Türkiye neden bu halde?

 

Sözcü
Rahmi Turan
rturan@sozcu.com.tr
12 Ekim 2015

Türkiye neden bu halde?

92 yıllık Cumhuriyet tarihinde, çeşitli dalgalanmalar olmuş ama Türkiye böyle bir kara dönem hiç yaşamamıştı.Kimi huysuz, kimi soysuz, kimi uğursuz!

Bir yandan terör, bir yandan yolsuzluklar ülkeyi perişan ediyor. Türkiye’nin sınırları delik deşik… Giren çıkan belli değil…Bu da, koca ülkeyi, dış tehlikelere açık tutuyor!

AKP iktidarının, hesapsız-kitapsız, denetimsiz bir şekilde Türkiye’ye kabul ettiği 2 milyon Suriyeli sığınmacıların arasında çok sayıda IŞİD militanının sızdığı biliniyor! Başımıza gelen belâların önemli bir kısmı bundan kaynaklanıyor!

Ankara’daki korkunç katliamın failleri kimlerdir? Henüz belli değil!
O kadar büyük istihbarat ve güvenlik zafiyetimiz var ki, canlı bombaları yollayarak bu faciayı yaratan gerçek katillerin bulunacağından şüpheliyim.

Birinci sayfada TOKMAK-1 sütunumda iki gündür yazığım gibi Türkiye üzerinde kirli oyunlar tezgâhlanıyor, ülkeyi yönettiğini zanneden AKP iktidarı da, büyük bir acz içinde olayları seyrediyor.

İçişleri Bakanı’nın, meydana gelen korkunç olaylara rağmen “Ülkemizde güvenlik zafiyeti yoktur!” diye iddia etmesine ne demeli? Güler misiniz, ağlar mısınız?

Başbakan Davutoğlu “Başbakanı olduğum Bakanlar Kurulu, AK Parti hükümeti değildir. Ülkeyi seçime götüren bir hükümettir” diyor. Ne demek bu?

Yani “Yönetim zafiyetinden AKP sorumlu değildir” demek istiyor.
Affedersin Sayın Davutoğlu, bu hükümet tepeden tırnağa AKP’lilerden oluşmuyor mu? Sadece bir Tuğrul Türkeş vardı. O da partiye katıldı ve şimdi AKP milletvekili adayı…

Düşünün ki, Başbakan AKP’li, Dışişleri Bakanı AKP’li, İçişleri Bakanı AKP’li, Maliye Bakanı AKP’li.Velhasıl tüm bakanlar AKP’li ama, ülkenin yönetiminden AKP sorumlu değil, öyle mi? Nasıl bir mantıktır bu?

Başbakan Davutoğlu’nun sözleri izaha muhtaç!Bu duruma terör olaylarından ve ülkedeki tüm çarpıklıklardan o değil de Yunanistan Başbakanı Çipras mı sorumlu? Vatandaş hesabı bu Yunan hükümetinden mi soracak yani?

Helâl olsun! Başbakan
Davutoğlu, ülkedeki sorumluluk sorununu “AK Parti sorumlu değildir” diyerek halletmiş oldu!“Türkiye neden bu halde?” sorusunun tek cevabı var: Ülke kötü yönetiliyor. Daha doğrusu hiç yönetilmiyor! Her zaman söylenen ve artık klasik hale gelen “Binmişiz bir alâmete, gidiyoruz kıyamete” sözü, “hal-i pür melâlimizi”,  yani acınacak halimizi gösteriyor!

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/rahmi-turan/turkiye-neden-bu-halde-957207/

This entry was posted in Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *