadaşım ile iletişime geçtim danışmak üzere. İlgili Avukatım bilişim suçları ve yasaları konusunda alt uzmanlık alanına sahip ve bu konuda çok ciddi çalışmaları olan önemli bir isim. Bu vesile ile ben de neler olup neler bittiğini öğrendim ve sizinle bu bilgileri paylaşıyorum.
Bir grup avukat , ne tıynette ve hangi baronun avukatları olduğunu tahmin edersiniz, bunu belirtmiyorum, Facebbok ‘da araştırmaya girişmişler. İşleri tüm sayfalarda, gruplarda kullanılan ve miminum suç dahi teşkil etmeyecek hakaret, eleştiri vs tespit etmek. Ellerinde Uyap gibi bir sistem olduğu için kişilerin kayıtlarına rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Dolayısıyla kayıtlarınız erişilebilir.
Sözde hakarete maruz kalan kişilerle de iletişime geçiyorlar ve onlar adına sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunuyorlar. 5000 TL’ye kadar olan suçlara uzlaşma öneriliyor yasalara göre. mahkeme katiplerinde bile varmış bu uzlaşmacı belgesi, gerisini sizler düşünün. 5000,- TL’nin altında rakamlar sizden talep ediyorlar uzlaşmacılar aracılığıyla, aksi takdirde mahkemeye başvuracaklarını bildiriyorlar tehditle. Yasayı tehdit unsuru olarak kullanıyorlar bir başka deyişle.
Mahkemeden kaçınmak adına siz de mecburen Uzlaşmacı üstünden anlaşıyorsunuz zira mahkeme masrafları da çok yüksek. Nitekim Avukatımdan öğrendiğim bu bilgiler sonucu ilgili arkadaşım da karşı tarafla anlaşmak zorunda kaldı. Başlangıçta 4000,- TL tazminat talep edilirken kendisi 1000’er liralık taksitlerle 3000,TL ‘ye anlaştı.
Bu uygulamalar maalesef yasal. Dolayısı ile karşı tez getiremiyorsunuz da. Hukukun mesleki etikten yoksun bir şekilde kullanılması bir anlamda. Milyonlarca lira dönüyor şu sırada insanlardan bu şekilde toplanan. Lütfen yaptığınız yorumlara dikkat edin. Suç unsuru teşkil edecek yorumlardan kaçının. Bir başka arkadaşımın başına aynı şey 2014 yılında Sözcü gazetesinin bir haberine yaptığı yorum dolayısıyla dün geldi. Tüm kayıtları tarıyorlar ve amaç sadece etik olmayan yöntemlerle para kazanmak ve halkı yine soymak. Lütfen dostlarınızı da uyarın. Durumu fark ettim, bilgilendirildim ve bu bilgiyi paylaşmayı görev bildim. Paylaşın bu yazıyı
This entry was posted in HUKUK-YARGI-ADALET, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *