CAHİL YOBAZ İSLAM’cıların GÖZÜNDE KADININ YERİ YOK ! * DANİMARKA’daki İMAM DER Kİ ; Taşlayarak ya da kırbaçlayarak öldürün !!! – Danimarka’da imama ‘vaaz’ soruşturması

DHA / Sözcü
Şubat 29, 2016

Danimarka’da imama ‘vaaz’ soruşturması

Danimarka’da kocalarına sadık olmayan kadınlar şeriat kanunlarına göre taşlanarak ya da kırbaçlanarak öldürülmeli diyen imam hakkında soruşturma başlatıldı.

Danimarka’nın Århus kenti Grimhöj Camisi imamı Abu Bilal hakkında verdiği vaazda kocalarına sadık olmayan kadınların şeriat kanunlarına göre taşlanarak ya da kırbaçlanarak öldürülmesi gerektiğini söylediği gerekçesiyle polis soruşturması başlatıldı.

Danimarka Tv2 televizyon kanalının gizli kamera ile kayda aldığı konuşmasında Abu Bilal´in “İslama sırt çeviren müslümanların da öldürülmesi gerektiğini´´ söylediği iddia edildi.

Danimarka Entegrasyon ve Yabancılar Bakanı Inger Støjberg olayla ilgili Danimarka Ritzau Ajansına verdiği demeçte bu tür vaaz veren insanların Danimarka´ya ait olamayacağını, bunların, genç insanların İslami inanışlarını çok aşırı İslam´a yönlendirdiğini söyledi. Entegrasyon ve Yabancılar Bakanı Inger Støjberg, Östjylland polisinin cami imamının vaazı ile cezai bir suç işleyip işlemediği hakkında soruşturma başlatmasını da memnunlukla karşıladığını belirtti. Cami imamı Abu Bilal´in Alman Gazetelerinde yer bulan 2014 yılında verdiği bir Cuma vaazında Yahudilerin öldürülmesi çağrısı yapması da Danimarkalı politikacılar arasında hoşnutsuzluk yaratmıştı.

Danimarka´nın muhafazakar Halk Partisi entegrasyondan sorumlu sözcüsü Naser Khader de Grimhöj Camisi´nin kapatılması gerektiğini savundu.

http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/danimarkada-imama-vaaz-sorusturmasi-1114951/

This entry was posted in İrtica, RADİKAL İSLAM, YOBAZLIK - GERİCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *