KUZU KUZU HA? * Eyy Cumhur’un Başı, Türkiye gibi bir devleti 13 senedir TEK BAŞINA yönetiyorsun. Astığın astık, kestiğin kestik. Meclis- Hükümet-Yargı-Ordu-Basın hepsi senin emrinde. Tutarı 10 Milyon TL yi aşan tüm ihaleler, maden ruhsatları senin onayından geçmeden yapılabilir mi? Türk Tarihinde Büyük Atatürk dâhil, hiçbir Cumhurbaşkanının kullanmaya tenezzül etmediği “ÖRTÜLÜ ÖDENEK” kullanma yetkisini bile kendine aldın

19 Ekim 2015
Rifat Serdaroğlu

KUZU KUZU HA?

İnsanoğlu çok tuhaftır! Öküz dersin bozulur, kuzu dersin aldırmaz!
Eşek arısı dersin kızar, kelebek dersin hoşuna gider!
Manda gibisin dersin küser, aslan gibisin dersin gururlanır!

Cumhur’un Başı da insan olduğuna göre, her insan gibi onun da tuhaflıklarının olması elbette ki doğaldır. Hele serde Kasımpaşalılık ve Delikanlılık varsa bu tuhaflık katsayısı sürekli olarak artar!

Cumhur’un Başı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine su götürme projesini sahiplendiği konuşmasında muhalefet partilerinin liderlerine aynen şöyle dedi; “1 Kasım’dan sonra Saraya, kuzu-kuzu geleceksiniz!”

Cumhur’un Başı’nın muhalefet partilerinin liderlerine, “hayvan” demek istemediğini herhalde çocuklar bile anlamışlardır. Ağzından kaçırdığı şudur; “AKP te başına iktidar olamayacak ama kimseye de tek başına iktidar yok, nasılsa bana geleceksiniz!”

Eee o zaman bize de bundan böyle Cumhur’un Başı’ na hitap ederken, kendisinin kullandığı üslubu kullanmak hak olur değil mi?

Eyy Cumhur’un Başı, Türkiye gibi bir devleti 13 senedir TEK BAŞINA yönetiyorsun. Astığın astık, kestiğin kestik. Meclis- Hükümet-Yargı-Ordu-Basın hepsi senin emrinde. Tutarı 10 Milyon TL yi aşan tüm ihaleler, maden ruhsatları senin onayından geçmeden yapılabilir mi? Türk Tarihinde Büyük Atatürk dâhil, hiçbir Cumhurbaşkanının kullanmaya tenezzül etmediği “ÖRTÜLÜ ÖDENEK” kullanma yetkisini bile kendine aldın! Türkiye’nin içinde bulunduğu bu feci durumdan sorumlu tek kişi sensin, dediğimizde niçin itiraz ediyorsun?

*Hiç lagara-lugara yapma, sorumlu olduğunu kabulleneceksin!

Eyy Cumhur’un Başı, sana defalarca TÜRK ORDUSUNU kendine düşman görme, ordumuzun komuta heyeti ile oynama, bu coğrafyada ordusu güçlü olmayan devlet yaşayamaz, cemaatin oyununa gelme, Milli Ordumuza kumpas kurulmasına izin verme dedik. Sen ne yaptın?

Cemaatin CIA kanadını Türk Devletinin en önemli makamlarına kadar soktun. Türk Ordusunu felç ettin! Şimdi istediğin kadar, “Beni kandırdılar, aldattılar, çok safmışım, kumpas kurmuşlar de!”
*Hiç lagara-lugara yapma, sorumlu olduğunu kuzu-kuzu kabulleneceksin!

Eyy Cumhur’un Başı, sana hep nasihat etmedik mi? Cumhuriyet’in kurucularına ve değerlerine düşman olma, Kürtçülük- Bölücülük kuyusuna düşme diye sana defalarca seslenmedik mi? Sen ne yaptın?

Bize bu Vatanı ve Cumhuriyeti emanet eden büyük insanlara utanmadan “İKİ AYYAŞ” dedin!

Türk Milletinin 54 Bin insanının hayatını çalan, gençlerimizin geleceği olan 400 Milyar Doları boşa harcatan Öcalan adlı Artin Agopyan’ ı Türk Devletinin muhatabı yapma, dedik! Sen ne yaptın?

Bebek katili, uyuşturucu çetesi reisi olan bu kişi ile Türk Devleti yetkililerini aynı masaya defalarca oturttun. Ne pahasına? Terörü bitirip, ülkeye huzur getirmek için mi?

Elbette ki hayır, üç-beş oy uğruna her seçim öncesi bu kanlı oyunu oynadın! *Hiç lagara-lugara yapma, akan her damla kanın sorumlusu olduğunu kuzu-kuzu kabulleneceksin!

Eyy Cumhur’un Başı, sen bilmez misin ki “Taç giyen baş akıllanır” demiş atalarımız? Sen ne yaptın?

Makamın yükseldikçe sakinleşeceğine, daha çok hırçınlaştın!
Etrafımızda konuşabileceğimiz, iş birliği yapabileceğimiz bir tane komşu bırakmadın! Yurt içinde herkesi suçladın, herkese hakaret ettin. Yetinmedin bir de gariban madenciyi kovalayıp “Kaçma lan İsrail Dölü” deyip, yumrukladın. Sabah söylediğini akşam inkâr ettin. Dünyanın en zengin siyasetçileri arasına girdin. Çocukların bir defada 100 Milyon Dolar bağış alan Vakıfların ve dizi-dizi gemilerin sahibi oldular. Şehit babasına karaktersiz dedin, kul hakkı yedin…*Hiç lagara lugara yapma, tüm bunların sorumlusu olduğunu kuzu-kuzu kabul edeceksin!

1 Kasım’dan sonra Muhalefet liderleri, Türk Milletinden aldıkları yetkiyle “Adam gibi” Saraya gelecekler ve sen onları “KUZU-KUZU” kabul edeceksin. Orası baba ’nın takası değil, kaçak da olsa Türk Milletinin malıdır.Nasılsa eninde sonunda Yüce Divan’a gideceksin, biz de kaçak sarayı ATATÜRK Siyaset Akademisi yapacağız!

Hadi şimdi bu yazıyı Paşa-Paşa oku ve ezberle…

Sağlık ve başarı dileklerimle

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *