ERDOĞAN SAĞLIKLI DEĞİL

25 Ocak 2016
Rifat Serdaroğlu

ERDOĞAN SAĞLIKLI DEĞİL

Cumhur’un Başı Erdoğan’ın konuşmalarını, davranışlarını, üslubunu dikkatle takip ediyorum. Sağlıklı bir insanın, özellikle Türkiye gibi büyük bir devletin ve 78 milyon insanın kaderini elinde tutan birinin davranışları, konuşmaları böyle olamaz, olmamalı! Bunlar sağlıklı bir insanın yapacağı işler değildir…

Erdoğan’ın “Epilepsi-Sara” hastası olduğu defalarca iddia edildi.Erdoğan bu iddiayı ortaya sürenleri mahkemeye verdi, fakat kendisinin uzmanlar tarafından kontrol edilmesine yanaşmadığı için davaları kaybetti.

Demokrasi ile yönetilen ülkelerde, Devlet Başkanlarının-Başbakanların sağlık durumları ülkenin güvenilir uzman doktorları tarafından senede bir kez kontrol edilir ve kamuoyuna duyurulur.Bizde de, Erdoğan’a kadar görev yapan Cumhurbaşkanı-Başbakanların en ufak hastalıkları için yetkililer açıklama yaparlar ve kamuoyuna gerçekleri duyururlardı. Bu davranış, Türk Milletine saygının gereğidir.

Erdoğan’ın geçmişini, ailesini, servet durumunu bilen ve 2002 yılından beri dikkatle takip eden biri olarak biliyorum ki, Erdoğan bu süre içinde bilinen 7 defa epilepsi krizi ve iki kez ameliyat geçirdiğidir.Epilepsi hastalığı, en basit anlatımıyla beyin hücrelerinde çok küçük bir grup hücrenin “anarşi” yaratarak, milyarlarca beyin hücresi üzerinde egemenlik kurmasıdır. Sara nöbetlerini önlediği söylenen bazı ilaçlar vardır, ancak bu hastalığın kesin tedavisi yoktur.

Doktorlar, Epilepsi (Sara) hastalarının Askerlik-Polislik-Berberlik-Şoförlük-İnşaat İşçiliği gibi işleri yapmalarına izin vermezler…Peki, berberlik-şoförlük yapamayacak olan biri sizce Başbakanlık-Cumhurbaşkanlığı yapabilir mi? Buna izin verilmeli mi?

Niyetim kimsenin hastalığını ortaya dökmek değildir. Ama hasta olduğu hakkında çok ciddi iddialar bulunan birinin de, sorumlu bir yönetici olarak bu iddialara net raporlarla yanıt vermesi gerekir.

İsviçreli Dr. Hakkı Açıkalın, dün yaptığı yazılı açıklamada bu iddiayı tekrarladı! Erdoğan’ın uzun yılardır bu hastalığa sahip olduğunu ifade eden Açıkalın, Erdoğan’ı Ankara Güven Hastanesinde muayene eden Nörolog Sümer Güllap’ın (42), neden öldüğünün de çok iyi araştırılması gerektiğini söyledi…

Dr. Hakkı Açıkalın hastalığın bulgularının, Erdoğan’da da olduğunu belirterek şunları söyledi; Bu hastalar itaate yatkındırlar, fakat bunu altında müthiş bir “zulme uğramışlık-mağduriyet duygusu” vardır. Bu hastalar bazen saldırgan davranışlarda bulunabilirler. Genellikle “benmerkezci”, “aşırı tepki verip çabuk sinirlenen”, “ısrarla isteyen”, “düşünceleri sabit” kişilerdir!

* Erdoğan, Seçim Kurulu Başkanı Yargıca küfür edip, cezaevine girdi mi?
* Erdoğan, tercihli oyda kendisini geçen Mustafa Baş’ı 50 kişilik ekiple bastı mı?
* Erdoğan, Mersin’de bir çiftçiye “Al ulan ananı defol git” dedi mi?
* Erdoğan, Soma’da bir işçiyi markete kadar kovalayıp “Kaçma ulan İsrail dölü” deyip dövdü mü?
* Erdoğan, vatandaşı tekmeleyen danışmanını terfi ettirdi mi?
* Erdoğan iki tane Bakanı tekme tokat dövdü mü?
* Erdoğan, Hükümet Sözcüsü Bakanı, küfürle Bakanlar Kurulundan kovdu mu?
* Erdoğan küfür eder mi? Aşağılık-Şerefsiz- Yüzüne tükürsen yağmur yağıyor gibi kelimeleri kullanır mı?

Eğer Erdoğan bunları yaptı ise, benim de kendisinin Uzman Doktorlar Heyeti tarafından kontrol edilmesini istemek kadar doğal bir talebim olamaz, değil mi?

Ben bir işveren olarak Erdoğan’ı şoför olarak istihdam edemiyorsam, koskoca ülkeyi ona nasıl teslim ederim! Var mı içinizde bana yol gösterecek biri?

Temel, siyasete girmeye karar vermiş ve Dursun’a; “Ben Başbakan olacağum” demiş! Şaşıran Dursun, “Deli misin” diye sorunca, Temel “Şart mıdur” demiş…

Galiba yakında o da şart olacak…

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2016/01/25/erdogan-saglikli-degil/

This entry was posted in Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları, Saglik. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *