İHANET POLİTİKALARINDAN TECAVÜZCÜYÜ AKLAYAN PEDOFİLİ YASASINA *** Türkiye’nin adını değiştirmeyi düşünenler şimdi de çocuklara tecavüz edenleri çocukla evlendiğinde cezadan kurtaracak yasalar hazırlıyorlar * Ahlak dibe vurdu * Bu yasanın ardında çocuklara tecavüz edenlerin büyük çoğunluğunun imam Hatip mezunu din adamlarının olması mı yatıyor ?

cumhuriyet.com.tr
18.11.2016

“İşte şok rejim değişikliği planı:
Türkiye’nin adını değiştirmeyi bile düşünüyorlar”

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye gündemini derinden sarsacak konuşmaların yapıldığını açıkladı.

Yarkadaş, Mecliste AKP’liler arasında yapılan konuşmaları aktardı. Meclis kulislerinde Türkiye’nin adının değiştirilmesinin bile konuşulduğunu söyleyen CHP’li vekil, Atatürk’ün yerine yeni bir simge getirileceğini de anlattı.

‘TÜRKİYE’NİN ADINI DEĞİŞTİRMEYİ BİLE KONUŞUYORLAR’

TBMM’deki basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yarkadaş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yarkadaş, bir gazetecinin “Anayasa’daki yemin metninden, Atatürk ve laiklik ifadesi çıkartılmak isteniyormuş, yorumunuz nedir sorusunu şöyle yanıtladı:

“Yapılmak istenen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği üzere bir rejim değişikliği çalışmasıdır. Bu bir sistem değil, rejim değişikliği hazırlığıdır. AKP’liler, kendi aralarında, ülkenin ismini değiştirmeyi dahi konuşmaktadır. Başkanlığı getirebildikleri taktirde, ülkenin isminin Yeni Türkiye ya da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı olmasını konuşuyorlar. AKP’nin bir süredir her konuşmada Yeni Türkiye vurgusu yapmasının sebebi budur. Toplumsal psikoloji buna göre hazırlanmak ve şekillendirilmek isteniyor.

ATATÜRK YERİNE YENİ SİMGE

Başkanlığı getirebildikleri taktirde, Recep Tayyip Erdoğan’ı da Kurucu Başkan olarak konumlandırmak istiyorlar. Başkanlık tartışmalarını yakından izleyen kamuoyu, bu gerçekleri bilmeli ve ona göre kararını vermelidir.”

Yarkadaş, AKP’nin ”tek adam” rejimini anayasal kılıfa sokarak “Başkanlık” olarak pazarlamaya çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

İLÇE BELEDİYELERİ KAPATILMAK İSTENİYOR

“Her yeri, her makamı tek bir kişinin yönetmesini ve her şeyin ona bağlı olmasını istiyorlar. Örneğin, üzerinde çalıştıkları bir tasarı var. Buna göre, ilçe belediye başkanlıkları kapatılacak. Örneğin, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda 14 ilçe belediyesi var. Yapmak istedikleri değişiklik hayata geçerse, 14 ilçenin tek bir belediye başkanı olacak. Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye, Beykoz, Maltepe, Kartal, Sultanbeyli gibi belediyeler ise Şube Müdürlüğü haline dönüştürülecek.”

KAZANAMADIKLARI BELEDİYELER HEDEFTE

AKP’nin, İstanbul’u 3 ayrı bölgeye ayırmak ve bu bölgelerin her birine bir belediye başkanı seçtirmek istediğini belirten Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Örneğin, İstanbul Anadolu Yakası’nın tek bir belediye başkanı olacak. 14 ilçenin belediye başkanlığı tasfiye edilecek. Aynısı Bakırköy ve Beşiktaş için de geçerli. 2. ve 3. Bölge olarak adlandırılan seçim çevresinin tek bir belediye başkanı olacak. Bölge Belediye Başkanı ise Büyükşehir Belediye Başkanı’na bağlanacak.

Ankara’da ise Çankaya, Yenimahalle gibi belediye başkanlıkları bu şekilde CHP’nin elinden alınmaya çalışılacak. Bu çalışma, Konak, Karşıyaka, Alanya, Muratpaşa, Bornova, Sarıyer, gibi tüm belediyeleri kapatmayı hedefliyor.”

AKP’NİN SÖZÜNÜ HATIRLATTI

AKP’nin 2002 yılında iktidara geldiğinde “yerel yönetimleri güçlendirme sözü” verdiğini anımsatan Yarkadaş, “Şimdi bu sözü unuttular, kazanamadıkları belediyeleri merkezi sisteme bağlayarak ele geçirmeyi tasarlıyorlar” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Çocuklara yönelik taciz ve tecavüzde adeta patlama yaşanıyor. Onlar ise Türkiye’nin adını Yeni Türkiye Cumhuriyeti ya da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yapmayı aralarında konuşuyor” dedi.

Yarkadaş, Atatürk’ün anayasadaki yemin metninden çıkartılmak, bunun yerine Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Kurucu Başkan” olarak konumlandırılmak istendiğini dile getirdi. CHP’li vekil, “İlçe belediye başkanlıklarını da şube müdürlüğü haline getirmek istiyorlar” ifadesini kullandı.

”TACİZCİLER KORUNUYOR”

Yarkadaş, ”AKP ve Saray, Türkiye’nin hiçbir sorununu çözemiyor. Gerçek sorunlar ise halının altına süpürülmek isteniyor” diyen Yarkadaş, buna örnek olarak Kırıkkale ve Adıyaman’da yaşanan tacizi örnek gösterdi.

”MÜFTÜLÜK TECAVÜZÜ TESPİT ETTİ AMA…

Yarkadaş, “Adıyaman’da bir müstahdem ile 13 kamu görevlisi 74 çocuğu taciz etti. Kırıkkale’de bir Kuran Kursu’nda tecavüz yaşandı. Bunların tamamı Kırıkkale Müftülüğü’nce tutanak altına alındı. Ancak olayın üstü örtülüyor, tacizciler, tecavüzcüler adeta ödüllendiriliyor” dedi. Yarkadaş, Adıyaman’daki tacize karışan müstahdem MSG’nin erkek öğrencilerle aynı yatakhanede kaldığını da belirterek, “İktidar, bunun hesabını vermek zorundadır” dedi.

OKULUN MÜDÜRÜNE ÖDÜL GİBİ GÖREV

Adıyaman’da tacizin yaşandığı okulun müdürü M.K.’nın, Gürcistan’daki Maarif Vakfı Okulu’nda görevlendirildiğini belirten Yarkadaş, “Bir el, şüphelileri özenle koruyor, kolluyor” dedi. Yarkadaş, Karaman’da yaşanan tecavüz sonrası AKP’li Bakan Sema Ramazanoğlu’nun ”Bir kereden bir şey olmaz” dediğini de anımsatttı. CHP’li vekil, “İşte bu anlayış, tacizcileri ve tecavüzcüleri cesaretlendiriyor” dedi.

‘TACİZ VAKALARI YÜZDE 700 ARTTI’

Çocuklara yönelik tacizin yüzde 700 oranında arttığını belirten Yarkadaş, “2006 yılında çocuklara yönelik taciz vakası iki bin dört yüz iken, 2015 yılında bu sayı on altı bin dokuz yüz elli yediye çıktı” diye konuştu.

AKP’LİLERE TACİZ -TECAVÜZ MEKTUBU

Adıyaman ve Kırıkkale’de yaşanan son iki vakanın ardından, AKP’nin bir de ”tecavüzcüleri koruyan bir önerge”yi gündeme getirdiğini belirten CHP’li vekil, Başbakan Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya mektup yazdığını açıkladı. Elindeki mektup metnini basın mensuplarına gösteren Yarkadaş, “Kırıkkale ve Adıyaman’da yaşananları kendilerine anlattım. Ve dün gece apar topar meclise getirdikleri önergeyi geri çekmeleri için çağrı yaptım” ifadesini kullandı. CHP’li vekil, taciz ve tecavüze uğrayan çocukların psikolojik tedavileri için CHP’nin bakanlığa yardım için hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

‘MECLİS’E BU AYIBI YAŞATMAYIN’

Meclis’e getirilen önergenin, çocuklara yönelik taciz ve tecavüzü teşvik edeceğini, suçluları ise koruyacağını belirten Yarkadaş, “Meclis’e bu utancı yaşatmayın. Yanlış bir adım attınız. Gelin geri dönün. Özür dilemek de erdemdir. Bunu siyasi mesele olmaktan çıkaralım, çocuklarımızın geleceğini tacizcilerin tecavüzcülerin ipoteği altına sokmayalım” dedi.

“AKP tacizcilerden ve tecavüzcülerden hesap sormak yerine dün gece bu önergeyi alel acele meclise getirdi” diyen Yarkadaş, “Yapmayın, bu önergenin altında kalırsınız’’ ifadesini kullandı.

’12 YAŞINDAKİ ÇOCUKLA EVLİLİK OLMAZ’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile AKP’lilerin önergeyi savunurken büyük bir yanlış yaptığını belirten Yarkadaş, “Bu önerge çocukların tecavüzcüleriyle evlendirilmesi anlamına geliyor. Bu, çocuklara verilen ikinci bir cezadır. Adalet Bakanı’na şunu sormak gerekiyor. 12-13 yaşında zorla evlendirilen çocuk tecavüze uğramış sayılmıyor mu? Adalet Bakanı ve AKP ne yapmaya çalışıyor? Tecavüzcüleri, istismarcıları cezaevinden çıkararak neyi amaçlıyor?” dedi.

Yarkadaş şöyle devam etti:

“Sayın bakan, 12 yaşında 13 yaşında bir çocuğun evliliği söz konusu olamaz. 30 yaşındaki bir adam 12 yaşındaki çocukla cinsel ilişkiye girmişse buna cinsel ilişki değil, tecavüz denir. 10 yaşındaki bir çocuk tacize uğrasa bile bunu anlayamaz. O yüzden gelin tacizcileri, tecavüzcüleri temize çıkaracak bu önergeden vazgeçin.’’

GİZLİ SAKLI GETİRDİLER

AKP’nin küçük yaştaki çocukların uğradığı tecavüzü, “evlilik ya da cinsel birleşme” olarak adlandırdığını belirten Yarkadaş, “Aramızda temel bir anlayış farkı var. Bunu bildikleri içi önergeyi gece gizlice getirdiler” dedi. Yarkadaş, “AKP, salı günü bu önergeyi geri çekmelidir. AKP tabanı da partilerine bu yönde telkinde bulunmalıdır” ifadesini kullandı.

YARDIM EDENLER DE AFFEDİLİYOR

CHP’li vekil, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu önergeyle birlikte, sadece tacizci-tecavüzcüler değil, onlara yardım edenler de affediliyor. Bunun adı af yasasıdır. Örneğin, 30 yaşındaki bir kişi, 13 yaşındaki bir çocuğu istismar ettiyse ve bu yüzden cezaevine girdiyse, kanuna göre, evlenmeleri halinde bu kişi dışarı çıkıyor. Ve ona bu suçta yardım edenler de affediliyor. Eğer kişi, evlendikten sonra 30 yıl içinde boşanırsa, yeniden hapse giriyor. Ancak ona yardım edenlere herhangi bir yaptırım uygulanmıyor. Bu önerge, çocukların evlenmelerinin önünü de açıyor. Neresinden bakarsanız bakın, bir utanç önergesidir bu…”

Skandal önerge Meclis’te:
Cinsel istismara uğrayan mağdur tecavüzcüsüyle evlendirilsin

AKP yine skandal bir önergeye imza atarak, TBMM’de tecavüze uğramış çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda cezasının ertelenmesini istedi.

AKP, TBMM Genel Kurulu’na cinsel istismar suçunda yargılamaya ilişkin olarak bir önerge getirdi. Önergeye göre, “cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanması geri bırakılıyor” ve hüküm verilmiş ise infazın ertelenmesine karar veriliyor. Evliliğin failin kusuruyla bitmesi halinde fail hakkındaki hüküm tekrar uygulanıyor. Önerge, açık oylamada 184 oyu bulamaması sebebiyle salı günü tekrar görüşülecek.

Bakan Bekir Bozdağ çocuğa tecavüzü “Küçüğün rızası” diyerek savundu
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran yasayla ilgili skandal bir açıklama daha yaptı. Bozdağ, çocuğa tecavüzü “Küçüğün rızası” diyerek savundu.

Eski Çorum Ensar Vakfı Başkanı çocuk istismarından tutuklandı!

Olay, Eylül 2007’de meydana geldi. İddiaya göre o dönem Ensar Vakfı Çorum Şubesi Başkanı olan ve bir lisede din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yapan Zekai İşler  ile ilgili vakıftaki kurslara katılan kız öğrencilerden olay tarihinde 14 yaşında olan E.Y. ile 13 yaşında olan E.G.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla aileleri şikayetçi oldu. Bunun üzerine Zekai İşler hakkında 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan dava açıldı.

‘HER ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİSİNE YAKLAŞTIĞI ŞEKİLDE BAKTIM’

Yargılama sırasında E.Y.’nin ruh sağlığının bozulduğu verilen raporla belirlendi. Şüphelinin dizüstü bilgisayarında yapılan incelemede pornografik olabileceği değerlendirilen görüntüler tespit edildi.

Zekai İşler, yargılama sırasındaki savunmasında hakkındaki iddiaların iftira olduğunu belirterek, “Ben yaklaşık 30 yıllık eğitimciyim. Her öğretmenin öğrencisine normal şekilde yaklaştığı şekilde öğrencilerime bakmışımdır. Bunun istismar olduğu düşünüldüğünde bütün öğretmenlerin suçlu olması gerekirdi. Benim yaptığım davranışlar normal ve olağan karşılanan davranışlardır. Şahısları yanaklarından öptüğüm sonrasında göğüslerini ve kalçalarını okşadığım iddiaları tamamiyle gerçek dışıdır. Elbise denendiği sırada bacaklarına baktığım ve bilgisayarda porno içerikli görüntüleri izlettiğim iddiaları da doğru değildir. Vakfa ödev yapmaya gelip bilgisayarımdan faydalanmaya gelen öğrencilere bilgisayarım açarım, şifremi hiç kimseye de söylediğimi hatırlamıyorum. Söylediğim zaman da mutlaka şifremi değiştiririm. Bilgisayardaki görüntülerin nasıl ve ne şekilde indirildiğini bilmiyorum. Bilgisayarımda ödev yapan öğrencilerin de yapmış olabileceğini düşünüyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

YARGITAY KARARI BOZDU

Mahkeme Nisan 2010’da verdiği kararda E.G. ile ilgili iddialar hakkında delil yetersizliğinden dolayı Zekai İşler’e ceza vermezken, E.Y’ye yönelik ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Ancak tarafların karara itiraz etmesi üzerine dosya Yargıtay’a gönderildi. Yargıtay verilen kararı bozarak dosyayı tekrar yerel mahkemeye gönderdi.

YARGITAY KARARI ONADI

Yargılama sonunda Haziran 2015’de yerel mahkeme, şüphelinin E.G’ye yönelik eylemleri nedeniyle açılan davanın ayrılmasına, müstehcanlik suçundan ise beraatine karar verdi. E.Y’ye yönelik ise basit istismar suçunu işlediğini belirleyip Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesince önce 15 yıl hapis cezası verdi. Ardından Zekai İşler’in mahkemeye karşı saygılı tutum ve davranışlarından dolayı cezasını 12 yıl 6 aya indirdi.

Yerel mahkemenin Zekai İşler hakkında verdiği 12,5 yıl hapis cezası kararına avukatları itiraz etti. Ancak Yargıtay verilen kararı 11 Ekim 2016 da onadı ve Zekai İşler, bugün kent merkezindeki evinde gözaltına alındı. Adliyedeki işlemleri tamamlanan İşler, tutuklanarak Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

This entry was posted in İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, İrtica, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *