PERDE ARKASI * Fuat Avni’den bomba Bilal Erdoğan iddiası: Milyarlarca dolarla İtalya’ya gönderildi * Fuat Avni: Saray karıştı, korktukları başlarına geldi

Fuat Avni’den bomba Bilal Erdoğan iddiası:
Milyarlarca dolarla İtalya’ya gönderildi

Sosyal medya twitter’da hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki iddiaları doğru çıkmasıyla fenomen haline gelen Fuat Avni, Önce paraları kaçıracaklarını, sonra ailesi ve Erdoğan’ın kaçağını öne sürdü. Avni, Bilal Erdoğan’ın seçimlere kadar yurt dışında kalacağını takipçileriyle paylaştı.

Fuat Avni’nin ortaya attığı iddia diğerlerinden çok farklı. Avni yazdıklarında Bilal Erdoğan’ın yüklü miktarda para ve silahlı korumalarla İtalya’ya gittiğini takipçilerine duyurdu. Avni, Erdoğan’ın bu iş için Feridun Sinirlioğlu’nu görevlendirdiğini yazdı.

Twitter fenomeni Fuat Avni, “Yezid, çözüm süreciyle ilgili vatana ihanetten yargılanabileceğine ilişkin dosyayı okuduktan sonra dengesini tümden kaybetti. Bilal’in yurtdışına çıkış kararının ardında bu korkular var. 1 Kasım sonrası kendisinin ve ailesinin yurtdışına kaçışı için plan hazır. Bilal’i seçimlere kadar İtalya’da tutmayı düşünüyorlar” şeklinde bildirdi.

Avni, “Korkuları artık dizginlenemeyecek boyutlara ulaştı. Aklınca önce paraları çıkaracak. Sonra da ailesi ve kendisi kaçacak” diye tweet attı.

Fuat Avni’den bomba Bilal Erdoğan iddiası: Milyarlarca dolarla İtalya’ya kaçtı,

cumhuriyet.com.tr
05 Ekim 2015 Pazartesi

Fuat Avni: Saray karıştı, korktukları başlarına geldi

Bomba Bilal Erdoğan iddiası sonrası Fuat Avni yeni tweetlerle Saray’ın karıştığını yazdı.

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yazdıklarıyla gündeme gelen Fuat Avni, Önce paraların kaçırılacağını, sonrasında Erdoğan ile birlikte ailesinin de yurt dışına kaçağını öne sürmüştü. Fuat Avni dün de Bilal Erdoğan’ın seçimlere kadar yurt dışında kalacağını takipçileriyle paylaşmıştı.

Fuat Avni’nin Bilal Erdoğan ile ilgili ortaya attığı bu iddia, AKP’ye yakın televizyon tarafından doğrulandı. Ülke TV’nin haber sitesi, Erdoğan’ın ‘doktora’ için İtalya’ya gittiğini yazdı.

[Haber görseli]

Son olarak Fuat Avni Bilal Erdoğan ile ilgili ortaya attığı iddianın Saray’ı karıştırdığını yazdı.

İŞTE FUAT AVNİ’NİN SON TWEETLERİ

1. Yezid, çözüm sürecinde işlenen suçlara dair raporlar gelince bocalamış, suçu bürokrasiye ve askere yıkmak için Ala’yı devreye sokmuştu.

2. Ala’nın açıklamaları sonrası İsrafsaray’a akın eden birçok bürokrat ‘Ne denildiyse onu yaptık’ diye sitem etmişlerdi.

3. Yargı mensupları başta olmak üzere birçok bürokrat düştükleri bataklıktan kurtulmak için çırpınsa da Yezid’in baskısı sürüyor.

4. Sabahın erken saatinde İsrafsaray karıştı. ‘Bilal’in gitmesinin deşifre edilmesi bürokraside infial oluşturur’ dediler.

5.Korktukları başlarına geldi. Öğlene kadar Başbakanlık, Adalet, İç işleri ve Dış İşleri bürokratlarının bağlantıları İsrafsaray’a akın etti

6. Yezid’in avaneleri, ‘Artık bu işte olmak istemiyoruz’ diye korkuya kapılmış olanları ikna etmeye çalışıyor.

7. Yezid Bilal’i göndermekle yetinmedi. Gizli kasası olarak kullandığı bazı isimleri de kimseye fark ettirmeden yurt dışına kaçırıyor.

8. Yezid, ekibini ve ailesini tek tek kurtarma derdine düşmüşken içine battığı pisliği de kaçış imkanı olmayan bürokratlara temizletiyor.

9. Sinirlioğlu, Kasırga, İpek, Altınok ve Ala’nın vaatleri artık kimseye inandırıcı gelmiyor. Kullandıkları herkes yüzüstü bırakılacak.

10. Yezid ve ailesi keyif sürerken olan geride kalan yargı mensupları ve bürokratlara olacak. Herkes tehlikenin farkında.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/381945/Fuat_Avni__Saray_karisti__korktuklari_baslarina_geldi.html

This entry was posted in FUAT AVNİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *