İnsanlık tarihinin gelmiş geçmiş en mucizevi doktoru

İnsanlık tarihinin gelmiş
geçmiş en mucizevi doktoru

YILMAZ ÖZDİL

2006… Asrın liderimiz rahatsızlandı “kas spazmı geçiriyor” denildi evinde istirahata çekildi 23 Nisan törenlerine katılamadı böylece tarihte ilk kez bir başbakan 23 Nisan törenlerine katılmamış oldu.

2007… Suudi kralı takvimde başka gün yokmuş gibi tam 10 Kasım’da Ankara’ya geldi Anıtkabir’e gitmedi asrın liderimiz ve dindar cumhurbaşkanımız bu arkadaşa madalya taktı bu arkadaş da bizimkilere madalya taktı yetmedi protokol tarihinde bir ilk yaşandı bizimkiler Suudi kralının ayağına kaldığı otele gitti.

2008… Asrın liderimiz rahatsızlandı “gözü iltihaplandı” denildi evinde istirahata çekildi 19 Mayıs törenlerine katılmadı böylece tarihte ilk kez bir başbakan 19 Mayıs törenlerine katılmamış oldu.

2009… Domuz gribi vardı “dezenfekte edeceğiz” denildi bütün okullar dört günlüğüne tatil edildi takvimde başka gün yokmuş gibi tam o günlerde tatil ettikleri için 29 Ekim törenleri yapılamadı.

2012… Büyük bir talihsizlik eseri milli bayramlarda rahatsızlık geçiren asrın liderimiz uzun süre sonra ilk kez sağlıklıydı Endonezya gezisindeydi 9 Kasım’da gezi bitti Türkiye’ye dönmek yerine bir günlüğüne uzattı Brunei’ye geçti Brunei sultanını ziyaret etti böylece 1938’den bu yana tarihte ilk kez 10 Kasım törenleri başbakansız yapıldı 11 Kasım’da yurda döndü.

2012… Asrın liderimiz metro açarken “onuncu yıl marşında geçer demir ağlarla ördük filan neyi ördün hiçbir şey örmüş değilsin biz örüyoruz” dedi.

2013… Asrın liderimiz rahatsızlandı “grip oldu” denildi evinde istirahata çekildi 23 Nisan’da Anıtkabir’deki törene katılmadı.

2013… Asrın liderimiz maşallah turp gibiydi ama bir haftalığına ABD gezisinde olduğu için 19 Mayıs törenlerine katılmadı.

2013… Reyhanlı patladı burhan kuzu’nun o geceki düğününü bile ertelemediler tee dokuz gün sonraki 19 Mayıs konserlerini iptal ettiler.

– Pkk’yı tanık Tsk’yı sanık yaptıkları dönemde TBMM genel kurulundaki “açılım” toplantısını özellikle hangi güne denk getirdiler? 10 Kasım’a.

– Barzani’nin Amerikan bayraklı Kürdistan silahlı kuvvetlerini onurumuzla alay ederek havayi fişekler fırlatarak halaylar çekerek lahmacunlar ısmarlayarak resmi geçit yapar gibi tam olarak hangi gün topraklarımızdan geçirdiler? 29 Ekim’de.

– Avrupa Birliği anayasına Türk düşmanı Papa’nın heykelinin önünde takvimde başka gün kalmamış gibi hangi gün imza attılar? 29 Ekim’de.

– Bizzat Akp’li Tbmm başkanının himayesinde başlatılan fetocuların Türkçe olimpiyatları neyi gölgelemeyi amaçlıyordu? 23 Nisan’ı.

– Padişah Abdülmecid 26 Haziran’da vefat etmişken Abdülmecid’in ölüm yıldönümünü anıyoruz diyerek padişah tuğralı davetiyeler göndererek tam 17 Kasım’da Tbmm çatısı altında aslında kimi andılar? 17 Kasım’da İngiliz gemisiyle kaçan Vahdettin’i.

– “Lozan zafer filan değil” derken rejimi değiştirme seçimini tam olarak hangi gün yaptılar? 10 Ağustos’ta Sevr’in yıldönümünde.

23 Nisan 2020… Egemenliği saraydan alıp halka veren gazi meclis yüzüncü yaşını kutladı asrın liderimiz koronavirüs salgını nedeniyle sağlık gerekçesiyle TBMM’deki özel oturuma katılmadı.

Asrın liderimizin en büyük talihsizliği Mustafa Kemal Atatürk dönemine denk gelmemiş olması…

Çünkü Mustafa Kemal Atatürk insanlık tarihinin gelmiş geçmiş en mucizevi doktoruydu bütün dünyanın “hasta adam” dediği devleti tedavi edip ayağa kaldırmıştı.

Eminim asrın liderimizin milli bayramlara katılmasını engelleyen bütün sağlık sorunlarını da çözerdi!

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/yilmaz-ozdil/insanlik-tarihinin-gelmis-gecmis-en-mucizevi-doktoru-5770432/
This entry was posted in Yılmaz Özdil. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *