Fransız İstihbarat Servisi’nde sağlam bağlantılarımız var

Fransız İstihbarat Servisi’nde sağlam bağlantılarımız var

Fransa’da Paris yakınlarında bulunan Fethullah Gülen Cemaati’ne bağlı bir kolejin müdürü, Fransız istihbarat servislerinde sağlam bağlantılarının olduğunu belirtti.

France 24 televizyon kanalının internet sitesinde Fransa’daki Fethullah Gülen Cemaati okullarına ilişkin bir haber yayınlandı. Gülen Cemaati’nin okullarından birini Paris banliyösüne kurduğunu belirten France 24, cemaatin Fransa’da kalıcı yerleşmeyi ve üzerindeki şüpheleri atmayı umduğunu yazdı.

Okula ilişkin bilgiler vererek yöneticilerinin görüşlerine yer veren Fransız haber kanalı, “EducActive” isimli okulun Paris’in 20 km güneyindeki Villeneuve-Saint-Georges banliyösünde olduğunu ifade etti.

ANF’nin haberine göre; okulun tanıtımını da yapan ve görünürdeki amaçlarını aktaran televizyon, okulun genel müdürü Abdurrahman Demir’in okula ve amaçlarına ilişkin ifadelerini aktarıyor. Özel kurumun devletle sözleşmesinin bulunmadığı belirtilirken, okul müdürü ulusal eğitim programlarına uyduklarını savunuyor. Demir’in, “Okula hiçbir zaman müfettişler gelmedi, zira zamanları yok” şeklindeki ifadesi dikkat çekiyor.

Daha önce Belçika’da da Gülen cemaatinin bir okulunu yönettiği belirtilen Demir, “her seferinde entegrist olmadıklarını göstermek zorunda kaldıklarını” söyledikten sonra şu dikkat çekiciyi ifadeyi kullanıyor: “Ama önemli değil, bizim Fransız istihbarat servislerinde sağlam bağlantılarımız var, onlar korkulacak bir şey olmadığını biliyorlar.”

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=fransiz-istihbarat-servisinde-saglam-baglantilarimiz-var–1101141200

This entry was posted in Fetullah Gülen. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *