ALABİNA YALLAH *** “Bu kişi, biliyorsunuz Mısır’da darbe ile işbaşına gelen General Sisi için ağzına geleni söyledi. Sisi ile konuşan, görüşen Devlet Başkanlarını, darbecilerle iş tutmakla suçladı! Suçlamasına suçladı ama Şii Yemen’e yapılan Suudi saldırısında Sisi ile kol kola giriverdi!!!”

28 Mart 2015
Rifat Serdaroğlu

ALABİNA YALLAH

Yazıyı okumaya başlarken, Mezdeke Grubunun “Alabina Yallah” oyun havasını facebook’tan dinleyin lütfen! Hem bilgilenir, hem neşelenir, hem de spor yapmış olursunuz… Nasılsa artık, ağlanacak halimize güler olduk. Öylesine garip, sığ bilgili ve kıvırtma meraklısı kişiler tarafından yönetiliyoruz ki, neredeyse milletçe kafayı sıyırmak üzereyiz!

Gelin, kimler tarafından yönetildiğimizi bir kez daha açıkça konuşalım;
Cumhurbaşkanı Erdoğan;

-Üzerine yemin ettiği Anayasa’yı çiğnemekten zerre kadar çekinmeyen biri!
-Anayasamızın kendisine vermediği yetkileri, “Anayasa İhlal Suçu” işleyerek kullanmakta ısrar eden biri!
-Lâik Cumhuriyete, Ulus Devlete, Hukuk Devletine, Parlamenter Demokrasiye açıkça karşı olan biri!
-Zücaciye dükkânına giren fil gibi her tarafı kırıp-döken, çevremizde konuşacağımız bir tane komşu bırakmayan biri!
-4 Bakanı, Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet nedeniyle istifa etmiş, haram havuzu kurmuş şaibeli kişi!
-54 Bin insanımızın hayatını çalan, gelecek nesillerimizin hakkı olan 400 Milyar Dolarımızı heba ettiren bir “Uyuşturucu Baronu Katil” ile müzakere eden biri!
-Sabah söylediğini, akşam yalanlayan biri!

Bu yazılanlara itiraz edecek birini arıyorum. Varsa, istediği yerde veya Türk Yargısı önünde tartışalım. Bu kişi, biliyorsunuz Mısır’da darbe ile işbaşına gelen General Sisi için ağzına geleni söyledi. Sisi ile konuşan, görüşen Devlet Başkanlarını, darbecilerle iş tutmakla suçladı! Suçlamasına suçladı ama Şii Yemen’e yapılan Suudi saldırısında Sisi ile kol kola giriverdi!!!

Şimdi lütfen kendinize sorar mısınız, darbecilerle iş tutan kim?

Cumhurbaşkanlığının bir bütçesi vardır. Her yıl, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bu bütçe tartışılır ve genelde Cumhurbaşkanlığından geldiği şekliyle kabul edilir. Sonra TBMM Genel Kurulunda görüşülüp, kesin kabulü yapılır. Cumhurbaşkanları, Türk Milletinin parasını harcarken Milli İradenin temsilcisi TBMM üyeleri ’de bu harcamaları denetlerler.

Atatürk’ten bu yana bu hep böyle olagelmiştir. Eğer Türk Milletinin parasını harcayacaksan, nereye harcadığının hesabını vereceksin.  Erdoğan, dün gece sabaha karşı TBMM’de görüşülen torba kanuna bir önerge verdirterek, Cumhurbaşkanlarının da örtülü ödenek kullanmasına olanak veren yasal düzenlemeyi AKP’li milletvekillerine yaptırdı! Şimdi lütfen kendinize sorar mısınız, Erdoğan’ın Türk Milletinden saklanacak ne harcaması olabilir?

Atatürk-İnönü-Bayar-Özal-Sezer-Demirel’in istemediği bu “KANUNSUZ” yetkiyi, Erdoğan niçin ister?

Başbakan Davutoğlu;
Başbakan olmuş, Bakanlarına ve Başbakanlık Örtülü Ödeneğine sahip değil! Genel Başkan olmuş, partisine sahip değil! Başbakan ve Genel Başkan olmuş, Milletvekili aday listelerine sahip değil! Söz verir, sözüne sahip değil…

Bu iki SEROK’ un komutasında, her gün adım-adım geriye doğru gidiyoruz.Anadolu’da eskiden söylenen güzel bir söz vardı; “Borç bini aşınca, her gün keklik kızartması” diye!

Yani, borçlar nasılsa ödenmeyecek seviyeye geldi, ne yapsak olmuyor, boş ver o zaman. Vur patlasın, çal oynasın! Bu başlığı boşuna mı attık? Haydi, beraberce Alabina Yallah, yallah, yallah…

Sağlık ve başarı dileklerimle
http://rifatserdaroglu.com/2015/03/28/alabina-yallah/

This entry was posted in ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *