Akp-Chp koalisyonu olur mu? * “GDO desen, ayrı kepazelik… Dayanıklı olsun diye, balık genini domatese, bakteriyi patatese monte ediyorlar. Sonradan para ödeyip ilaçlama yapacağına, haşere ilacını tohumlara kakalıyorlar”

Yılmaz Özdil
yozdil@sozcu.com.tr
27 Haziran 2015
Sözcü

Akp-Chp koalisyonu olur mu?

Karpuz alıyoruz.
Bildiğin kabak tadı.
Maliyet azalsın, ağır çeksin,
geç bozulsun diye kabak aşısı yapıyorlar.
Kabuğu karpuz.
İçi kabak.

Güya taze taze yiyelim diye pazara gidiyoruz. Ne çilek, çilek gibi kokuyor, ne şeftali, şeftali gibi kokuyor. Ambalajlı market rafı gezmekle, açık pazar tezgahı gezmek arasında fark kalmadı. Sebzelerin hepsi tornadan çıkmış gibi, ebatları, renk tonları bile aynı.

Hıyarı Antalya’da kesiyorlar, 11 santim, kamyona yükleyip, İstanbul’a getiriyorlar, 13 santim… Öyle hormon basıyorlar ki, hıyar yolda büyüyor!

GDO desen, ayrı kepazelik… Dayanıklı olsun diye, balık genini domatese, bakteriyi patatese monte ediyorlar. Sonradan para ödeyip ilaçlama yapacağına, haşere ilacını tohumlara kakalıyorlar. Bu memleketin cumhurbaşkanı, adında domuz var diye, domuz gribi aşısı olmuyor, domuz genini soya fasulyesinde yediriyorlar, cumhurun haberi olmuyor. Genetiği değiştirilmiş mısırdan sıvı şeker üretiliyor, çikolatadan sakıza, meşrubattan ketçapa, bin küsur üründe var. İneğe ve koyuna insan geni şırınga ettiler, bebekler için anne sütü sağıyorlar. Türkiye’de piyasaya sürülen mamalarda GDO tespit edildi.

Dünyanın en bereketli topraklarında yaşarken, saman ithal etmeyi başarıyorsan… Havuç diye maymun pipisi yedirmediklerine şükredeceksin.

Ve hal böyleyken, soruyorlar…
Akp-Chp koalisyonu olur mu?

Kılıçdaroğlu’na Tayyip Erdoğan’ın seyreltilmiş badem bıyığını takarsın, burnunu Zafer Çağlayan’ın burnuyla değiştirirsin, Egemen Bağış’ın gıdısını monte edip, saçlarına da jöle sürdün müydü, mis gibi olur. Niye olmasın.

This entry was posted in Doga - Cevre - Ekoloji - Tarim, Politika ve Gundem, SİYASİ PARTİLER, Yılmaz Özdil. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *