AMERİKAN HELİKOPTERİNDEN PKK TERÖRİSTİNİN BAŞINA DÜŞEN ROKET ATAR !!!

Değerli okur,

Değerli Atakan Mert arkadaşım Jandarma Özel harekat timinin PKK’lı teröristlerden ele geçirdiği ve sadece ABD ordusunda kullanılmakta olan FGM 148 yönlendirilebilir ve hedefe kilitlenen roket atar ve mermileri hakkında yazmış olduğum AMERİKAN HELİKOPTERİNDEN PKK TERÖRİSTİNİN BAŞINA DÜŞEN ROKET ATAR !!!başlıklı aşağıdaki yazıma gönderdiği mektupla yazıma katkı sunmuştur.Değerli Mert’in Konuya ilişkin akıl açıcı , durumu sorgulamaya açan soruları vardır.Garip olan şudur ki PKK’lılar üzerinde yakalanmış olan ve ABD’nin PKK’lı teröristlere verdiği gelişmiş silahın Jandarma timimizin eline geçtiği çok kısa zamanda Amerika’lılar NASIL tarafından öğrenilmiştir.

* Bu bilgiyi kimler Amerika’lılara aktarmıştır ?

* Amerika’lılara soruşturma ve ifade alma izinini hangi makam vermiştir ?

* Bu durum yasalara ve Türkiye’nin hükümranlık haklarına uygun mudur ?
Örneğin bir Avrupa ülkesinde Amerikan askerleri böyle bir soruşturma yapabilir mi ?

* Türk askerlerini soruşturan ve ifade alan Amerika’lılar arasında büyük olasılıkla CIA ajanları vardır.Bu sorgulamaya karşı çıkan ve Amerika’lıları sorgulamaya çalışan onurlu üsteğmeni kutlarım.Amerika’lıların sorgulanmasına karşı çıkan ve roketin PKK eline nasıl geçtiği hakkında sorular sorduğu için,tim komutanı üsteğmen hakkında soruşturma başlatan Alay komutanını da kınıyorum.

Değerli arkadaşım Atakan Mert’e teşekkür ediyorum

Naci KAPTAN

American FGM-148 Javelin

 

Date: 25.12.2012

Değerli Dostlar,

Sevgili Naci Kaptan aşağıdaki haberi gönderip bazı sorular sormuş. Sorular ve cevapları büyük çoğunluğumuz tarafından bilinmesine rağmen yine de ben izninizle birkaç not daha eklemek isterim.

PKK’lı teröristlerin başına ( ABD’li yetkililerin kaza olarak açıkladığı) şans getiren kuş kakası gibi düşen bu Roket Atar hakkında biraz daha geniş bilgi vermekte fayda var. FGM-148 javelin adındaki sistemin fiyatı yaklaşık 250.000 Dolar. Bir mermisinin fiyatı ise 80.000 dolar civarında. Silah, Stinger tipi tanksavar olarak anılmasına rağmen 5 km. menzilde tank,uçak ya da helikoptere kilitlenip imha etme düzeneğine sahip. Daha önce de TSK’nın Kato Dağı’ında yaptığı bir operasyonda aynı silahtan iki tane bulunmuş. Yani kuşlar şans getiren kakalarını(!) bir defa değil birçok defa PKK’lı dostlarının üzerine bırakmışlar.

Geçtiğimiz Cuma günü arazi taramasına çıkan Özel Harekat timleri buldukları 2 PKK’lı teröristi girdikleri çatışmada ölü olarak ele geçirdikten sonra girdikleri mağarada bu FMG-148 silahını ve mermisini ele geçirmiş. Bu operasyon aynı zamanda kameraya kaydedilerek savcıya teslim edilmiş. Bana göre en ilginç nokta bundan sonra başlamış. O gece sabaha karşı saat 5’te operasyona katılan 40 asker yataklarından kaldırılarak 6 saat boyunca İncirlik Üssü’nden gelen 5 ABD’li subay tarafından sorgulanmış. Bu sorgulamaya karşı çıkan ve o Amerikan silahının PKK’nın eline nasıl geçtiği konusunda ABD’li subayları sıkıştıran bir Üstteğmen’imiz hakkında ise Alay Komutanı soruşturma başlatmış. ( Aydınlık Gazetesi, Önder Öztürk haberi, 24.12.2012)

Ben dahil arkadaşlarımın büyük çoğunluğunun bu habere/olaya şaşırmaması doğaldır. Çünki Başbakan Erdoğan başka bir nedenden ötürü ‘’ burası NATO’nun topraklarıdır…’’ demiştir. BOP Eşbakanı olarak da zaten yetkilerini Pentagon ve Washington’a devretmiştir. Buna rağmen ana sorular şunlar olmalıdır;

1- NATO’ya üye batının diğer ülkelerinde aynı durum cereyan etse o ülkenin Başbakanı ve de Genel Kurmayı ABD subaylarına böylesine küçültücü bir sorgulama izini verirler mi?

2- Teröre destek ve hatta yataklık yaptığı bu tip olaylarla sık sık ortaya çıkan ABD askerleri ve devleti hakkında diğer NATO üyesi ülkeleri nasıl davranır?

3- Evladını vatan savunması için askere gönderen anne-baba o evladının kendi subayları tarafından değil de Teröristlere destek verenler tarafından gece yatağından kaldırılarak sorgulandığını duyunca ne hisseder?

4- Silivri, Hasdal, Maltepe gibi yerlerde tutsak edilen asker ve sivil yurtseverler bu ve buna benzer durumlarda aldıkları ulusal tavır nedeniyle değil midir?

Bütün bu olanlar Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde öngördüğü vahim durumun aynısı değil midir? Peki o zaman hala neyi bekliyor bu millet?

Atakan Mert

atakan.mert43@gmail.com
atakan.mert@superonline.com

Naci KAPTAN
24 Aralık 2012

AMERİKAN HELİKOPTERİNDEN
PKK TERÖRİSTİNİN
BAŞINA DÜŞEN ROKET ATAR !!!

Asker Haber internet Gazetesinde 22 Aralık 2012 tarihli önemli bir haber yayımlandı.
Birçok büyük gazete bu haberi atladılar veya görmezden geldiler.

Habere göre;Şırnak’ta arazi araması yapan jandarma timi iki PKK teröristini etkisiz hale getirmiş ve teröristlerde ABD Ordusuna ait özel bir silah olan ,sadece ABD ordusunun kullandığı FGM-148 roketatarı ve mermileri bulunmuş.Bu roket atar 2.5 Km menzilli olup, tank ve helikopter katili olarak biliniyor ve hedefe kilitlenme özelliğine sahip etkin ,vurucu bir silah olarak tanımlanıyor.

Haber şöyle ;

Cumartesi, 22 Aralık 2012

Mehmetçik Şırnak’ta FGM-148 roketatarı bulunca ABD’li subaylar Mehmetçiği Sorguladı!Şırnak Ilıca’da önceki gün arazi taramasına çıkan Meteler Jandarma Özel Harekat timleri çıkan çatışmada iki teröristi ölü ele geçirdi.Teröristlerin üzerinden ise ABD ordusunun kullandığı FGM-148 roketatarı ve mermisi çıktı.

ABD MEHMETÇİĞİ SORGULADI!

Görevin ardından kışlaya gelen askerler istirahata çekildikten bir kaç saat sonra, sabaha karşı 5’te uyandırıldı.

Gelenler ise 5 ABD’li subaydı. ABD’li subaylar Mehmetçiği saat 11’e kadar operasyon ve buldukları silah hakkında sorguladı.

ABD’li subayların Mehmetçiğe özellikle “operasyon sırasında başka birinin yakalanıp yakalanmadığını” sorduğu öğrenildi.

ÜSTEĞMEN HAKKINDA SORUŞTURMA!

ABD’li subaylar JÖH timini sorguya çekerken bir Türk üsteğmeni ile bir Amerikalı görevli arasında sert tartışma yaşandı.

ABD’liden roketatarın açıklamasına isteyen üsteğmen , “Deneme uçuşu yapan ABD helikopterinden düşüp pkk tarafından bulunmuş” cevabını aldı.

Bunun üzerine üsteğmen ABD’linin üzerine yürüyünce hakkında alay komutanı tarafından soruşturma başlatıldı.

Sadece ABD ordusunun kullandığı FGM-148 roketatarı 2.5 KM’den tank ve helikopter katili olarak biliniyor ve hedefe kilitlenme özelliğine sahip.

***

Değerli okur,
Konu iki yönden önemlidir ;

*Bu roket atar ve mermileri PKK teröristlerinin eline nasıl geçmiştir. ?

*Roketatarı ele geçirmiş olan jandarma timinin Amerikan askerleri tarafından hem de sabah 5’ten saat 11’e kadar sorgulandığı yazılmaktadır. Bu doğru mudur ?

Sorudur ;
Görevlerini başarıyla yapmış olan jandarma timinin Amerika’lılar tarafından sorgulanmasına kim izin vermiştir ?

Haber doğru ise sadece yönetici siyasetçiler değil ,
TSK’nın komuta kademesi de Amerikan mandasını kabul etmiş olur ???
Ki bu artık tuzun da kokmuş olduğu yerdir.Bu sorgulamaya izin vermek
yeni bir çuval olayıdır.

Silivri ve Hasdal’da şerefli generallerini,silah arkadaşlarını,
sahte kanıtlara terk eden paşaların,Şırnak dağlarında operasyon yapan,
jandarma timini de Amerikan sorgulama ekibine teslim etmesi doğaldır !!!

Amerika’lılar tarafından PKK teröristlerine silah ve sağlık malzemesi verilmesi konusu bir ilk değildir.

Turgut Özal’ın Başbakanlığı yıllarında yaşanan bir olayı anımsayalım ;

Tarih 14 Ocak 1992
Yer, Cudi dağı yamaçları ,
Olay, Çekiç Güç’e bağlı iki ABD helikopterinin PKK’lı teröristlere yardım paketleri attığı,Türk helikopter pilotları tarafından karargaha rapor edildi.Bir askeri timimiz olay yerine PKK’lılardan önce ulaşarak 27 çuvalı ele geçirdi.Çuvallardan ilaç,giyecek ve yiyecek çıkmıştı.Kimbilir Amerika’lılar ve Çekiç Güç tarafından ,görülmeyen ne kadar çok lojistik destek operasyonu yapıldı ???

Olay ;
Cudi Dağında kalabalık bir PKK grubu çembere alınmıştı. Kuşatma ve çatışma birkaç gün boyunca devam etti. PKK lılar çok güç durumdaydı. Teslim olmakla, ölmek arasında seçim yapacak hale gelmişlerdi. İşte bu aşamada garip bir olay yaşandı. İki ABD helikopteri bölgeye geldi. Kuşatma altındaki PKK teröristlerine 27 çuval dolusu gıda maddesi, ilaç ve mühimmat atarak bölgeden uzaklaştılar. Olay bilgileri Genelkurmaya ve Başbakana ulaştırıldı.

ABD yetkilileri ile temasa geçilerek, olayın nedeni soruldu. ABD’den gelen açıklama ve özür kargaları bile güldürecek kadar acayip ve aptallarla bile yutturulamayacak kadar da komikti.

ABD’nin açıklamasına göre Diyarbakır’dan kalkan Çekiç Güç helikopterleri yolu şaşırmışlardı. Güneye gidecekleri gerekirken, yolu şaşırarak kuzeye yönelmişlerdi.

***

Antiemperyalist ve Kemalist komutanların çoğu neden tutuklandı ?.
ABD ve işbirlikçileri neden TSK üzerine tuzaklar kurdular ?
Şayet yukarıdaki haber doğru ise bu tutuklamaların da yanıtı bu haberin özündedir.

ABD Stratejik müttefik görüntüsüyle,Türkiye üzerinde emperyalist işgalini hızla sürdürmektedir.

Türkiye’de ajanlar,ve işbirlikçi siyasetçiler cemaat yandaşları tarafından yürütülen istikrarsızlaştırma ve zayıfatma operasyonları devam ederken bu operasyonların önemli araçlarından birisi olan PKK Amerika tarafından örtülü olarak desteklenmekte ve lojistik destekle güçlendirilmektedir ???

This entry was posted in EMPERYALİZM, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem, TSK. Bookmark the permalink.

One Response to AMERİKAN HELİKOPTERİNDEN PKK TERÖRİSTİNİN BAŞINA DÜŞEN ROKET ATAR !!!

  1. COK UZULEREK GORUYORUM KI, ULKEMIZIN DEGERLI SAYILABILECEK TUM AYDINLARI, ”BOP” ADI ALTINDA ILERI SURULEN PROJENIN ASLINDA,”BIP(BUYUK VE GUVENLI BIR ISRAIL KURMAK)” OLDUGUNU, BUNUN OLMAZSA OLMAZ KOSULUNUNDA ISRAIL’E HERZAMAN DESTEK VERECEK, IC ISLERINDE BAGIMSIZ GIBI GORUNECEK FAKAT DIS ISLERINDE KESINLIKLE ISRAIL’E(ABD VASITASIYLA) BAGLI BIR ”KURT TAMPON DEVLETI” YARATMAK OLDUGUNU, YA GOREMIYORLAR, YADA BILEREK GORMEZDEN GELIYORLAR.
    DUNYADA HICBIR TEROR ORGUTU, ABD’NIN DESTEGI OLMADAN TSK’YA KARSI SAVAS ACAMAZ. DUSUNUN, ABD, IRAK’I ISGAL ETTIGI GUNLERDE ORADAN ALIP, ABD’NIN BIZIM BILMEDIGIMIZ BOLGELERDEKI USLERDE ”SAVASCI” VE ”YONETICI” OLARAK EGITTIGI ”KURT” MILITANLARI DAHA SONRA ‘PKK” SAVASCISI VE ”KCK” YONETICISI OLARAK GETIRIP ”TC” ICINE SERPISTIRDIGINI BILMEMEK ICIN GERCEKTEN AYMAZ OLMAK GEREK.
    HERNEKADAR ICINDE, VATANSEVER INSANLAR OLDUGUNA INANSAMDA, BENCE COGU ”AKP”LI, BASTA ‘RTE” OLMAK UZERE, ABD’NIN BU PROJESINE HIZMET EDEN VATAN HAINIDIR.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *