IŞİD: Ya Müslüman olun ya da… *** Türkiye sınırı yakınlarında IŞİD vahşeti:

cumhuriyet.com.tr
19 Temmuz 2014 Cumartesi

IŞİD: Ya Müslüman olun ya da…

IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların, Musul’u terkeden Hristiyan ailelerin evlerine ve diğer eşyalarına el koyduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre IŞİD, Musul’u terketmeye zorladığı Hristiyanların evlerini ganimetine aldı. IŞİD militanları, Hristiyan vatandaşlara ait evlerin üzerine “İslam Devleti Emlakçısı” yazdı ve Nasara’nın (Hristiyan) baş harfi “N”yi evlere işaretledi.

Ayrıca Musul’dan kaçan Hristiyan aileleri, son kontrol noktasında durdurularak, araç, altın ve cep telefonlarına da el kondu. IŞİD’in, ailelere, “Sizin Musul’dan çıkmanıza izin verdik, eşyalarınızın değil” dediği öğrenildi.

IŞİD, dün dağıttığı bildiride Hristiyanlara, Musul’u terketmeleri için bugün öğleye kadar süre verdi. Hristiyanların, Musul’da kalması için üç şarttan birini yerine getirmelerini isteyen IŞİD, şartlarını şöyle sıraladı: “Ya Müslüman olun, İslam Halifeliği devletini kabul edin ve verginizi ödeyin ya da bizimle düşmana karşı savaşın.”

100 aile terketti

IŞİD’in tehditleri üzerine Hristiyan aileler dünden beri Musul’u terkediyor. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre dün akşam 100 aile, Musul’dan kaçarak Ninova ve Erbil’e sığındı. Kaçışlar, bugün de devam ediyor.

cumhuriyet.com.tr
19 Temmuz 2014 Cumartesi

Türkiye sınırı yakınlarında IŞİD vahşeti

Taşlayarak katlettiler

IŞİD’li teröristler Suriye’nin Rakka vilayetinde zina yaptığı gerekçesiyle bir kadını taşlayarak öldürdü.Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün açıklamasına göre IŞİD’in ilk kez recm cezası uyguladığı öğrenildi.

Örgütün açıklamasına göre korkun infaz Perşembe günü Türkiye sınırı yakınlarında IŞİD’in kontrolündeki Rakka vilayetine bağlı Tabaka kasabasının meydanında halkın önünde gerçekleştirildi.

Taşlanarak öldürülen kadının 30’lu yaşlarında olduğu ve IŞİD’in kurduğu mahkeme tarafından yargılandıktan sonra recm cezasına çarptırıldığı belirtildi. Kadın ile ilgili başka bir bilgi ise bulunmuyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/96353/ISiD__Ya_Musluman_olun_ya_da….html
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/96355/Turkiye_siniri_yakinlarinda_ISiD_vahseti__Taslayarak_katlettiler.html

This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica, ORTADOĞU ÜLKELERİ, TERÖR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *