CHP’ye “Açılım Operasyonu”

CHP’ye “Açılım Operasyonu”

Bülent ESİNOĞLU

AKP’nin Amerika’nın denetiminde, PKK ile yürüttüğü müzakerelere, CHP’nin tam desteğini sağlamanın yolu olarak, CHP içinde yeni bir operasyon ihtiyacı hâsıl olmuştur.Birgül Ayman Güler üzerinden başlatılan saldırı, esas itibariyle, AKP’nin CHP içindeki uzantıları tarafından başlatılmıştır.

Ulusalcılardan kurtulup, partinin yönetimine tam olarak sahip olmak isteyen bir müzakereci gurubun olduğu çok kesin.Birgül Ayman Güler’e saldıranlar, Arınç, yandaş medya, holding medyası ve CHP içindeki müzakereci guruptan geldi.

Diyeceksiniz ki, AKP’nin, CHP’nin içinde ne işi var.

Var.

CHP’yi, AKP’nin müzakereci yörüngesine oturtmak isteyen, liberaller, Kürt milliyetçiliği yapan unsurlar, Tanrıkulu TR705’ler, gözü milletvekilliğinden başka bir şey görmeyen çıkarcı bir gurup, AKP tarafından kolayca kullanılmaktadır.

Hele bir de buna, TÜSİAD’ı eklediniz mi, alın size yeni bir müzakereci ekip. Bu ekip, diğerlerini evirip çevireceği sırada, CHP içindeki ulusalcı unsurlar bu duruma karşı çıkıyor.Bu durum, CHP içindeki müzakereci ekibi rahatsız ediyor. Ve açıktan, ulusalcıları temizleme tehditleri savrulmaya başlanıyor.

Saldıranlara bakarak, kimin ne niyeti olduğunu okumak çok kolay.

CHP’ye yapılan bu açılım operasyonunda, İşçi Partisi araç olarak kullanılmak istenmiş, saldırı aynı zamanda İşçi Partisi’ne de yönelmiştir.Baykal’a yapılan birinci operasyonda olduğu gibi, bu ikinci operasyonda da gene CHP’nin içindeki müzakereci, Amerikancı, NATO’cu, Dersim’ci guruplar hareketlenmişlerdir.

Sözümüz bu müzakereci gurubadır.

Bu kadar basit bir oyunu görmeyeceğimizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

29.1.2013
bulentesinoglu@gmail.com

This entry was posted in Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *