AÇILIM HAİNLERİ ŞIMARTTI – DEVLET ORTADA YOK – NEREDE BU TAYYİP * Necdet Bey’e saygılarımla!…


Emin Çölaşan
emincolasan@sozcum.com
5 Haziran 2014
Sözcü

Necdet Bey’e saygılarımla!…

Sayın ve çok muhterem Necdet Bey, siz göreve gelene kadar hiçbir Genelkurmay Başkanına böyle mektuplar yazmak aklımın köşesinden geçmezdi.Ne zaman ki o göreve kaderin cilvesiyle- Tayyipgiller tarafından getirildiniz, isminizi öğrenme onuruna kavuştuk.

Kaderin cilvesiyle diyorum çünkü sizden önceki Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve Kuvvet Komutanları, iktidar tarafından Türk Ordusuna kurulan kumpasları fark edip istifa etmişlerdi.Yüce kişiliğiniz, eski deyimle zat-ı aliniz işte bu olay sonrasında o makama getirildiniz. Kaderin cilvesi budur.Yoksa şimdi belki de emekli olup köşenize çekilmiştiniz.

* * * *

Sayın ve muhterem Necdet Bey, kusura bakmayın ama size yine bazı eleştirilerim olacak. İster dikkate alırsınız, ister almazsınız. Sizin bileceğiniz iştir.

Zat-ı alinizden önce Türk Milleti ordusuna güvenirdi. Ordumuz bizim için her şeydi. Komuta kademeleri yandaş siyasetin içine hiçbir zaman balıklama dalmaz, iktidarların peşinde sürüklenmezdi.

Ordumuzun, ama özellikle de komuta kademesinin belli kuralları, gelenekleri vardı.Siz maşallah, bu geleneklerin tümünü yerle bir etmeyi başardınız.İktidarın dümen suyuna öyle bir girdiniz ki, artık çıkmanız asla mümkün değil.

Tayyip sizden söz ederken “Genelkurmay Başkanım” diyor… Ve bunu babasının hayrına söylemiyor.Ama burada hakkınızı yemek istemem, sizden önce de Hilmi Özkök isimli biri o makamda otururdu, ona da “Hocam” diye hitap etmekten utanmaz sıkılmazdı.

* * * *

Pek sayın ve çok muhterem Necdet Bey, Güneydoğu’nun elden gitmek üzere olduğunu hiç düşündünüz mü? Olayları izliyor musunuz?

Adamlar artık açıkça özerklikten, bağımsızlıktan söz ediyor, bölgedeki madenlerden, petrol gelirlerinden pay istiyor.Devletin karayolları kesiliyor.Bu yolları henüz açamadınız Necdet Bey, bu ayıp sizindir. Hiç sıkıldığınız oluyor mu beyefendi!

Askeriniz kışlasında…
Aman olay çıkmasın da Kürt oylarına göz diken Tayyip cumhurbaşkanlığı seçimini kazansın! Tayyip cumhurbaşkanı olsun diye Türk Ordusu teröre böyle göz yumar mı?

* * * *

Siz gelene kadar bizim bir ordumuz vardı. Dağda bayırda bunlarla mücadele eder, vatan toprağını korurdu. O ordu Güneydoğu’da bugüne kadar yedi bin şehit verdi Necdet Bey!..
Ama onurunu ve saygınlığını siz gelene kadar hiç yitirmedi. Sonra, zat-ı alinizin gözleri önünde Türk ordusuna iktidar kumpası kuruldu. Balyoz dediler, Ergenekon dediler, casusluk ve fuhuş dediler, bir sürü sahte ve düzmece belgelerle sizin silah arkadaşlarınızı içeri tıktılar.Bütün bu olanları belki hiç anlamadan, belki de hoşunuza giderek izlemekle yetindiniz. Ağzınızı bile açamadınız.

* * * *

Tutuklanan silah arkadaşlarınız hakkında ağzınızdan bir tek söz duymadık. Onlar için hiçbir şey yapmadınız…Çünkü o olayların ardında Tayyip-Cemaat işbirliği vardı.Türk Milleti sizden sadece birkaç cümle bekledi:

“Silah arkadaşlarıma haksızlık yapılmış, hukuksuzluk sergilenmiş, siyaset uğruna adalet çiğnenmiştir.”

Belki şöyle düşünüyordunuz:
“Bunlar darbeci, terörist, casus imiş. Hak ettiler.”Bunu söyleseniz size yine karşı çıkardık ama hiç değilse tavrınızı öğrenmiş olurduk.  Siz bu konularda bir meçhulsünüz Necdet Bey!

Bir şey söylemediğiniz gibi, ne düşündüğünüz bile bilinmiyor.Lütfen bir kez olsun konuşun, olumlu veya olumsuz bir tavır koyun da değerli düşüncelerinizi, pasifliğinizin, iktidar yandaşlığınızın nedenini öğrenelim.

* * * *

Bakınız, şimdi de bazı CHP milletvekillerini yargıya şikayet ettiğinizi açıkladınız. Sizin gibi değerli vatan evlatlarını uyarmak bizim gibi sıradan insanların haddine düşmez ama, yine yanlış yaptınız.Tayyip’le yine aynı çizgiye düştünüz, siyasetin içine balıklama dalmış oldunuz.

Koskoca adamsınız, yapmayın Necdet Bey.Gelin, şu yaptıklarınızı bir kez daha düşünün.Gelin, biraz geç kalmış olmakla birlikte şu Tayyipçilik oyunundan vazgeçmeye çalışın.

* * * *

Sayın ve muhterem Necdet Bey, iktidar Türk Ordusu’na bir kazık daha atmak üzere. Jandarma’yı sizden alıp İçişleri Bakanlığına bağlıyorlar. Sizin generalleriniz, subaylarınız ve bütün jandarma gücü artık sizden değil, Tayyip’in valilerinden emir alacak.Bu nasıl iştir?..Sizden yine tık yok!

Kabul ediyorsanız açıkça belirtin, etmiyorsanız Allah rızası için bir miktar tepki gösterin yaaa!

Bir süre sonra ister istemez emekli olacaksınız.Hiç değilse şu süre içerisinde saygınlığınızı biraz koruyun, elinizi Tayyip’in elinden eteğinden çekin.

* * * *

Pek değerli ve saygın insan Necdet Bey’ciğim, Genelkurmay yetkilileri şimdi bu açık mektubumu gazeteden kesip önünüze getirecekler.Sakın ola ki “Ulan bu herif yine ötmüş, bana mektup yazmış” demeyin!

Yazdıklarım doğrudur.

Sizin saygınlığınız hem toplumu ilgilendiriyor, hem de işler kötüye gidiyor.Türk Ordusu Güneydoğu’da saygınlığını yitiriyor ve bu olay dalga dalga bütün Türkiye’ye yayılıyor.

Karayolları kesiliyor, bir türlü açamıyorsunuz. Askerimize ateş ediliyor, yaralılar hastaneye kaldırılıyor. Askerlerimiz kaçırılıyor. Fotoğraflarını görmediniz mi, askerle teröristler arasında 100 metre mesafe var, askerin eli kolu bağlı.

Ne uğruna?
Tayyip’in cumhurbaşkanlığı için Kürt oylarına göz dikmesi uğruna!
Necdet Bey, siz Tayyipgiller veya başka bir siyaset ekibinin emir subayı değilsiniz. Çok büyük bir performans sergileyip koskoca Genelkurmay Başkanı olmayı başarmış birisiniz.

Yandaşlığı artık bırakın, ağırlığınızı biraz olsun koyun… Ordumuzun nasıl hadım edildiğini, komuta kademenizle birlikte bu tezgahı nasıl seyrettiğinizi, şimdi neler olduğunu biraz olsun görmeye çalışın. Neden korkuyorsunuz?

En derin saygılarımla Necdet Bey’ciğim.”

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, Kose Yazarlari, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem, SİYASİ TARİH, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *