Saray’ın ses bombaları * AKP’nin atadığı TMSF Başkanı Ahmet Ertürk “İhlas Finans’ta açık bir hortumlama var” demesine ve dönemin Bakanı Ali Coşkun İhlas Finansa el koymaya hazırlanmasına rağmen Erdoğan bunu izin vermedi. Niye acaba?

Saray’ın ses bombaları

Odatv.com / Sabahattin Önkibar

2011’den bugüne ısıtılıp ısıtılıp Kanal İstanbul masalını servis ediyorlar. Oysa bu masalın bırakın finansmanı, projesi bile yok. Öyle iken Saray, “Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur” tekerlemesini ısrar ve inatla sürdürüyor, niye mi?

Bu gibi sanal konularla gerçek gündemi örtmek için!

Hiç kuşkunuz olmasın yerli otomobil palavrası misali Kanal İstanbul da sadece bir ses bombasıdır. Sakın yerli araba konusu da öyle mi diye sormayın! O hadise çok daha trajikomik!

KANAL İSTANBUL VE YERLİ OTOMOBİL

Zerre abartmıyorum; 1960’ların başlarında Cemal Gürsel’in emriyle kolların sıvandığı Devrim Arabası teşebbüsü bile bundan daha ciddi ve değerliydi. Zira en azından orada milli bir arayış ve heyecan vardı.

Bugünkü tablo ise tamamen “uğraş da görsünler”den ibarettir.Hayır haksızlık yapmıyorum. Gördük işte, Sanayi Bakanı bile ilk tanıtım ya da lansmanı, affederseniz çöplüğü çağrıştıran bir mekanda yaptı.

Bırakın dünya, Türk kamuoyu bile o fotoğrafa tebessüm etti.Belli ki Saray ses bombası patlatma adına, alelacele, olmayan bir şeyin tiyatrosu sergilensin istiyor.

İyi de tulu atlarla gündemi saptırılan bir ülkenin geleceği olur mu?

TAYYİP ERDOĞAN BAKIN BANA NE DEMİŞTİ?

Gelelim İslamcı soygunculara.

1 milyon lira tazminat davası açılıp beraat eden “Takkeli Firavunlar” kitabımda ayrıntıları anlattım.İşte oradan bir pasaj:

İhlas Finans Kurumu İslamcı sahipleri tarafından soyulduğunda, TGRT ve Türkiye Gazetesi Ankara temsilcisi olmamdan ötürü Tayyip Erdoğan o dönem beni arayıp şunu söylemişti:

-“Sabahattin Bey söyle Enver Ören’e, İhlas Finansa para yatıran yetimin garibin parasını derhal ödesin. Onların ahı arşı boğar. Yazıktır, günahtır ve bu yapılan soygundur!”

Bu telefon konuşmamızdan bir süre sonra Tayyip Erdoğan Başbakan oldu.
Sonrası mı?

YİMPAŞ-FUAT OKTAY VE SİFONU ÇEKEN BAHÇELİ

AKP’nin atadığı TMSF Başkanı Ahmet Ertürk “İhlas Finans’ta açık bir hortumlama var” demesine ve dönemin Bakanı Ali Coşkun İhlas Finansa el koymaya hazırlanmasına rağmen Erdoğan bunu izin vermedi. Niye acaba?

Keza aynı AKP iktidarı birkaç gün önce Kom bassan ile Yimpaş gibi dindar insanları dolandıran İslamcı şirketleri korumaya aldı. Yimpaş’ın korunmasında, oranın eski üst düzey yöneticisi olan Fuat Oktay’ın katkısı oldu mu bilmem ama, İhlas Finans olayında inisiyatif kullanan Erdoğan’dı.

NOT: MHP’den bir mesaj aldım… Kendi ifadelerine göre, “Devlet bey sifonu çekmiş…” Evet Bahçeli, eğitimsiz ve küfürcü amigo Yıldıray’ı süpürmüş… İlgilenenlere duyurulur…

This entry was posted in Politika ve Gundem, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *