BÖLÜCÜ KÜRTÇÜ AYAKLANMALAR VE PKK TERÖRÜ * CİZRE AKP’NİN BÖLGEDE DEVLET OTORİTESİNİ YOK ETMESİNDEN VE MEYDANI BOŞALTMASINDAN DÜŞMÜŞTÜ , ŞİMDİ DEVLET GERİ ALMAYA ÇALIŞIYOR *** Cizre’de 20’den fazla sivil ölü var

YAZIYAyorum;

Aşağıdaki yazı trajiktir. Yazıdaki haberlerin kaynağı ise HDP’li milletvekilleridir.Gönül ister ki hiçbir sivil terörden zarar görmesin.İnsanlar acı yaşamasın.Ama Cizre 2013’den buyana Devlet otoritesinin kalmadığı ve PKK’nın gençlik kollarıyla Cizre yönetimini ele aldığı bir ilçedir. O zamanlarda bu HDP milletvekilleri nerede idi ?

Sivil halkın zarar görmemesi için öncelikle Cizre,Yüksekova ,Dağlıca’da PKK silahlarıyla birlikte teslim olmalıdır. 

Uyurken ve çorba içerken savunmasız durumda PKK tarafından şehit edilen polislerimizi ve vatan savunması yaparken şehit edilen askerlerimizi görmezden gelen HDP’li siyasetçilerin vicdanlı ve adil olması gereklidir.

Rüzgar ekilmiş fırtına biçilmektedir.

Naci Kaptan

Cumhuriyet
MAHMUT ORAL / İKLİM ÖNGEL
11 Eylül 2015 Cuma

BAĞLANTILI YAZILAR

https://nacikaptan.com/?p=5672 Eskiden size Devlet baba derdik …Cizre düştü

Cizre’de 20’den fazla sivil ölü var

Cizre 90’larda bile böyle eziyet görmedi” diyen doktor, “Sesimizi duyurun, Cizre televizyonlarda anlatıldığı gibi değil” diye isyan etti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde geçen cuma gecesi valilik tarafından saat 20.00’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın hemen ardından internet ve telefon bağlantısı kesilen ilçenin dış dünya ile bağlantısı koparıldı. Geçen hafta ilçeye girmeyi başaran HDP Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Leyla Birlik yaşananları twitter üzerinden duyuruyor.

Cizre’ye gitmek üzere İdil’den yürüyüşe devam eden HDP Şanlıurfa Milletvekili Leyla Güven, 1’i çocuk 8 kişinin daha öldüğünü söyledi. Geçen cuma gününden bu yana 10 kişinin yaşamını yitirdiği ilçeden art arda ölüm haberleri geliyor. Önceki gece yarısı Cudi ve Nur mahallelerinde şiddetli patlama ve çatışma sesleri duyulduğunu aktaran HDP’li Sarıyıldız, “Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde polis balkonda duran Devran Budak (9) adlı bir çocuğu daha vurdu. Ayağından yaralanan çocuk polis ablukası nedeni ile mahallede kıt olanaklar içerisinde tedavi ediliyor.

6 aylık bebek yaralı Nur Mahallesi’nin Dörtyol tarafında havaya büyük dumanlar yükseliyor. Doçkalar seri atışlar yapıyor. Halkın obüs olduğunu ifade ettiği bombalamalar nedeniyle ölümlerin de olduğu mahalleden gelen bilgiler arasında. 2-3 dakikada bir patlama oluyor.

Kötü haberler gelmeye başladı. Sadece bir caddede 2 kadın öldü. Ambulansa yine izin verilmiyor. Cizre’de Nur Mahallesi’nde sadece Varol Sokağa 12 top atışı yapıldı. Cizre’de katliam yapılıyor” diye yazdı. Cizre’de Maşallah Edin adlı bir kadının yaşamını yitirdiğini, 6 aylık bebeğinin de yaralandığını ifade eden Sarıyıldız, “Cizre’de dün (önceki) gece polisin vurduğu 6 aylık Berxwedan Edin ağır yaralandı. Bu bebeğin annesi Maşallah Edin de katledildi” diye yazdı. Kürtçe ağıtlar yakan kadınların videosunu paylaşan Sarıyıldız, “Bu annelerin çığlığında boğulacaksınız bu emri verenler” diye yazdı.

HDP’li Leyla Birlik de “Yasef’te polis tarafından katledilip bekletilen yurttaşımız Meryem Süme’yi hastane morguna kaldırdık. Erdoğan’ın açıklamalarının hemen ardından Cizre’ye yapılan saldırının dozu arttı. Geceden beri çok ağır silahlarla, tanklarla şu ana kadar ateş ediliyor. Onlarca insanımız ölürken, çok sa- yıda ağır yaralı var. Yaralıların derhal hastaneye kaldırılması gerekiyor fakat buna izin verilmiyor.

Geceden bu yana kesinleştirebildiğimiz kayıp sayısı Nur Mahallesi 4, Cudi 3, Sur 1 kişi. Toplam 7 günde 20 kişi katledildi. Hastane morgunda yer kalmadığı söyleniyor. İnsanlık onurunu ayaklar altına aldığınız bu halin altında kalacaksınız herkesin Cizre için elinden geleni yapması gerekiyor” diye yazdı.

ŞIRNAK TABİP ODASI BAŞKANI:
Böyle bir eziyet 90’larda bile yoktu Cizreli olan Şırnak Tabip Odası Başkanı Azad Karagöz, önceki gece 2 çocuğu ve hamile eşiyle birlikte Cizre’den gizlice kaçtıklarını kaydetti. Olaylardan önce buğday hasadı yapıldığını ve insanların buğdayları kaynatıp yediğini söyleyen Karagöz,; “İçecek ve su yok. Olan az miktardaki su da bebeklere içiriliyor. İnsanlar susuzluktan kırılmak üzere. Evler arasında dayanışma da sağlanamıyor. Çünkü kimse kimsenin yanına gidip gelemiyor” dedi. “Bir çatışma değil, toplar atılıyor, hiçbir şey televizyonlarda anlatıldığı gibi değil, sesimizi duyurun” diye isyan eden Karagöz, 20’nin üzerinde sivil ölümün olduğunu kaydetti. Sokağa değil, balkon ve pencereye çıkmanın yasak olduğunu söyleyen Karagöz, “Ben Cizre’de 90’ları yaşadım. Böyle bir eziyet görmedim. Böyle devam ederse onarılamaz şeyler olacak” diye konuştu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/365849/Cizre_de_20_den_fazla_sivil_olu_var.html

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *