BELLEK TAZELEYİCİ GELDİ *** BİR VATANDAŞIN NOT DEFTERİNDEN GÜNÜMÜZDEN GELECEĞE NOT DÜŞMEK *** CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

BELLEK TAZELEYİCİ GELDİ

BİR VATANDAŞIN NOT DEFTERİNDEN GÜNÜMÜZDEN GELECEĞE NOT DÜŞMEK

CAMBAZ HEP TELDE

Uyuyan bellekler uyansın
Deniz Feneri yolsuzluğunu
17/25 Aralık yolsuzluklar dizisini
Milli birikimlerimizi üçün birine yandaşlara satanları
Soma faciasını ve taşaronluk sistemini
31 Mayıs Gezi’de reva görülen
faşizan Polis baskısını
Emirle katledilen gençlerimizi
İndirilen bayrağımızı
Canavar terör örgütleri Işid ve El Nusra’ya
verilen destekleri
Toplumu inanç ve etnisite üzerinden bölerek kavgalaştıranları
Türkiyeyi bölmek planını gizlice yürütenleri,
Kanla kazanılmış toprakları baronların masasına yatırarak
pazarlığa açanları,
Kürdistan’ı kurmak için petrol pazarlığı yapanları,
Musul’da , Süleymaniye’de Türkmen kardeşlerimizi satanları,
Neo Conlarla el sıkışarak
Süleymaniye’de kendi askerinin başına çuval geçirtenleri,
Terörist başı Apo’yla gizlice el sıkışıp ,
PKK ile masaya oturanları,pazarlık edenleri
UNUTMA …

SON ON İKİ SENEDİR TÜRKİYE’NİN ÜZERİNDE FELAKET BULUTLARI VAR

Toplumsal bilinç sürekli olarak köreltiliyor.AKP’nin emperyalist, işbirlikçi,bölücü,çıkarcı cambazı sürekli olarak telde .Var edilen bir olay henüz algılanamadan bir başkası üzerine geliyor.Toplumsal bellek sürekli olarak morfinlenip uyutuluyor, siliniyor.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

DEĞERLİ YURTSEVER

Bir hafta sonra Cumhurbaşkanı seçimi var. CHP’nin ise ne yazık ki ne Türkiye Cumhuriyeti’nin ve ne de CHP’nin kuruluş ilkelerine uygun olmayan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermiş olması Laik Demokratik Cumhuriyet’i ve Atatürk’ün aydınlanma ilkelerini benimsemiş olan Yurtseverler arasında hayal kırıklığı yarattı.Bunlardan birisi de benim.

Şimdi ise bir gerçekle yüzyüze kaldık.Kılıçdaroğlu ve Bahçeli yurtseverlere ÖLÜMÜ GÖSTEREREK BİZLERİ SITMAYA RAZI ETMEKLE yüzleştirdiler.İki adayın az kötü olanını seçmek gereğiyle karşı karşıya kaldık.

Düşüncelerine çok değer verdiğim ve Ülkemizin sürüklendiği karanlığı sorgulayan, çıkış yolları arayan değerli arkadaşlarımdan bazıları ya seçime katılmayacaklarını veya geçersiz oy vereceklerini yazıyor,söylüyorlar.

Geldiğimiz noktada yapacağımız tercihin kızgınlık , kırgınlıktan arındırılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. İki kötüden daha iyice olanını seçmek tercihi ile karşı karşıyayız.Bu saatten sonra Ekmeleddin İhsanoğlu aleyhinde yazılacak olan her bir yazı, seçime katılmamak , katılınsa da geçersiz oy vermek ,vatandaşını aşağılayan , döven , gençleri ağır polis gücüyle öldürten, Laik Cumhuriyet’i kırmaya çalışan , dışa bağımlı ve hatta İslam ülkelerine Haçlı seferi tertipleyenlerin BOP Eşbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’a doğrudan oy vermekle eşdeğer olacaktır.

YAZLIKTA OLAN DEĞERLİ YURTTAŞLAR

Bu seçim Türkiye’mizin geleceği için çok ama çok önemlidir.Bu nedenle 10 Ağustos’ta sandık başında olmanız önemli ve gereklidir.Yapacağınız 1-2 günlük fedakarlığın ki Türkiye’nin içine itildiği karanlıktan çıkması için bir fedakarlık bile sayılmaz.Ya vatandaşlık görevini yapınız ya da şimdiden mescit kurulması zorunlu kılınan harem / selamlık tesettürlü plajlara ve daha nicelerine razı olunuz…

SEÇİM KATILIM ARAŞTIRMASI

Gezici Araştırma Şirketi’nin yaptığı ankete göre, Cumhurbaşkanlığı sonuçlarını, seçime katılım oranı belirleyecek. 30 Mart yerel seçim sonuçlarına en yakın tahmin eden Gezici Araştırma Şirketi, Cumhurbaşkanlığı ile ilgili yaptığı anketi açıkladı.

Türkiye genelinde 21 – 22 Haziran 2014 tarihlerinde, TÜİK örneklem verileri dikkate alınarak Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde, 36 il ve 192 ilçede bunlara bağlı 210 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 1.646’sı kadın toplam 3.292 katılımcıyla, hanede yüz yüze görüşme metoduyla yapılan ankete göre;

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine tatil yapanların sandığa gitmezse;

Tayyip Erdoğan: 47.2
Ekmeleddin İhsanoğlu: 45.5
Selahattin Demirtaş: 7.3 oranda oy oranlarına sahip
.

Bütün seçmenlerin sandığa gitmesi halinde ise;

Tayyip Erdoğan: 43.3
Ekmelleddin İhsanoğlu: 48.9
Selahattin Demirtaş: 7.8 oy oranlarına sahip
.

SANDIĞA GİDİLMEZSE İLK TURDA ERDOĞAN SEÇİLEBİLİR

Araştırma şirketinin yaptığı değerlendirmeye göre; sandığa gitmeyip tatil gibi plan yapan seçmen yanılıyor, sandığa gitmeleri durumunda sonucu değiştirebiliyor. Eğer sandığa gitmezlerse ilk oylamada Tayip Erdoğan seçilme ihtimali yüksek. Sandığa gitmeyenlerin % 65’i CHP ve MHP’li.

2002 SEÇİMLERİNDE AYNISI OLDU

2002 yılında yapılan genel seçimlerde halkın % 20.9 oy vermedi ve o dönem Ak Parti büyük bir çoğunlukla seçimi kazandı. Türkiye’nin kaderi ilk oylamada; ‘adayım kazanamaz, ben 2. oylamaya katılayım’ diyen veya tatil planı olan seçmene bağlı.

Tayyip Erdoğan ile tam otokrasiye gitmekte olan ve koyu karanlığa sürüklenen Türkiye’mizi bekleyen büyük tehlikelerden kurtarabilmek için , alaca karanlığa razı olmak zorundayız.Yolumuz uzun ve zorludur.Şartların gerektirdiği demokratik yollardan geçerek ve ülkemizin yuvarlanmakta olduğu uçurumdan kurtarabilmek adına Tayyip Erdoğan’ın kazanmaması için gereğini yapmak bir Yurtseverlik borcu olmuştur.

Saygıyla

Naci Kaptan
02.08.2014

This entry was posted in SEÇİM - SEÇSİS, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *