DUYGUSAL KOPUŞ

30 Aralık 2015
Rifat Serdaroğlu

DUYGUSAL KOPUŞ

Türkiye’nin başındaki dertlerin en önemlilerinden biri, benim “Okumuş Cahiller” dediğim “Çeyrek Aydınlardır.” Bu sepetlerde utanma, arlanma duygusu yoktur. Bunların İslamcı geçineni de, Devrimci geçineni de aynıdır. Eğer hedef TC Devleti ise anında birleşirler,kol kola girip devlete zarar vermek için çalışırlar.

Gün gelir “Bakın ama ordu camileri de bombalayacakmış” derler, gün gelir “İslamcılar da demokrat olur” derler, gün gelir “Yetmez ama evet” derler, dediklerinin hiçbiri doğru çıkmayınca, özür dileyip kenara çekileceklerine, “Kandırıldık, aldatıldık, çok safmışız be abi” deyip, yine kin kusmağa devam ederler…

Bu takımın şimdilerde yaymaya çalıştıkları konu “Güneydoğu’da halkta duygusal kopuş var” yalanıdır! Bir defa Güneydoğu’da yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızla, PKK katillerini kimse birbirine karıştırmasın!

PKK katillerinin en fazla zarar verdikleri kesim bölgede yaşayan vatandaşlarımızdır ve bunların Türkiye’den hiçbir şekilde kopmaları mümkün değildir. Çünkü Türk Devleti bölgeye hizmetten başka bir şey yapmamıştır.

PKK’lı katillere gelince; Eline silah alıp, çocuk-yaşlı-kadın-erkek-Türk-Kürt demeden sivil insanları öldüren, ülkenin milli serveti olan barajları, fabrikaları, iş makinelerini yakan, okulları hastaneleri kütüphaneleri bombalayan pisliklerde TC Devleti ile duygusal bağı varmış da, şimdi mi bu kopuş başlamış! Çok yazık, niçin başlamış bu duygusal kopuş?

TC Devleti, ülkenin batısında kuzeyinde güneyinde yaşayan vatandaşlarımıza melek gibi davranıyor da, Güneydoğu Bölgesinde zebani gibi mi davranıyor?

Yoo, eğer yasalara uyarsanız devlet size niye dokunsun ki?
Eksiklikler ve aksamalar evrensel şartları içeren gerçek demokratik rejime ulaşamadığımız içindir. Bu sıkıntı ise hepimizi yaralamaktadır. Örneğin ben İzmir-Kadifekale’de, sokakları hendeklerle kapatmaya çalışsam, her tarafa bombalı tuzaklar koysam ve gelen güvenlik güçlerine ağır silahlarla ateş açıp, asker-polis öldürsem, TC Devleti bana farklı mı davranırdı?

“Aman Rifat Bey, lütfen elinizdeki silahı bırakın. Aramızda buzdolabına kaldırılan barış sürecini yeniden başlatalım, duygusal kopuş başlamasın” mı diyecekti? Dünyada hangi devlet bunu der?

Ülkemizin bir iç savaş ortamına gelmesinin elbette ki çok sebebi var.
Fakat ülkeyi 14 yıldır tek kişinin eline bırakan AKP Hükümetleri, gerçek suçludur.Her akan kandan, her yitip giden candan, her sakat kalan insandan, her yakılan yıkılan milli değerin kaybından “SİYASİ SORUMLU” olarak AKP Hükümetleri sorumludur.

Bürokratlar olarak siyasi iktidarı uyarmayan, ondan gerçekleri saklayan, Cemaatin ne tehlikeli bir örgüt olduğunu Hükümetlere anlatmayan, Erdoğan’ı BOP Eşbaşkanı yapan ve onu yanıltan (!), Genelkurmay Başkanı-MİT Müsteşarı-Dışişleri Müsteşarı ve İçişleri Müsteşarı da birinci derecede sorumludur…

Değerli Okurlar;
Terörle boğuşan dünya devletlerinin, uzun yıllar içinde edindikleri değişmeyen bir kural vardır.O da, “Elinde silah olan örgüt ile asla müzakere yapılmaz, o silah bıraktırılıncaya kadar mücadele edilir.” Bu kurala uymayan devlet yöneticileri ya aptaldırlar, ya da haindirler…

Atatürk Cumhuriyeti, bu ülkede yaşamak isteyen herkesi, Anayasa ve yasalara bağlılık şartıyla hep kucaklamıştır. Bundan sonra da kucaklayacaktır. “Duygusal Kopuş” zaten Türk Milleti ve Türk Vatanı ile gönül bağını çok eskiden kopartmış kişilerde olur. Buna da kopuş değil temizlenme, arınma denir.

Yoksa bu aziz vatanı beraberce kurduğumuz vatandaşlarımız, etnik kökenleri ne olursa olsun TC Devletinden kopmaz…Duygusal kopuş yaşayanlara da şunu sormak gerek;

Barzani ile mi, Talabani ile mi, Irak’la mı, İran’la mı, Ermenistan ile mi yeni duygusal bağ kuracaksınız?

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/12/30/duygusal-kopus/

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *