GENELKURMAY’A ve DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANINA MEKTUP * İYİ SEYİRLER

14.10.2013
Odatv.com

“İyi seyirler dileriz”

Balyoz davasından hapis cezası alan ve Yargıtay tarafından cezaları onanan subaylar, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e ve Deniz kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu’na mektup yazdı.

Sitem dolu mektupta Necdet Özel’e iki yıl önce verdiği söz hatırlatıldı. Özel’e gönderilen mektubun ilgili bölümü şöyle:

“TSK’da söz namustur. Bin yılı aşkın bir tarihi olan ordunun Başkomutanı olarak, iki yıl önce Hasdal duvarlarına kazınan sözünün arkasında duracağınıza inancımız tamdır.”

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’na gönderilen mektupta ise, “Hukuk Süreci tamamlanmadı. Çok güzel şeyler olacak söylemlerinizle devam eden süreç Yargıtay’ın hukuksuzluğu onaylaması ile sonuçlandı. Deniz Lisesi’nden itibaren lekesiz, tertemiz muhafaza ettiğimiz üniformalarımıza yağan iftira yağmurunun ilk günkü azim, irade ve kararlılığımızdan hiçbir şey kaybettirmediğini vurgulamak isteriz.” denildi.

İşte o mektuplardaki ifadeler:

Sayın Orgeneral Necdet Özel,

Devletimiz, milletimiz ve vatanımız uğrunda nice hizmetler veren, halen en yüksek makamını işgal ettiğniz TSK’nın birer üyesi olan bizler, kurban bayramınızı sağlık ve mutluluk dilekleriyle kutlar, özgür günlerinizin devamını dileriz. Hukuk Süreci tamamlanmadı söylemlerinizle devam eden süreç Yargıtay’ın hukuksuzluğu onaylaması ile sonuçlandı. Deniz Lisesi’nden itibaren lekesiz, tertemiz muhafaza ettiğimiz üniformalarımıza yağan iftira yağmurunun ilk günkü azim, irade ve kararlılığımızdan hiçbir şey kaybettirmediğini vurgulamak isteriz.

9 Ekim’de verilen Yargıtay kararı neticesinde, Hasdal’da tüm Kara Kuvvetlerine mensup subaylar tahliye olmuş, 45 denizçi ve 2 jandarma olmak üzere toplam 47 kişi kalmış durumdadır.

TSK’da söz namustur. Bin yılı aşkın bir tarihi olan ordunun Başkomutanı olarak, iki yıl önce Hasdal duvarlarına kazınan sözünüzün arkasında duracağınıza inancımız tamdır.

Yaşananlara sessiz kalanların vicdani rahatsızlıklarının, bir ömür boyu kendilerini takip edeceğine şüphemiz olmadığını ifade ederiz.

TCG Hasdal’dan hayırlı günler dileriz.

Sayın Oramiral Bülent Bostanoğlu,

Devletimiz, milletimiz ve vatanımız uğrunda nice hizmetler veren, halen komutan makamını işgal ettiğini Deniz Kuvvetleri’nin birer üyesi olan bizler, Kurban Bayramınızı sağlık ve mutluluk dilekleriyle kutlar, özgür günlerinizin devamını dileriz. Hukuk Süreci tamamlanmadı. Çok güzel şeyler olacak söylemlerinizle devam eden süreç Yargıtay’ın hukuksuzluğu onaylaması ile sonuçlandı. Deniz Lisesi’nden itibaren lekesiz, tertemiz muhafaza ettiğimiz üniformalarımıza yağan iftira yağmurunun ilk günkü azim, irade ve kararlılığımızdan hiçbir şey kaybettirmediğini vurgulamak isteriz. 9 Ekim’de verilen Yargıtay kararı neticesinde, Hasdal’da tüm Kara Kuvvetlerine mensup subaylar tahliye olmuş, 45 denizçi ve 2 jandarma olmak üzere toplam 47 kişi kalmış durumdadır.

TCG Hasdal’ın bugüne kadar gösteremediğiniz komutanızdan çıkmasının, omuzlarınızdan büyük bir yükü kaldırdığı inancıyla siz komutana,

TCG Hasdal’dan iyi seyirler dileriz.

Bismillah makinalar tamam.

http://www.odatv.com/n.php?n=iyi-seyirler-dileriz-1410131200

This entry was posted in DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, EMPERYALİZM, ERGENEKON - BALYOZ, FAŞİZM, HUKUK-YARGI-ADALET, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *