Sayın Cumhurun başı “AİLEMİ BU İŞE KARIŞTIRMAYIN” diyorsunuz ama ailenizi bu işlere siz bulaştırdınız !!! Oğullarınız armatör, damadınız hernedense ! sanayi bakanı , şöförünüz milletvekili …Vakıflar-Gemiler-Kuyumcu dükkanları- restaruant zincirleri ve daha niceleri !!!

04 Aralık 2015
Rifat Serdaroğlu

AİLEMİ BU İŞE KARIŞTIRMAYIN

Cumhur’un Başı, artık tamamen AKP Sendikası haline gelmiş Türk-İş’ te konuştu; “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin DAİŞ’ in kaçak petrolünü satın aldığını söyleyen bunu belgeleriyle ispat etmek zorundadır! Aksi iftira olur.Hele hele ailemi bu işe karıştırmak, o bu işin çok da ahlaki olmayan bir yanıdır ki, bunu daha önce de İran televizyonları yaptı…”

Sayın Cumhur’un Başı; Gelin sakin sakin, tane tane, konuşalım!
Öncelikle, suçlanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti değildir.Dünyada hiç kimse, hiçbir Devlet yetkilisi Türkiye Cumhuriyeti Devletini suçlamadı, suçlayamaz, suçlamaz.Çünkü Devletler kalıcı, kişiler geçicidir. Önce İran, sonra Rusya, dün de İngiltere doğrudan Cumhurbaşkanı olarak sizi suçladılar.

Aynı zamanda ailenizi DAİŞ Terör örgütüyle işbirliği yapmakla, onun kaçak petrolünü taşımak ve paylaşmakla suçladılar.Kendilerince doğru buldukları gerekçeleri ve belgeleri açıkladılar.Önümüzdeki günlerde daha yeni ve çok sayıda belge çıkaracaklarını söylüyorlar!

Tekrar ediyorum, hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devletinin manevi şahsiyetini suçlamaz! Suçlanan, geçici olan kişilerdir…

Şöyle bir örnek verelim;
Görevde olan bir Cumhurbaşkanı veya Başbakan, kafayı kırıp eşi hanımefendiyi bıçaklayarak öldürse, Türkiye Cumhuriyeti Devleti “Kadın düşmanı katil bir devlet” diye suçlanır mı? Elbette ki suçlanamaz. Bunlar kişiye bağlı iddialar ve suçlardır.

Demokratik yönetimlerde açıklık-şeffaflık esastır. Hele devlet-millet işlerinde! Devleti yönetenler ve onların aileleri bu tarz suçlanmalara sebep olacak akçeli işlere girmemelidirler.Hem bu işlere aile olarak bulaşacaksınız, hem de temiz kalacaksınız!İşte bu mümkün değildir.

Rahmetli Menderes, bu yüzden üç oğlunun da ticaret ile uğraşmasını yasaklamıştı. Cumhur’un Başı olarak Menderes’i değil de niçin Özal’ı örnek aldığınızı daha iyi anlıyoruz.Çocuklarının, rahmetli Özal’ı ne sıkıntılara soktuklarını henüz unutmadık…

Sayın Cumhur’un Başı;
Sizi Türk Milletinin tamamının sizi savunmasını istiyorsanız, şu sorulara net yanıtlar vermelisiniz; -Bilal, bir defada 100 Milyon Dolar bağış alabildiği Vakıflara nasıl sahip oldu? Bu dünyada kim karşılığını almadan, bir seferde 100 Milyon Dolar bağışlar?

Sizin siyasi gücünüz-makamınız olmasa, sıradan bir vatandaş olsanız, o kişi Bilal’e yine o parayı verir miydi?

-Burak Erdoğan, bu kadar çok sayıda gemiye, üstelik petrol taşımacılığı yapan gemi filosuna nasıl sahip oldu? Burak Erdoğan, bu gemilerle uluslararası sularda petrol taşıma belgelerini nasıl elde etti? Dünyanın nabzının attığı bir ateş çemberi olan Batı Akdeniz’de Burak Erdoğan’ın gemilerinin bu günlerde ne işi var?

Bataklıkta dolaşanın üstü başı çamur olur. Bu kaçınılmaz sonuçtur.
“Ailemi bu işlere karıştırmayın” diyorsunuz ya, bu görev sadece sizindir.Siz, bizzat siz, kendi ailenizi bu işlere arıştırmayacaksınız. Sizden izin almadan çocuklarınızın ve akrabalarınızın bu işlere karışmasının mümkün olmadığını cümle âlem bilmektedir.Siz karıştırırsanız, iyi bilin ki tüm düşmanlarınız daha çok karıştıracaktır…

Bizlere, kendi siyasi nüfuzunu kullanarak çocuklarını ticaret-eğitim-vakıf-petrol taşıma gibi işlere karıştıran, bir tane demokratik ülke lideri gösterebilir misiniz?

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/12/04/ailemi-bu-ise-karistirmayin/

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *