BENDE SADECE 30 MİLYON EURO KALDI BABA !!! Dünya basını: Erdoğan’ın en zor dönemi

http://video.sozcu.com.tr/2014/video/haber/dunyada-ilk-kez-hukumet-devleti-soydu.html

 

Kılıçdaroğlu o ses kayıtlarını dinletti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan ve oğlu Bilal’in ses kayıtlarını dinleten Kılıçdaroğlu konuşmasında “Yolsuzluğun boyutu öyle büyük ki bunun üzerine örtecek bez dünyada daha üretilmedi. Babacan, bizdeki olanı yabancılar anlamıyor diyor. Ya şeytanın aklına gelmeyecek olanı yapıyorsunuz yabancı nasıl anlayacak. Bu yolsuzluğun üstü kapatılamaz. Dünyada ilk kez hükümet devleti soyuyor.” dedi

Türkiye Başbakan’ın ses kaydını konuşuyor!

Şubat 26, 2014

Türkiye önceki gece gündeme bomba gibi düşen ses kayıtlarını konuştu.

Türkiye önceki gece internete bomba gibi düşen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmalarıyla çalkalanıyor. İşte saat saat Türkiye’nin son yıllardaki en sıcak 24 saati.Söz konusu ses kaydı saat 21:00 sıralarında twitter’daki bir hesaptan sosyal medyaya servis edildi.

Kayıtların ortaya çıkmasından hemen sonra Başbakanlık’ta kurmaylarını toplayan Başbakan Erdoğan yapılan yazılı açıklama ile yaşananları ‘çirkin bir tezgah’ olarak niteledi. Aynı saatlerde olağanüstü toplanan CHP MYK’sı da toplantının ardından ‘Başbakan derhal istifa etmelidir’ açıklamasında bulundu.

Dünya basını: Erdoğan’ın en zor dönemi

Şubat 26, 2014

Türkiye gündemini belirleyen ve Başbakan Tayyip Erdoğan’a ‘istifa’ çağrılarına yol açan ses kaydı iddiaları, İngiltere gazetelerinde de yer buldu.Daily Telegraph gazetesi, Başbakan Erdoğan’ın ile oğlu Bilal Erdoğan’ın 17 Aralık günkü görüşmelerini içerdiği öne sürülen ses kaydıyla ilgili haberinde, muhalefetin cesaretlenerek istifa çağrısı yaptığını yazıyor.

Times, kayıtla ilgili soruşturma başlatıldığını duyuruyor.Guardian ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun çağrısını aktarıyor.

‘Komplolara inanma yatkınlığı’

Daily Telegraph, bant kayıtlarını “alçakça, hayâsızca yapılmış bir montaj” olarak niteleyen Erdoğan’ın 12 yıllık iktidarının en zor zor dönemini yaşadığını belirtiyor.

Haberde şöyle deniyor:

“Erdoğan, bundan, Fethullah Gülen’in idaresindeki ‘paralel devleti’ sorumlu tutuyor. 3 Bakan’ının oğlunun, bir banka yöneticisi ve bir İranlı işadamının evine yapılan baskınlardan sonra Erdoğan kendisini suçlayanlara karşı atağa geçmişti.”

“Meclis’e sunulan Meclis’ten gecen yeni yasalar, internetin sınırlandırılması konusunda (kurumlara) geniş yetkiler tanıyor, Başbakan’a bağlı olan istihbarat servisinin yetkileri artırılıyor. Hükümet 5 bin polisin yerini değiştirdi. Baskınlarla bağlantıları olan savcılar görevden alındı. Son bant kayıtlarına kadar hükümetin tepkisi ve Gülen’i işaret etmesi kamuoyu desteği açısından işe yaramış görünüyordu.”

“Chattam House’tan Türkiye uzmanı Fadi Hakura, ‘Hükümet Türklerin komplo teorilerine inanmaya olan yatkınlığından yararlandı’ diyor.”

Times gazetesi de bant kayıtlarıyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlattığını belirtiyor.Gazetenin haberinde soruşturmanın kaydın gerçek olup olmadığını anlamak için mi yoksa Erdoğan’ın suç işleyip işlemediğini belirlememek için mi başlatıldığının belli olmadığı aktarılıyor.

Guardian gazetesi de, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Erdoğan’a ülkeden helikopterle terk etme çağrısı yaptığını belirtiyor.

İsviçre medyası: Erdoğan çıkmazda

Ses kayıtları, İsviçre’nin devlet televizyonu birinci kanalında haber bültenlerinde geniş yer aldı.
“Youtube’daki ses kayıtları Erdoğan’ı sıkıntıya soktu” başlığı ile verilen haberde Youtube’daki konuşma görüntülerine de yer verildi. Haberde ayrıca Erdoğan’ın “Paraları yok et oğlum” şeklinde konuştuğu belirtildi. Haberde Başbakan’ın bu iddialara “montaj” yorumu yaptığı belirtildi. Haberin son kısmında vatandaşların bu konudaki görüşleri ile konunun Türk medyasında yer alış şekli de haber olarak izleyicilere sunuldu.

İsviçre gazeteleri ise gerek dünkü internet sitelerinde gerekse bugünkü baskılarında ses kayıtları ile ilgili olarak, “Erdoğan’ı çıkmaza soktu” şeklinde haberler yaptılar. Başbakan’ın montaj iddialarına karşı muhalefetin görüşlerine de yer verdiler.

SES KAYITLARI DANİMARKA VE NORVEÇ BASININDA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesine ilişkin haberler Danimarka medyasında da yer aldı.

Yapılan haberlerde, kayıtları yükleyenlerin cezalandırılmakla tehdit edildiği, yabancı yatırımcıların Türk ekonomisine güvenlerinin azaldığı belirtildi.

BERLİNGSKE GAZETESİ: “POLİS GÖSTERİYE GAZLA MÜDAHALE ETTİ”

Berlingske gazetesi’nin “Polis gösteriye gazla müdahale etti” başlıklı haberinde şu satırlara yer verildi:
“Başbakan Erdoğan, oğlu ile yaptığı telefon konuşmasının ortaya çıkması üzerine, ses kaydının montaj olduğunu öne sürdü. Yolsuzlukla suçlanan Başbakanın istifa etmesini isteyen göstericilere polis gaz ve tomalarla müdahale etti. Göstericiler “hırsız var, hükümet istifa” şeklinde sloganlar attılar. Savcılar hakkında soruşturma başlatan hükümetin çıkardığı İnternet yasasını geçen cumartesi protesto edenler de polisin gazlı ve sulu müdahalesi ile karşılaştı”

JYLLANDS POSTEN: “ERDOĞAN SAÇLARI DİKEN EDEN SES KAYITLARINI YAPANLARI CEZALANDIRMA SÖZÜ VERDİ”

Jyllands Posten gazetesi “Erdoğan saçları diken eden ses kayıtlarını yapanları cezalandırma sözü verdi” başlıklı haberinde şu satırlara yer verdi: “Yine çirkin bir dava Erdoğan’ı vurdu. Ses kayıtları internette yayınlanan Erdoğan kayıtların ardındaki kişileri cezalandırmakla tehdit etti. Başbakanlık ofisi, Youtube’a düşen Erdoğan ve oğlu arasındaki konuşmanın ses kayıtları için açıklama yaparak montaj olduğunu öne sürdü. Erdoğan parti grubunda ses kaydının utanç verici olduğunu ve yapanların cezalandırılacağını söyledi. Yabancı yatırımcılar Türkiye’deki gelişmeleri endişe ile takip ediyor ve Türk ekonomisine güvenleri azalıyor. Konuşmalarda Başbakan oğluna milyonlarca Euro parayı nasıl paylaştıracağını anlatıyor. Yolsuzluk davası, Erdoğan, oğlu ve bakanları ile oğullarını kapsıyor. Erdoğan Fethullah Gülen’i polis ve yargı ile sıkı bağı olması ve olayların ardında bulunmaktan dolayı suçluyor.”

NORVEÇ TELEVİZYON KANALI VG, “ERDOĞAN GÜLEN’İ SUÇLUYOR AMA GÜLEN SUÇLAMALARI KABUL ETMİYOR”

Norveç televizyon kanalı VG, gelişmeleri verdiği haberde şu satırlarla paylaştı: “Erdoğan muhalefeti hükümetin telefonlarını dinlemek ve oğlu ile arasında geçen telefon görüşmesini sahte bir şekilde ortaya atmakla suçluyor. Erdoğan Salı günü parti grubunda, oğlu ile yaptığı ve yolsuzluğu planladığı konuşmayla ilgili dinlemenin ardındaki kişileri cezalandırmakla tehdit etti. Erdoğan Gülen’i suçluyor ama Gülen suçlamaları kabul etmiyor. Ses kayıtları liderlerin rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karıştığını ortaya koyuyor. Yolsuzluklara karşı isyan eden halkın sayısı büyüyor. Erdoğan’ı protesto eden binlerce kişiye polis müdahale etti. Polis, halkın “Hırsız Erdoğan” “Hükümet İstifa et” sloganlarını önlemeye çalışıyor

http://sozcu.com.tr/2014/dunya/dunya-basini-erdoganin-en-zor-donemi-462760/

This entry was posted in Politika ve Gundem, SİYASİ PARTİLER, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *