EKMEĞE BİLE GÖZ KOYDULAR; BİR AKP KLASİĞİNE KARŞI HALKIN FERYADI; “YETER ARTIK ÇEKİN ELİNİZİ YAKAMIZDAN! BIRAKIN İNSANLAR UCUZ EKMEK YESİN”

BİR AKP KLASİĞİNE KARŞI HALKIN FERYADI;
“YETER ARTIK ÇEKİN ELİNİZİ YAKAMIZDAN!
BIRAKIN İNSANLAR UCUZ EKMEK YESİN”

ANKA  26 Nisan 2021

İstanbul’da AKP’li belediyelerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek büfelerine yönelik müdahaleleri devam ediyor. Üsküdar’ın ardından bugün de Ümraniye’de halk ekmek büfesinin kurulması engellendi.
“Halkla inatlaşmanın sonucu sandıkta görülür! Üsküdar Belediyesi’nin İBB’nin yeni Halk Ekmek büfesi kurmasını engellemesine vatandaşlar tepki gösteriyor” derken yurttaş şu sözlerle tepki gösterdi:
“YETER ARTIK ÇEKİN ELİNİZİ YAKAMIZDAN!
BIRAKIN İNSANLAR UCUZ EKMEK YESİN”
“Biz de sıcak ekmek yemek istiyoruz. O zaman halk ekmek gibi 1 TL yapın ekmek fiyatlarını, bu halk ekmek büfelerine gerek kalmasın. herkes gitsin büfeden alsın. Yeter artık, insanları canından bezdirdiniz. İnsanları canından ettiniz, evinden ettiniz, yurdundan ettiniz. Ben Kirazlıtepe sakiniyim, Kirazlıtepe’de evlerimizden ettiniz.
Bizi darmadağın ettiniz, yuvalarımızı dağıttınız, yeter artık. Çekin elinizi yakamızdan. Bir ekmek büfesidir, bırakın insanlar ekmeğini yesin, ucuz ekmek alsın. Kuyruklarda bekliyoruz saatlerce, siz de gidip o kuyruğa bir girsenize. Yöneticiler, engel olmak isteyenler bir de siz girin şu kuyruklara. Artık bıktık. Canımızdan bezdik. Konuşuyorum, çünkü ben mağdurum. Çünkü benim evimi yıktılar, evimi darmadağın ettiler. Şimdi de ekmeğimi alıyorlar elimden.”

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/akpli-uskudar-belediyesinden-halk-ekmek-bufesine-engel-1831189
This entry was posted in Ekonomi, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *