GÜL,İNCEDEN İNCEDEN…

Mehmet Necati GÜNGÖR
26 Eylül 2013

GÜL,İNCEDEN İNCEDEN…

Bu bir “bayram değil, seyran değil, eniştem beni niye öptü?” olayı değildir.ABD’de bulunan Gül iki önemli görüşmede bulundu.Daha doğrusu, biri görüşme, diğeri ziyaret.Görüşme; beklendiği gibi Fetullah Hoca ile oldu.

Pensilvanya’da ağırlanan hoca, çeşitli hastalıklardan muzdarip (!) olmasına rağmen dört saatlik yolu otomobille kat ederek Gül’ü bulunduğu yerde ziyaret etti ve muhtevası açıklanmayan, ama artık herkesçe tahmin edilebilen bir görüşme yaptı.

Açıkça ifade etmek gerekirse, bu görüşme Gül’ün bir dönem daha Cumhurbaşkanlığı’nda kalması, Tayyip beyin altının oyulmasına dönük bir planın parçasıydı.

Evet, bu artık ayan beyan ortaya çıkmıştır ki Cemaat, Tayyip beye karşı gardını iyice almış, Gül’ün yanında açıkça saf tutmuştur.Bundan sonrası AKP ve Tayyip bey için tufan mı olur, başka ne olur, onu seçimlerde göreceğiz.

Gelelim “giz”lerle dolu başka bir ziyarete:

İyi haber alan kaynakların aktardığı bilgiye göre, Gül oraya gitmişken “olağan dışı” sayılabilecek bir ziyarete de imza atmış.New York’taki Franklin D.Roosevelt kütüphanesine ve malikanesine esrarengiz bir ziyarette bulunmuş.

Detaylara girmeden, birkaç hatırlatmada bulunmakta yarar var:

Franklin D Roosevelt 1933-1945 yılları arasında üç dönem üst üste ABD Başkanlığı yaptı.ABD’nin üç dönem görev yapan tek başkanı olan Roosevelt aynı zamanda 32′inci dereceden bir mason ve ABD dolarının arkasındaki İlluminati’ye dayandırılan o gizemli piramitin onaylayıcısı.

Roosevelt aynı zamanda “Shriners” olarak bilinen “Tapınakçı” Mason Locası üyesidir.Bu loca, özellikle İslamiyet’i referans almasıyla biliniyor.Abdullah ve Hayrunnisa Gül, Roosevelt malikanesine geldiklerinde Franklin D Roosevelt’in torunu David Roosevelt ve eşi Manuela Roosevelt tarafından karşılanmışlar.

Hiç bir basın mensubunun izlemesine izin verilmeyen ziyaret sırasında Abdullah ve Hayrunnisa Gül, 32.Dereceden masun olan, ABD’nin 32′inci Başkanı Franklin D.Roosevelt ve eşi Eleanor’un birlikte yattıkları mezarı da ziyaret edip çiçek bırakmışlar.(Masonluğa karşı hasmane tutum ve görüşleriyle bilinen eski milli görüşçünün bu ziyareti sizce de manidar değil mi?)

Roosevelt Kütüphanesi yetkilileri bu ziyaretle ilgili yorum yapmaktan ve bilgi vermekten kaçınmışlar.Ancak, ziyaretin kendileri için sürpriz ve olağan dışı olduğunu söylemekle yetinmişler.

Evet, İlluminati, masonluk, güç, para gibi kavramlarla anılan Franklin D.Roosevelt, Gül çifti tarafından esrarengiz bir biçimde ziyaret edilmiş bulunuyor.

Bayram değil, seyran değil, Gül Roosvelt’i niye ziyaret etti?

Sebep oldukça açık değil mi?

Gül, büyük oynuyor; kendi geleceğinin yapı taşlarını örüyor.Dava arkadaşının dayandığı duvarları yıkarak.Gezi direnişi konusundaki sözleri de ilginç değil mi?

Ne demişti?:

“Şehrin yapılanmasıyla ilgili kaygılar nedeniyle yapılan Gezi direnişinin başlangıcından gurur duydum!” (Her ne kadar Köşk kaynakları, Köşk’ün resmi sitesinden ‘gurur duydum’ ifadesine sansür uygulasalar da durum budur.)

Eeee, sözün yüksekçesi sağır sultana söylenir

http://dunya48.com/yazarlar/diger-yazarlar/mehmet-necati-gungor/18454-mehmet-necati-gungor-gul-inceden-inceden

This entry was posted in EMPERYALİZM, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *