PATATES DİNİNDEN BUNLAR * ““Bunlar Türkiye’yi felakete götürürler. Bunlar Emperyalizm ’in ve Siyonizm’in elinde oyuncak olurlar. Bunlar İslam’a en büyük zararı verirler. Tayyip İmam Hatip Okulu mezunu! ‘Bak bu da namaz kılıyor’, diyorlar. Namaz Cami’de kılınır, Havra’ da kılınmaz. “

04 Temmuz 2015
Rifat Serdaroğlu

PATATES DİNİNDEN BUNLAR

Rahmetli Erbakan esprileriyle, siyasi hicivleriyle, yakıştırmalarıyla bir devre damgasını vurabilmiş, liderlerinden idi. Şekeri yükseldiğinde, ipin ucunu kaçırdığı da olurdu ama o kadar kusur kadı kızında bile olurdu!

Bir konuşmasında Refah Partisine oy isterken şunları söylemişti;
“Sizler Müslüman iseniz Refah Partisine oy vermek zorundasınız. Refah Partisine oy vermeyenler İslam dininden değil, patates dinindedirler…” Haydaaa, alın size bir tartışma konusu daha! Patates dini ne demek acaba, diye gazeteciler araştırmaya başladılar. Günlerce Kur’an-ı Kerim’deki Yunus Suresinden, Nisa Suresine kadar, Patates dini araştırmaları yayınlanmıştı.

Rahmetli Erbakan’ı seversiniz ya da sevmezsiniz, orası sizin bileceğiniz bir şey.Fakat Erbakan, siyaset arkadaşlarını çok iyi tanır, onların kapasitelerini iyi bilirdi!

Erdoğan ve Gül önderliğinde bazı arkadaşları ona karşı isyan bayrağını açıp, ihanet edince Erbakan şunları söylemişti;

“Bunlar Türkiye’yi felakete götürürler. Bunlar Emperyalizm ’in ve Siyonizm’in elinde oyuncak olurlar. Bunlar İslam’a en büyük zararı verirler. Tayyip İmam Hatip Okulu mezunu! ‘Bak bu da namaz kılıyor’, diyorlar. Namaz Cami’de kılınır, Havra’ da kılınmaz. AKP olarak sen kireç suyu koymuşsun, bana Saadet sütü diye yutturmaya çalışıyorsun.”

Televizyonlarda, Cumhur’un Başı’ nın Beştepe Camisinin açılış töreninde yaptığı konuşmayı dinlerken, aklıma yukarıda yazdıklarım ve Erbakan’ın AKP kurucuları hakkında diğer söyledikleri geldi.

Erbakan bu kişiler hakkında çok haklıymış!
“Biz gömlek değiştirdik, Milli Görüş gömleğini çıkardık” dediler.
Her seçim öncesi bir şeylerini çıkara-çıkara toplumun önünde çırıl-çıplak kaldılar. Haram Havuzları- Haram Medya kuruluşları- Haram Gemicik filoları- Milyar dolarlık haram servetleri sıfırlama çabaları, ortaya döküldü!

Siyasal İslamcılıktan- Muhafazakâr Demokratlığa-oradan da Yeni Türkiye’ye geçtiklerini söylediler!

Minareler Süngü/Kubbeler Miğfer/ Camiler Kışlamız/Müminler Asker
diyerek yola çıktılar.BOP Eşbaşkanlığı rütbesini buldumcuk olmuş çocuklar gibi övünerek taşıdılar.

Irak’ta, 1,5 Milyon Müslümanın öldürülmesine, Onbinlerce Müslüman kız-kadının tecavüze uğramasına sebep olan Amerikan Askerleri için; “Sağlık içinde evinize dönmeniz için dua ediyoruz” noktasına geldiler. Ama hiç utanmadılar!

Geldiğimiz şu anda;
Minareler Conilerin süngüsü, Kubbeler Müminlerin çığlıklarının inlediği yerler,Camiler El-Kaide ve IŞİD’in kışlası, Müminler ve Kur’an-ı Kerim Conilerin hedef tahtası oldu…

AKP Hükümeti, İç politikada ve güvenlikte PKK Terör örgütüne ve dinci terör örgütlerine teslim olmuş durumda. Kandildeki çıyanlar Türk Devletini tehdit edip, “Türkiye Kürt Koridorunu kırmak için Suriye’ye girerse, Türkiye’de iç savaş çıkartırız” diyorlar. Saray Delikanlısından tık yok!

Dış Politikada, tutulacak tek tarafımız kalmadı! Sırtımızda Ortadoğu’nun tüm eli-kanlı dinci terör örgütleri, sağ kolumuzda El-Beşir, sol kolumuzda Katar Şeyhi ile adım-adım bataklığa doğru gidiyoruz!

Ekonomik durumumuz tam tabiriyle bıçak sırtında!
İhracatta gerileme kalıcı olmuş durumda. Üretim gerilemekte!
İzmir’in 50 Büyük Sanayi kuruluşunda, 100 dolarlık üretim için 57 dolarlık ithalat yapıldığı açıklandı. Sanayi mal satmakta zorlanıyor.

Yırtık dondan, Karun kadar zenginliğe yatay geçiş yapan boyalı saçlı Ekonomi Bakanımız, eski MİT ajanı Ertuğrul Kürkçü’nün “Yunanistan’ın borcunu biz üstlenelim” önerisine, “Teklif gelsin bakarız” diye saçmalıyor ama şu gerçeği görmüyor; “İki yıldır kemer sıkan ve iflas noktasına gelen Yunanistan’da kişi başına gelir 24 Bin Avro. Yunanistan’ın borcunu üstlenmek isteyen AKP yönetimindeki Türkiye’de kişi başına gelir 8 Bin Avro. Bizden üç kat iyiler!Yunanistan’da asgari ücret 684 Avro, Türkiye’de 300 Avro…

AKP Hükümeti ve Cumhur’un Başı bu vaziyette 7 Haziran’da Türk Milletinin kantarına çıktı. Türk Milleti; “Sana tek başına iktidar yok” dedi.

Beştepe Camisinin açılış törenindeki tabloyu görmeyenler için anlatayım;
Kürsüde, 17/25 olaylarının baş aktörü Cumhur’un Başı!
Sağında yeni seçilen TBMM Başkanı!
Solunda, henüz güvenoyu almamış, geçici Başbakan!

Devletin tepesindeki üç koltuk, üçü de AKP’li!
İyi de, niçin seçim yaptık biz o zaman? Türk Milleti böyle istemedi ki!

Kim takar Türk Milletini yahu, bu tablo tamamen kıdemli (!) siyasetçilerimiz BAHÇELİ ve Baykal’ın eseridir.Memnun musunuz Sayın Genel Başkanlar? Oh, hep memnun olun iyi mi?

Size haysiyet sahibi kişiler için çok önemli olan bir kelimeyi hatırlatmak-anımsatmak-aklınıza düşürmek-kulağınıza fısıldamak isterim;
Hadi canlarım, hadi güzel Genel Başkanlar beraberce söyleyelim;

Hadi şimdi is diyelim; İS.
Hadi Bahçeli ti diyelim: Tİ.
Hadi zampik Baykal fa diyelim; FA.
Hep beraber söyleyin bakiiim; İS Tİ FA…

Gördünüz mü ne kadar kolaymış! Hele birde sözden eyleme geçin, çok rahatlayacaksınız, çok… Sizi patatesçiler siziiii…

Not; Dün Hakkın rahmetine kavuşan, vatan evlâdı Amiral Cem Aziz Çakmak’a
Allahtan rahmet diliyorum. Mekânı şehitlerimizin yanı olacaktır. Eyy Cumhur’un Başı, Eyy Özel Paşa hadi bu şehidimizin cenaze törenine katılın.Hadi, korkmayın katılın, biliyorsanız birer Fatiha okuyun. Tabii kabul olursa!

Sağlık ve başarı dileklerimle

This entry was posted in Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *