RADİKAL İSLAMİ TERÖR * İŞİD *** Katliam planı Kilis’te yapıldı * Suriye tarafına haber gönderildi. Sınırın karşı tarafından bir grup IŞİD yöneticisi köye geldi. Taraflar Ankara’daki saldırı planlarının ayrıntılarını konuştuktan sonra yönetici grup tekrar sınırın Suriye tarafına geçiş yaptı.

Fırat Kozok
16 Ekim 2015 Cuma

Katliam planı Kilis’te yapıldı

Saldırıdan bir gün önce Kilis’in sınır köyünde IŞİD militanları elini kolunu sallayarak buluştu

Cumhuriyet, Ankara’da 99 kişiyi katleden canlı bombaların hazırlık sürecine ilişkin ürkütücü iddialara ulaştı. Tüyler ürperten iddialara göre, patlamadan bir gün önce Ankara’dan bir grup IŞİD’ci, Kilis’in Elbeyli ilçesindeki sınır köyüne gitti. Sınırın öte yakasındaki IŞİD militanları köye çağırıldı. Yapılan ilk görüşmenin ardından, militanlar tekrar Suriye’ye geçip, yanlarında canlı bomba olacak iki kişiyi getirdi. İki kişi Ankara grubuna teslim edildi. Canlı bombalar gece yarısı Ankara’ya getirildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep programı sırasında beraberindeki gazetecilere “Bana birisi anlattı, Suriye sınırında o köyde bir araya gelmişler karar vermişler bu ikisi bombayı bağlasın diye” demişti. Cumhuriyet, Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği o köyün ismine ve yaşananların ayrıntısına ulaştı.

İddialara göre, saldırının ayrıntıları günler öncesinden hazırlandı. Ankara’daki IŞİD militanları ile Suriye’deki yöneticiler arasında iletişim kuruldu. Yapılan hazırlıkların ardından Ankara’dan iki araçla gelen bir grup IŞİD’ci, Kilis’in Elbeyli ilçesindeki sınır köyüne doğru yola çıktı.

Gece yarısı buluşması

Yine iddialara göre, Ankara’dan çıkan grup akşam saatlerinde köye ulaştı. Grubun varmasının ardından Suriye tarafına haber gönderildi. Sınırın karşı tarafından bir grup IŞİD yöneticisi köye geldi. Taraflar Ankara’daki saldırı planlarının ayrıntılarını konuştuktan sonra yönetici grup tekrar sınırın Suriye tarafına geçiş yaptı.

IŞİD’ciler bir süre sonra yanlarında canlı bomba olacak iki kişiyle birlikte tekrar köye döndüler. Temaslar yaklaşık 3 saat sürdü. Burada yapılan son görüşmelerin ardından iki canlı bomba, Ankara’dan gelen grupla birlikte başkente doğru yola çıktı. Canlı bombalar gece yarısı Ankara’ya ulaştı.

Buradan saldırı yapılacak alana yönelen militanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 500 metre yakına kadar ellerini kollarını sallayarak ulaştı ve saldırıyı gerçekleştirdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/388848/Katliam_plani_Kilis_te_yapildi.html

This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica, RADİKAL İSLAM, TERÖR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *