TÜBİTAK’ta bir skandal daha

Asuman ARANCA/ANKARA
21 Şubat 2014
Sözcü

TÜBİTAK’ta bir skandal daha

Raporda tahrifat yapılmasını istendiğini açıklayan Dr. Hasan Palaz’ın iş akdi bildirimsiz ve tazminatsız olarak tek taraflı fesh edildi.

TÜBİTAK’ta Başkan yardımcısıyken, Başbakan Erdoğan’ın çalışma ofisinde bulunan böceğe ilişkin hazırladığı raporda tahrifat yapılmasını istendiğini açıklayan Dr. Hasan Palaz’ın iş akdi bildirimsiz ve tazminatsız olarak tek taraflı fesh edildi. Palaz, dün yaptığı açıklamadan sonra, can güvenliğinin olmadığı gerekçesiyle koruma isteyeceğini belirtmişti.

Ne gerekiyorsa onu yaptım

TÜBİTAK’ta İLGEM Başkanıyken görevinden alındığını ve böcek raporunda tahrifat yapıldığını öne süren Palaz, Sözcü’ye şunları söyledi:

“Dün yaptığım açıklamadan sonra bugün iş akdim tazminatsız ve bildirimsiz bir şekilde feshedildi. Başbakan Erdoğan’ın ofisinde bulunan böcekle ilgili rapor benim başkanlığım döneminde hazırlandı. Söz konusu böcekle ilgili evrak tarafıma “kişiye özel” olarak geldi. İlgili kısımları uzman olan diğer bir arkadaşa hazırlattım. Ancak raporun tamamı benim tarafımdan derlenerek hazırlanmıştır.

Bu raporu hazırlarken her şeyi göze almıştım. Raporda olayla ilgili net ne tespit edilmiş ise onu yazdık. Dün yaptığım açıklamada yaşanılan hususlar tamamı ile gerçektir. Görevimiz, mesleğimiz ne gerektiriyorsa onu yaptık. Bana iş akdimin feshedildiğine dair yazılı belge ulaştı. Ancak ben hukuki tüm haklarımı gerek TÜBİTAK gerekse, bana bu tekliflerde bulunanlarla ilgili arayacağım. Şu an itibariyle TÜBİTAK ile ilgim bulunmamaktadır.

4857 sayılı iş kanunun 25.maddesi gereğini bildirimsiz ve tazminatsız olarak 21.02.2014 tarihi itibariyle iş akdim fesih edilmiştir. Her türlü haklarımın saklı kaldığını ve hukuki yollara başvuracağım.”

This entry was posted in BİLİŞİM - İNTERNET -, FAŞİZM, Politika ve Gundem, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *