YILMAZ KARDEŞ

Rifat Serdaroğlu

YILMAZ KARDEŞ

Sana ve yazılarına hasret kalmışız, hoş geldin. Umarım bir daha bu kadar uzun bir tatile çıkmazsın. “Silivri” başlıklı yazın da mükemmeldi, sağ olasın.İznin olursa eksik kalan tarafları, hemşerin olarak ben tamamlayayım.

Evet, o kararı sadece mahkeme vermedi;

*AKP gibi, Cumhuriyetin temel değerlerine açıkça karşı olan “sabıkalı” bir partinin tek başına iktidara gelmesi için adeta gayret eden ve bugün kenarda susup oturan tüm eski-yeni siyasetçiler, bu kararı sizler verdiniz. Korkuyla oturduğunuz köşenizde susmakla hala destekliyorsunuz.

*TSK’ ya burunlarının önünde kurulan tuzakları görmekten aciz, sözüm ona “Kurmay” olmuş paşalar. Emekli edildikleri için Başbakan Erdoğan’a “şükran” hislerini sunmak ve “Bakın eski komutanlarımızı zindana attınız size destek verdik, aman bizi de zindana atmayın” demek için Başbakanlık Konutuna giden, omurgaları alınmış-dik duramayan etekli paşalar, bu kararı sizler verdiniz.

*Sadece TOBB mu? O zaten Erdoğan’ın “mümin askerlerinden” biri. TÜSİAD, TİSK, TESK denen kuruluşlar ve başkanı olduğu işçisini-memurunu AKP’ye ayakta satan sahte sendika ağaları, bu kararı sizler verdiniz.

*Birincil görevleri Anayasayı ve Cumhuriyeti korumak olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ve Yüksek Yargı Mensupları, Cumhuriyetin temel direklerinden olan Lâiklik ilkesinin ve kadın-erkek eşitliğinin çatır-çatır çiğnenirken görmezden gelen sizler, sizler bu kararı verdiniz.

*Eskiden bir üniversitenin Rektörü konuştuğunda, Türkiye dinler ve gereğini yerine getirirdi. Şimdi Rektör yok, rektörcükler var. Anayasa emrini yerine getirdiği için ceza alan profesörünü korumayan Ege’nin kadın rektörcüğü gibiler, bu kararı sizler verdiniz.

*Modacı Cemil İpekçi gibi önceden tapıp sonra cayanlar, sizler bu kararı verdiniz.

Ve gelelim bu kararın verilmesinde en büyük payı olanlara;

Kokain müptelası-eski kaçakçı medya patronu. Üç-dört vergi denetçisine diz çöken- korkusundan kızını bile Devlet düşmanı ermeni heyetinin emrine veren medya patronu. Koltuk uğruna tüm yayın organlarını Başbakan’ın emrine veren, namuslu bilgili vatansever kalemleri emirle kovan torbeş medya patronu. Sizler en büyük suçlusunuz. Çünkü sizler kendi üç kuruşluk menfaatiniz uğruna, sizi siz yapan Türk Milletini aldattınız. Doğruları ondan sakladınız. Köşelerinizi ve ekranlarınızı Türk Milletine düşman olan zillilere açtınız.
Bu kararı veren sizlersiniz.

Ya Yılmaz Kardeş, işte böyle. Ülkede demokrasi eksikliği çekiyoruz ama ihtiyaçtan fazla hain var. Hepsini yazsak bizim yazı, sarı renkli eski telefon rehberleri gibi olacak. Yazıyı “Bıyıklı Güzel” Cemil İpekçinin bir sözü ile bitirelim;

“Adamlar yamukmuş ayol, ben ne bileyim. Meğer “yamuk ağaçtan düz baston çıkmazmış.”

Çıkmaz tabi, “Bıyıklı Güzel” istediği kadar uğraşsın çıkmaz.
Çünkü “Katırdan At, Bademden Demokrat Olmaz.”
Öptüm Yılmazcığım.

Sağlık ve başarı dileklerimle
22 Ağustos 2013
Rifat Serdaroğlu

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, EMPERYALİZM, FAŞİZM, Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *