YARGIÇLAR VE SAVCILAR AĞIR BASKI ALTINDA *** DEVLET TERBİYESİ NEDİR ? * Bekir Bozdağ’ın skandal pozu!


HABEREyorum

Devlet makamları ve makamı temsil eden çalışma yeri , atanan kişinin masası ve koltuğu O makama atanan kişiye aittir.Orası Devletin temsil edildiği yerdir.Hiçbir siyasi makam sahibi , değil bakan , başbakan ve Cumhurbaşkanı dahi O koltuğa oturamaz , oturmamalıdır.Hele hele bir siyasetçinin bir başsavcının makamına oturarak , O yerin sahibini EL PENÇE karşısında tutarak konuşması ve bunu da fotoğraflatarak Bakanlık sitesinden yayımlatmasını adı sadece GÖRGÜSÜZLÜK ve SAYGISIZLIKTIR. Bu davranış ancak Devlet terbiyesi almamış bir taşra avukatına yaraşır.Bakınız aşağıda Atatürk bu konuda ne diyor ;

Eylül 22, 2014
SÖZCÜ

Bekir Bozdağ’ın skandal pozu!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, makam koltuğuna oturduğu savcıyla bu pozu verdi.HSYK seçiminde Yargıda Birlik Platformu’na destek için il il dolaşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargı bağımsızlığını ayaklar altına alan bir skandala imza attı. Diyarbakır Başsavcısı Ramazan Solmaz’ı ziyaretinde Bozdağ, makam koltuğuna oturduğu savcıyla bu pozu verdi.

HSYK seçimlerini Yargıda Birlik Platformu’nun (YBP) alması için var gücüyle çalışan Adalet Bakanlığı yeni bir skandala daha imza attı. Yasama ve yürütmenin birbirinden bağımsız olduğu kaidesini ayaklar altına alan Bakanlık, internet sitesinde “Yeni Türkiye yargısının” fotoğrafını yayımladı.

FOTOĞRAF DAHA SONRA KALDIRILDI

Taraf gazetesinden Aysun Yazıcı’nın haberine göre; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, geçtiğimiz günlerde bir heyetle birlikte Doğu illerine gitti. Bu gezinin, YBP’ye oy toplamak için yapıldığı iddia edildi. Bozdağ, Diyarbakır ziyareti sırasında Başsavcı Ramazan Solmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında çekilen bir fotoğraf, yargı çevrelerince tepkiyle karşılandı. Fotoğrafta, Bakan Bozdağ, Solmaz’ın makamında oturuyor. Solmaz da Bakan Bozdağ’ın yanı başında ayakta duruyor. Bakanlığın internet sitesine konulan bu kare, kısa bir süre sonra kaldırıldı.

“BÖLGE BAŞKANINI OYACAK”

Öte yandan, gezi kapsamında Van Adliyesi’ne giden Bozdağ’ı, Van Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Çağatay Karaman karşılamadı. Bunun üzerine Van Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdoğan Bayraktar, Van’da görev yapan hakim savcıların üye olduğu WhatsApp grubuna, “Sizin bölge başkanını oyacaklar” diye bir mesaj gönderdi.

This entry was posted in ATATURK, HUKUK-YARGI-ADALET, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *