NOTLAR * İNSANLIĞIN İLK DİLİ TÜRKÇE’DİR

İNSANLIĞIN İLK DİLİ TÜRKÇE. İLK OLDUĞU İÇİN TÜM DİĞER DİLLERDEN
DAHA MÜKEMMELE ULAŞABİLMİŞ. TÜRKÇE MATEMATİK İLE BİRLİKTE DOĞMUŞ.

DİL OLMADAN HİÇ BİR CANLI HAYATTA KALAMAZ.
39 BİN YIL ÖNCE SOYU TÜKENSE DE ASYA , AVRUPA HALKLARI’NIN GEN YAPISI İÇİNDE % 3 OLARAK YAŞAYAN NEANDERTAL İNSAN TÜRÜ. DEMEK Kİ BUGÜNÜN 1600 GRAM BEYİNLİ HOMOSAPIENS İNSAN TÜRÜ İLE DE BİRLİKTELİK YAŞAMIŞ KONUŞABİLEN ORTAK NESİLLER ORTAYA ÇIKMIŞ.
DAHA ZEKİ VE BEYİN -KORTEKS AĞIRLIĞI BUGÜNÜN İNSANI OLAN HOMOSAPIENS’TEN ÇOK DAHA BÜYÜK OLMASINA RAĞMEN SOYUNU KORUYAMADI , NEANDERTAL İNSAN TÜRÜ.
GELECEK YAKIN YILLARDA İNSAN TÜRÜ-EVRİMİ KONUSUNDA ÇOOK ŞAŞIRACAĞIMIZ GERÇEK GEÇMİŞİMİZİ ÖĞRENECEĞİZ. AYRICA ZATEN EVRİM DURMADI DEVAM EDİYOR.
.
1990’DA TÜM DÜNYA İNSANLARI DENEK OLARAK KULLANILARAK SONUÇLANDIRILAN ” İNSAN GENOM ARAŞTIRMASI” , İNSAN GENİNİN 22-30 BİN KADAR OLDUĞU VE SPİRAL GEN SİSTEMİNDE YENİ GENLER İÇİN YÜZBİNLERE ULAŞAN BOŞ YERLER OLDUĞUNU GÖSTERDİ.
.
GEZEGEN YAŞAM KOŞULLARI , DOĞA ŞARTLARI DEĞİŞTİKÇE İNSAN GEN YAPISI YEPYENİ CANLI TÜRÜNE DÖNÜŞÜYOR. DENİZLERDE ÇOK UZUN YAŞIYAN KARA CANLILARI KARA DEĞİL DENİZ CANLISI HALİNE GELİYOR. KUTUPLARDA BUNUN ÇOK KANITI VAR.
MADAGASKAR KIYISINDA BALIK İLE GEÇİNEN İNSANLARIN BİNLERCE YIL YUNUSLARLA BALIK AVI İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTIĞI VE ZAMANLA ”DENİZ İNSANI-DENİZ KIZI” OLARAK ARTIK DENİZLERDEN KARAYA DÖNMEDİĞİ BİLİNİYOR. AVLANDIKLARI İÇİN BU YÜZGEÇ GELİŞTİRMİŞ İNSAN TÜRÜNÜN DERİN OKYANUS SULARINA GÖÇ ETTİĞİ TAHMİN EDİLİYOR.
OKYANUS SAHİL BİYOKİMYA LABORATUVARLARI’ ARAŞTIRMACILARINCA YAYINI YASAKLANAN KESİN BUKGULAR VAR . ÖZELLİKLE GÜNEY AFRİKA SAHİL VE OKYANUS BİYOLOGLARI BU KONUDA GÖRÜNTÜLÜ BELGELER YAYINLIYOR.
.
OKYANUS DİPLERİNİ İLETİŞİM KABLO MEZARLIĞI YAPAN OKYANUS CANLILARINI BU KABLOLARIN YAYDIĞI ULTRASON , MANYETİK DALGALARLA ÇILDIRTAN ABD GİBİ ÜLKELER BU BULGULARI GİZLETİYOR. ABD’NİN DÜNYA ÇEVRESİNİ OKYANUS ALTINDAN İZLEYEN 65 BİN KM UZUNLUĞUNDA DÖŞENMİŞ KABLOSU VAR. BİLİNDİĞİ GİBİ BUGÜN İNTERNET KABLOLARI DA BÜYÜK ORANDA DENİZ ALTINDAN ABONELERE ULAŞIYOR. TÜRKİYE İNTERNETİ AKDENİZ TABANINA DÖŞENMİŞ KABLOLAR ÜZERİNDEN ALIYOR. BU KABLOLAR KOPABİLİYOR.
ARKADAŞLAR BİLİM , FEN EVRİM , DOĞA BİLİMCİLERİ YAYINLARINI TAKİBEDİN . DERİM. ÇOOK ŞAŞIRACAĞINIZ DOĞA GERÇEKLERİ ÖĞRENECEKSİNİZ SİZE BİNLERCE KM UZAKTA MİLYONLARCA YILDIR YAŞANAN DOĞA EVRİM GERÇEKLERİNİ ÖĞRENECEK HAYATA BAKIŞINIZI REVİZE EDECEKSİNİZ.
TÜRKÇEMİZ DE BİR DOĞA EVRİMİ OLAYI’DIR ESASTA. EVRİM BİTMEZ. ÇÜNKÜ DOĞA’NIN , EVREN’İN İLERİYE DOĞRU DEVİNİMİ DEĞİŞİMİ ORTAYA YENİ ŞARTLAR ÇEVRELER ÇIKARMASI SONSUZA AKAN BİR SÜREÇ.
NE DEMİŞ ATALARIMIZ ; ”NE OLDUM DEME, NE OLACAĞIM DE ! ”
TÜRK DÜŞMANLIĞI EN ÇOK TÜRKÇEMİZİ GÖRMEKTEN GELME KONUSUNDA KENDİSİNİ GÖSTERİYOR.
BATI BİLİMCİLERİ KENDİ İÇLERİNDE TÜRKÇE’YE DİKKAT ÇEKEN MESELÂ İTALYA’DAKİ ROMA’YA TEMEL OLMUŞ ETRÜKSLER’İN TÜRKLÜĞÜNÜ DİLE GETİRİNCE DIŞLIYOR BİLİM TOPLANTILARINA KATILMALARINA ENGEL ÇIKARIYORLAR. OYSA GERÇEKLER HER KONUDA ÖNÜNDE SONUNDA ”BEN BURDAYIM” DER.
GERÇEKLERİ ENGELLEYENLER SADECE AHMAKLARDIR.
T.C. BURHAN SAVAŞ
This entry was posted in AKIL FİKİR YAZILARI, T.C. BURHAN, Tarih. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *