JET FADIL YİNE YAPTI YAPACAĞINI …SAFLARIN PARALARI KUŞ OLDU!!! *** Müslüman! İşte böyle dolandırılıyoruz

Onur Özcan
Odatv.com
03.06.2014

Müslüman! İşte böyle dolandırılıyoruz

Kamuoyunda “Jet Fadıl’ olarak bilinen Caprice Gold’un sahibi M. Fadıl Akgündüz’ün, Bayrampaşa’daki Caprice Gold Palace otelinin yatırımcılarına ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Yatırımcılarına gönderdiği mektuplarda ödemelerin gecikmesini Gezi Parkı eylemlerine, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna, 30 Mart yerel seçimlerine ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağlayan nam-ı diğer Jet Fadıl, hadis ve ayetlerle de göz boyuyor.

İşte Jet Fadıl’ın ilk mektubu…
Tarih: 22 Nisan 2014

Yani 30 Mart seçimlerinde yaklaşık bir ay sonrası. Bakın Jet Fadıl yatırımcılarına ödemelerin gecikmesini nasıl açıklıyor:

“Hepinizin bildiği üzere ‘Gezi olayları’ ve ’17 Aralık operasyonu’ piyasayı ve özellikle mülk satışlarını son on aydır çok etkiledi. ..

Özellikle 17 Aralık operasyonundan 30 Mart seçimlerine kadar “Vergi Barışı” taksitlerinin son ödemesinin de 30 Nisan’da yapılacak olması eklenince, piyasadaki nakit ihtiyacı daha da artmıştır…

Bu önemli dönemeci geçerken sizlerin aylık gelirlerinizi birkaç haftadır geç yatırdığımız için sizlerden özür diliyoruz. İnşallah Mayıs ayından itibaren bu ödemeleri tekrar günlük hale getirecek ve hatta eskiden olduğu gibi hesaplarınıza erken yatıracağız. Liderlerimizin deyimiyle 30 Mart’ta bir istiklal mücadelesini başarıyla geçen ülkemizin önünde çok güzel bir gelecek bizleri bekliyor.”

Şimdi gelelim Mayıs ayına. Jet Fadıl yatırımcılarına ödemeleri daha sağlıklı bir şekilde yapacağını taahhüt ettiği Mayıs ayında ödemeleri yapmış mı?

Tarih: 16 Mayıs 2014

Jet Fadıl yatırımcılarına ikinci bir mektup gönderiyor. Ödemelerdeki sıkıntının devam ettiğini belirten Jet Fadıl, Kuran’dan alıntılar yapıyor.İşte Jet Fadıl’ın ikinci mektubundan çarpıcı cümleler:

“30 Mart seçimlerinden sonra piyasalara bir hareket gelmesi bizi oldukça sevindirmiş ve satışların eski yüksek seviyelerine geleceği yönünde bizi ümitlendirmişti. Bundan dolayı size gönderdiğim yazıda Mayıs ayında aylık ödemelerinizi günlük düzeye çekebileceğimizi bildirmiştim. Ancak Nisan ayının son haftasından beri piyasayı tedirgin eden bazı gelişmelerin olması ne yazık ki vatandaşın tekrar bir bekleme sürecine girmesine neden olmuştur. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın ve Barolar Birliği Başkanı’nın konuşmaları ve Soma’daki son elim kazanın belli mihraklar tarafından hükümet aleyhtarı provakatif eylemlere dönüştürülmesinin üzerine Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili belirsizlik de eklenince, gayrimenkul satışları başta olmak üzere piyasalardaki satış hareketleri tekrar bir durgunluğa girmiştir…

Şirketimize telefon ederek her gün aynı soruları sormanız, telefonun diğer ucunda bulunan personelimizin size yeni bir cevap vermesini sağlamayacaktır. Çünkü personelimiz de size belli aralıklarla gönderdiğim bu bilgiler dışında başka bir bilgiye sahip değildir…

Yüce Allah’ın Kuran’ı Keriminde buyurduğu gibi “Her zorluğun arkasında bir ferahlık vardır.” ayeti kerimesindeki hikmetin en kısa zamanda tecelli edeceğine olan inancımızı zikrederek sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

Jet Fadıl yatırımcılarına gönderdiği bir başka mektubunda da ödemelerdeki sıkıntıyı ayetlerle açıklıyor.İşte Jet Fadıl’ın ödemelerdeki sıkıntıyı ayetlerle açıkladığı o mektubundan dikkat çeken noktalar:

“Şirketimizin faize bulaşmadan bu önemli ödemeleri yapması esnasında, içinizden aylık gelir alanların ödemelerinin üç aydır hesaplarına gecikmelerle yatırılması karşısında, Allahu Teala’nın Bakara Suresi 280. Ayetindeki “Eğer borçlu darlık içindeyse ona eli genişleyinceye kadar süre vermek vardır.” hükmüne göre gösterdiğiniz anlayış ve şirkete karşı sürdürdüğünüz güçlü güven için sizlere sonsuz teşekkürler ediyoruz.”

Cemaat’e karşı AKP’nin yanında saf tutuan Jet Fadıl, dönemin atmosferine uygun olarak başarısızlığının faturasını Türkiye’deki siyasi krizlere dayandırıyor. Yetmiyor, üzerine bir de, muhafazakar kitlenin hasas olduğu din argümanını öne sürüyor.

http://www.odatv.com/n.php?n=musluman-iste-boyle-dolandiriliyoruz-0306141200

This entry was posted in YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *