TÜM YOLLAR ERDOĞAN AİLESİNE ÇIKIYOR *** TRT’den Filinta’ya bölüm başı 5 milyon dolar * ‘Filinta’ dizisine ilgisinin ardında oğlu Bilal çıktı!..

21 Nisan 2015
Sözcü

TRT’den Filinta’ya bölüm başı 5 milyon dolar

Facebook Paylaş CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, TRT’nin Filinta dizisine her bölüm için 5 milyon dolar ödediği iddiasını Meclis’e taşıdı.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, TRT’nin Filinta dizisine her bölüm için 5 milyon dolar ödediği iddiasını Meclis’e taşıdı. Bir Osmanlı polisiyesi olan Filinta son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın setini ziyaret ettiği dizi olarak gündeme gelmişti.

Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu soruları yöneltti:

‘TRT’de yayınlanan Filinta dizisi için hangi yapım şirketine ne kadarlık ödeme yapıldı, bugüne kadar dizinin kaç bölümü yayınlandı ve yapılan ödemelerin toplamı kaç TL’dir?

Filinta dizisinin her bölümü için 5 milyon dolar ödendiği bilgisi doğru mudur?

Filinta dizisi toplam kaç bölüm olarak yayınlanacak, anlaşma süresi ne kadar, kaç bölümlüktür?

Her bölümü için 5 milyon dolar ödendiği öne sürülen Filinta dizisinin reytinglerde 20. sırada olmasının gerekçesi nedir?”

22 Nisan 2015
Sözcü

‘Filinta’ dizisine ilgisinin ardında oğlu Bilal çıktı!..

Cumhurbaşkanı’nın film setini ziyaretinin perde arkası

Gazeteci Mustafa Hoş, TRT’nin bölüm başına 5 milyon dolar ödediği Filinta dizisinin yapımcısı Yusuf Esenkal ile Bilal Erdoğan’ın bağlantısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan geçtiğimiz hafta sonu TRT’de yayınlanan Osmanlı polisiyesi Filinta dizisinin setine gitti. Program sıralamasında 20’nci, rating oranı ise 2.16 olan dizi filmi uzun uzun övdü, oyuncularla sohbet etti. Gazeteci Mustafa Hoş, Twitter hesabından, aynı seti TRT’nin bağlı olduğu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın da ziyaret ettiğini hatırlatıp “TV tarihinin pahalı prodüksiyonuna bu ilgi neden?..” sorusunu yöneltti. Hoş, Bilal Erdoğan ile Yusuf Esenkal ilişkisini şöyle anlattı:

CEVAHİR AVM’DEKİ SABUN DÜKKANI

“Diziyi Es film şirketi yapıyor. Filinta ilk işleri. Haftalık 5 milyon dolar bütçeli olduğu iddia ediliyor. Es filmin ortaklarından biri Yusuf Esenkal. 2014’te Es film kuruluyor ve sonrası Filinta. Esenkal soyadı oldukça tanıdık aslında. Bilal ve Sümeyya Erdoğan’ın gıda şirketi Doruk Izgara’nın ortağının adı Mustafa Esenkal. Bilal Erdoğan’ın mis hediyelik eşya şirketinde ortağı yine Mustafa Esenkal’dı. İlk iş yerlerini de Cevahir AVM’de açmışlardı. Cevahir AVM’nin pazarlama müdürü o dönemde şimdi Filinta dizisinin yapımcısı Yusuf Esenkal’dı. Filinta yapımcısı Yusuf Esenkal ile Bilal Erdoğan’ın nasıl bir iş ilişkisi var? bilalerdogan.com domaini bakın kimin… Yusuf Esenkal’ın…”

http://sozcu.com.tr/2015/gunun-icinden/trtden-filintaya-bolum-basi-5-milyon-dolar-810073
http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/filinta-dizisine-ilgisinin-ardinda-oglu-bilal-cikti-810430

This entry was posted in Gundem, Haber, HAYATIN İÇİNDEN, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *