TSK TARİKATLAŞIYOR MU? Jandarmada Menzil atamaları

CHP milletvekili Odatv’ye tek tek sıraladı…
Jandarmada Menzil atamaları

Odatv.com – 15 Eylül Çarşamba 2021


CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Emniyet ve Jandarma’daki terfi ve atamaları Odatv’ye değerlendirdi.  Adıgüzel, iki kritik kurumda Menzil tarikatının örgütlenmeye başladığını söyledi. 

“EN ÜST DÜZEYLERDE ALENEN GERÇEKLEŞİYOR”

CHP’li Adıgüzel şu ifadeleri kullandı:

“Son terfi ve atamalar gösteriyor ki Menzil tarikatı Emniyet ve özellikle Jandarma içinde alenen yuvalanmaya başladı.

Hain darbe girişimine giden süreçten ders çıkaran, tecrübe kazanan devlet aklı değil, tarikat aklı olmuş gibi görünüyor.  FETÖ’den artık unsurlar da siyam ikizi olduğu diğer tarikatların kimliği altına saklanarak yollarına tarikatların kardeşliği şeklinde devam ediyorlar.

Eskiden emniyet ve asker içerisindeki sızmalar daha alt düzeyden sessiz sedasız yıllar içinde gelişirdi. Şimdi ise en üst düzeylerde alenen gerçekleşiyor.

Bu işlerin İçişleri Bakanlığı içerisinden aşağı doğru örgütlendiği iddiaları var.” 

“FETÖ İDDİALARINA RAĞMEN TUĞGENERAL YAPILDI”

“Bazı atama ve terfiler dikkat çekiyor” diyen Adıgüzel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son atama ve terfiler ile jandarmada aynı anda ikinci bir orgeneral olması dikkat çekti. Jandarma Genel Komutanı Org. Arif Çetin’in yardımcısı Ali Çardakçı orgeneralliğe terfi ettirildi. Gelecek dönem genel komutan şimdiden belli.

Akademi Komutanlığına komutan yardımcısı Murat Bulut bazı itirazlara rağmen atandı.

Bir ilin Jandarma Alay Komutanına yönelik FETÖ iddialarına rağmen Tuğgeneral yapıldı.”

SEDAT PEKER’İN İDDİALARI

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in, Jandarma’ya yönelik iddialarına da değinen CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel şunları kaydetti:

“Sedat Peker de iddia etmişti. Elazığ İl Jandarma Alay Komutanı iken, bir olayı örtbas ettiğini söylediği, Alb. N. Ç. için “göreceksiniz terfi edecek” demişti. Aynen de öyle oldu. Mersin’de görevli iken hem Tuğgeneral yapıldı, hem de aynı ilde yerinde kaldı, ödüllendirildi. Başarı derecesine göre 5. sıradaki alay komutanı emekli edilirken 153. sırada olan subay en büyük illerden birine alay komutanı yapıldı. Ehliyet liyakat yerine mensubiyet geçerli oldu.”

“ARTIK SUBAYIN SINIFINI ÜNİFORMA VE SINIF İŞARETLERİ YERİNE TAKKESİNDEN ANLIYORSUN”

Menzil örgütlenmesine değinen Adıgüzel, şu ifadeleri kullandı:

“Menzil cemaatinin en yoğun örgütlendiği iki il Adıyaman ve Eskişehir Sivrihisar (Semerkant ve Buhara) olarak biliniyor. Adıyaman İl Jandarma Komutanı Adıyaman’da beş yıl kaldıktan sonra Eskişehir’e atanarak tayine değil, ayine yolculuk yaptı. Her iki ilde de hayırseverler eliyle cemaate dubleks konutlar yaptırıyor. İl Alay Komutanı değil de sanırsın cemaatin imar daire başkanı. Her subayın namazda taktığı takkesinin renginden hangi gruba ait olduğunu anlayabiliyorsun, gizlemiyor. Artık subayın sınıfını üniforma ve sınıf işaretleri yerine takkesinden anlıyorsun.

Dışarıdan her arandığında sekreteri tarafından ‘komutan namazda’, ‘komutan abdest alıyor’, ‘komutan mescide gitti’ şeklinde cevap verdiren komutan şu anda en kritik yerde general.

“ATATÜRKÇÜ CUMHURİYETÇİ MİLLİYETÇİ KOMUTANLAR TASFİYE EDİLDİ”

FETÖ’ye ilişkili komutanların ihracı için yapılan ‘rütbe bekleme sürelerine bakılmaksızın emekli edebilmeye’ imkan veren düzenle ile ne gariptir hiç bir FETÖ’cü komutan emekli edilmedi. FETÖ’ye niyet nedense (!) Atatürkçü milliyetçi subaylara kısmet oldu. Cemaate mensup olanlar terfi alırken, Atatürkçü cumhuriyetçi milliyetçi komutanlar tasfiye edildi.

En acı olan ise yıllarca FETÖ ve benzeri tarikatlar ile mücadele eden bu yurtsever komutanlar, bu şekilde emekli edildiklerinde, bir de kendilerini topluma ve çalışmak istedikleri zaman işverenlere FETÖ iştirakinden emekli olmadıklarını anlatma zorluğu yaşıyorlar. Yıllarca mücadele ettikleri yapılar görevlerinde yükselirken, bu komutanlar ise karşı durdukları yapının içinde olmadıklarını ispat etme zulmünü yaşıyorlar.”

“FETÖ’NÜN YÖNTEMLERİ İLE SAHTE RAPORLAR DÜZENLENEREK”

“Kırklareli’nin altın madalyalı il alay Komutanı emekli edildi” diyen CHP Milletvekili Adıgüzel, açıklamasını şöyle noktaladı:

“Ordu İl Jandarma Alay Komutanı Gazi Demir Albay Atatürkçü, cumhuriyetçi ve milliyetçi olduğu için cezalandırıldı. 2 Yıl erken terfi alan, yurtdışında 2 yıl aralıksız görev yapan, başarılı sicili ve daha genç olması ile terfi etmesi bekleniyordu. Teamüllere aykırı olarak emekli edildi. Hem de kumpas davalarının ve FETÖ’nün yöntemleri ile sahte raporlar düzenlenerek. Çünkü Atatürkçülere, milliyetçilere yer yoktu.

Tüm bu gelişmelere Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in sessiz kalması ise düşündürücü.

İnsan düşünmeden edemiyor. 15 Temmuz yaşandı. Bu kadar can kaybı… Bu devlet bundan ders çıkaracağına tarikatlar ders çıkarmış herhalde. Eskiye göre daha yoğun ve daha açık örgütleniyorlar. Herhalde Saray da memnun ki ses çıkarmıyor.”


https://odatv4.com/guncel/chp-milletvekili-odatv-ye-tek-tek-siraladi-jandarmada-menzil-atamalari-210330

This entry was posted in İrtica, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *