Cemaat’ten Karaalioğlu’na ağır suçlama

Odatv.com
04.08.2014

Cemaat’ten Karaalioğlu’na ağır suçlama

Star Medya Grubu CEO’su Mustafa Karaalioğlu’nun, AKP’ye yakın bir trol hesabının gizli yöneticisi olduğu iddia edildi.Cemaat’e yakınlığıyla bilinen Taraf gazetesinin verdiği habere göre, AKP’ye yakın hesaplardan olan ve bazı operasyonları önceden haber veren “Gizli…” adlı hesabın yöneticiliğini yaptığı iddia edildi.

Taraf ilgili hesabın ismini sansürleyerek verse de söz konusu adresin “Gizli Arşiv” olduğu anlaşılıyor.

Troll hesabın, Ethem Sancak, Star’ı devralmadan, AKP’yi desteklemek ve muhaliflere saldırı yaptırılmak amacıyla Mustafa Karalioğlu’nun izniyle gazetenin internet sitesinin bünyesinde gizli olarak faaliyete geçtiği iddia edildi.

SEVİLAY YÜKSELİR’İN EŞİ DE İÇİNDE

Troll hesabın başında ise Star gazetesinin internet sitesinin sorumlusu olan Sabah yazarı Sevilay Yükselir’in eşi Mustafa Nihat Yükselir tarafından doğrudan kontrol altında tutulduğu da yine Taraf’ın iddiaları arasında yer alıyor.

MUHABİRLERİN TUTUKLANACAĞINI YAZMIŞTI

GizliArşiv adlı Twitter hesabı, bir süre önce gözaltına alınacak gazetecilerin listesini yayınlamış ve yeni operasyonun geleceğini söylemişti.Operasyon yapılacak gazetecilerin isimlerini açıklayan Gizli Arşiv, şunları yazmıştı:

“Paralel yapının Emniyet ve Yargı ayağına yeni bir operasyon başlamak üzere. Önümüzdeki hafta operasyon kapsamında gözaltına alınacakları açıklıyoruz: 1. Eski İzmir Cumhuriyet Savcısı Z.K., Eski istihbarat Daire Başkanları Ramazan Akyürek, Ömer Altıparmak ile İzmir İl Emniyet’te açığa alınan M.A.Ş., Organize Suçlarla Mücadele Md M.E., yardımcısı T.A., Mali Suçlar Md. E.G., TEM’den H.İ.G. ve R.Ü., … Bayram Kaya (Zaman) Turan Görüryılmaz (Bugün), Arzu Yıldız ve Hüseyin Özay (Taraf). Bu isimlerle başlayan gözaltılar genişleyerek devam edecek. Bu kumpası kuran ve yönetenler mutlaka tutuklanacaklar. Bizden söylemesi…”

STAR’DAN CEVAP

Haberin yayınlanmasından sonra Star gazetesinden açıklama geldi. Haberi yalanlayan Star grubu, açıklamada şunları söyledi:

“Star Medya Grubu olarak, bugün Taraf Gazetesi’nin Medya Grup Başkanımız Sn. Mustafa Karaalioğlu hakkında yaptığı gerçek dışı habere dair açıklama zarureti doğmuştur;

Taraf’ın iftira kampanyasına Star Medya’dan zorunlu yanıt Taraf’ın;
internet üzerinde kullanılan bazı sosyal medya hesaplarının, Medya Grup Başkanımız Sn. Mustafa Karaalioğlu ve İnternet Yayın Müdürümüz Mustafa Nihat Yükselir tarafından yönetildiği iddiası tümüyle gerçek dışıdır. Haberin tamamı yalan ve iftiradan ibarettir. Yalan habere ilişkin hukuki süreç başlatılmıştır.

Daha önce de açıklandığı üzere Sn. Mustafa Karaalioğlu twitter, facebook vb. hiçbir sosyal medya hesabı kullanmamakta, aynı isimde açılmış hesaplarla hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Star Medya Grubu”

http://www.odatv.com/n.php?n=cemaatten-karaaliogluna-agir-suclama-0408141200

This entry was posted in Fetullah Gülen, MEDYA, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *