AHMET HAKAN SALDIRGANLARI * İŞİN İÇİNDE MİT VAR,EMNİYET VAR ,REİS VAR …!!!

Ahmet Hakan’a saldıranların ifadeleri: İşin içinde MİT var, Emniyet var, Reis var

Ahmet Hakan’a saldırı olayında gözaltına alınan 4 saldırgandan üçünün ifadelerindeki detaylar şaşkınlık yarattı. Saldırganlardan Uğur Adıyaman kendisine “Ahmet Hakan ‘ın vatan millet için dövülmesi gerektiği” telkininde bulunulduğunu söyledi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunda saldırının tüm ayrıntılarını anlatan Fuat Elmas, saldırı talimatını aldığı emekli polis memuru Yahya Kemal Gezer’in kendilerine “Dövülecek bir adam var” diyerek verdiğini öne sürdü.

Kamuran Ergin, ifadesinde şunları söyledi:

“Kurban Bayramı arefesinde, Uğur Adıyaman gece beni aradı. Evde nişanlımlaydım ‘Geliyoruz’ dedi. Kısa sürede Fuat Elmas ile geldi. Arkalarından Ahmet Şengüler, bir süre sonra da Soner ve Dehşet isimli arkadaşlarım geldi. Uğur, kısa bir süre önce Fuat’la ikisini Kayışdağı’nda bir yere götürdüklerini, gözünü bağlayıp kendisini mahzenimsi bir yere indirdiklerini söyledi. Kendisini şube müdürü olarak tanıtan bir kişi, Ahmet Hakan ile sıkıntıları olduğunu, bu adamı dövüp bırakmaları gerektiğini, bu işin karşılığında 100 bin lira vereceklerini , ayrıca Osmanlı Ocakları Başkanlığı’ndan Nezir isminde bir şahsın arayacağını söylemiş. Fuat ve Ahmet teklifi kabul etti. Soner ve Dehşet kabul etmedi. Bu konuşma sırasında alkol ve uyuşturucunun etkisindeydim. Durumum kötü olduğu için ve sadece darp edeceğimiz için kabul ettim.”

‘İşin içinde MİT var’

Saldırganlardan Fuat Elmas, saldırı talimatını bir hafta önce, 23 Eylül’de, emekli polis memuru Yahya Kemal Gezer’in Fatih’te işlettiği Rüzgar Kafe’de aldıklarını söyledi. Kafeye Uğur Adıyaman’la gittiklerini anlatan Fuat Elmas, Yahya Kemal Gezer’in “Dövülecek bir adam var” diye söze başladığını belirterek şunları söyledi: “Kim olduğunu sorunca “Gazeteci Ahmet Hakan. Şehitlere ölü diyor. Oyum HDP’ye diyor.

Tahrik ediyor. HDP’ye o verilmesi için teşvik ediyor. Bunun indirilmesi lazım. Bu akşam talimat verildi. İşin içinde MİT var. Emniyet var. Reis var. Bu işi iki üç gün içinde bitirin bize paketi verecekler.” dedi.Paketi getirecek kişileri sorduğumuzda bize “Kanlıca’dan talimat geldi” dedi.

Saldırganlardan Uğur Adıyaman, “Gezer’in ‘Uğur bunu dövmemiz lazım. Bir daha yazı yazamayacak hale gelecek şekilde kolunu bacağını kırmamız lazım’ dediğini söyledi. Nedenini sorduğunu belirten Adıyaman, Gezer’in, ‘Bu adam vatan haini, İsrail ve Amerikan ajanı, hükümeti devirmek için her şeyi yaparak bizi bölmeye çalışıyor’ cevabını verdiğini kaydetti. Kendisinin ilk başta tereddüt ettiğini söyleyen Adıyaman, Gezer’in, Ahmet Hakan’ın vatan millet için dövülmesinin gerektiğini söylediğini ifade etti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/381957/html

This entry was posted in FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *