POLİTİKA GÜNDEM * MERAL AKŞENER’İN SİYASİ KIBLESİ NERESİ- 2 * AKÇALI İŞLER…

POLİTİKA GÜNDEM * MERAL AKŞENER’İN SİYASİ KIBLESİ NERESİ- 2
başlıklı https://nacikaptan.com/2024/04/politika-gundem-meral-aksenerin-siyasi-kiblesi-neresi/ BAŞLIKLI YAZIMI PAYLAŞTIKTAN SONRA POSTA KUTUMA DÜŞEN BİR MEKTUPTA ŞOK EDİCİ İDDİALAR VAR.

Naci Kaptan – 16.04.2024

Mektupta çok fazla yazım/ imla hatası var. İçeriği şöyle;

“Meral’in oğlunun halt yemeleri ile, 5 yıl daha bu hükümete
mahkum olan Türkiyem. Duymayanlara ben duyurmuş olayım.

İYİ Parti için de bir takım usulsüzlükler olduğunu fark eden bir grup Milletvekili, Ümit Dikbayır Başkanlığında parti içi para usulsüzlüklerini Meral hanımdan habersiz araştırmaya başlıyor.

Bankalar ve hesap akışları kontrollerin de, Meral Akşener’in oğlunun İYİ Parti kasasında ki parayla, kendi şahsi çıkarları doğrultusun da ticaret yaptığını ortaya çıkartıyorlar. Bunu belgeleri ile bir dosya halin de Meral hanıma bildirme hazırlığında iken, MİT Meral hanımın önüne bir dosya koyuyor.

MİT dosyasın da Meral’e, oğlunun İYİ partinin parasının, oğlu tarafından kendi çıkarları doğrultusunda ticaret yaparak kullandığı belgeleri yanında. Ayrıca partindeki şu 5 isim yaptıkları araştırma ile oğlunun yaptıklarını belgeledi bilgisini veriyor.

Meral oğlunun hallerinin hem MİT ve hem de Partilileri tarafından öğrenildiğini görünce Cumhur İttifakına teslim oluyor. Masadan kalkıyor, Millet İttifakını zora sokacak her naneyi yiyor ve Ümit Dikbayır başta olmak üzere oğlunun yediği haltları belgelendiren 5 vekilin partiden uzaklaştırılmasını sağlıyor.

Anlayacağınız seçimler de Kemal Kılıçdaroğlu’na kaybettirme nedenlerinden biri oluyor. Bir de utanmadan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a hırsızlar suçlamasında bulunuyor.

Bir de bakıyoruz ki partisinin paralarını yürüten, Fransa’ya kadar transferini yapan kendi oğlu. Meral, oğlunun bu haltları duyulmaya başlayınca, parti başkanlığından ayrılma durumuna giriyor.

Fakat Bay Recep ve Devlet Bahçeli olmaz diyorlar. Sen de artık bizdensin, bizimlesin. Partini kuruşta, Millet İttifakın da sana verdiğim destek, benden sana asla helal değil Meral . Bilesin istedim.”


Yukarıdaki haberin kaynağı bilinmiyor. At izinin, it izine karıştığı bu günlerde bilindiği gibi çok fazla YALAN HABER yayılıyor ve dezenformasyon yapılıyor. Fakat bilinen bir gerçek de var ki, İYİ Parti içinde yanlış AKÇALI İŞLER olduğu basına yansıdı.  Meral Akşener’in ALTILI masayı dağıtarak ağır sözlerle ittifakı bozarak ayrılmasının ardında büyük olasılıkla bu “AKÇALI İŞLERİN” iktidar tarafından bir şantaj olarak kullanılmış olması düşünülüyor. Çünkü buna benzer çok örnekleri yaşadık. İşin özü GÜVENİLİR, İYİ AHLAKLI, LİYAKATLI siyasetçilere çok fazla ihtiyacımız var. Ülkemizin ürettiği siyasetçilerin  büyük çoğunluğu siyaseti çıkar ve zenginlik kapısı gören çağdaş kültür ve adalet duygusundan, yurt sevgisinden uzak çıkarcı kişilerdir.

Aşağıda bu konudaki haberleri sunuyorum;

Ümit Dikbayır’dan çok konuşulacak iddia:
Akşener’in yardımcısı kayıtdışı para mı topladı?

İYİ Parti’de kesin ihraçla disipline sevk edilen Ümit Dikbayır, sürece ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Ortadoğu’daki savaş ve Türkiye’nin sorunlarının olduğu bir süreçte böyle bir durum yaşandığı için utandığını ifade eden Dikbayır, 31 Mart’ta partinin İstanbul İl Başkanlığı’na saldırı sonrası Meral Akşener ile gerginlik yaşadığını da söyledi. Sedat Aksakallı’nın ‘kayıtdışı’ para topladığını ileri süren Dikbayır vekillerden 500 bin ve 1 milyon lira para istendiğini de ileri sürdü.
cumhuriyet.com.tr – 23.11.2023

Ümit Dikbayır: Meral Akşener’in oğlu
7-8 poşetle 200’er bin lira para dağıttı

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ve ailesinin banka hesaplarını incelettiği iddiasıyla partiden ihracı istenen Ümit Dikbayır, “Seçim bitti, Fatih Akşener kendi ekibine 7-8 poşetle 200’er bin lira para dağıttı” iddiasında bulundu.
İYİ Parti’deki kriz her geçen gün daha da büyüyor. İstifaların ardı arkası kesilmeyen parti son günlerde yolsuzluk skandalıyla çalkalanıyor. Eski Mali İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’ın kasadaki paranın eksi 16 milyonda olduğu iddiasıyla Meral Akşener’in ve ailesinin banka hesaplarını incelettiği iddia edilmişti.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “İspat etsin” çıkışı sonrası, “Savcılığa gideceğim” diyen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, ihraç talebiyle disipline gönderildi.

Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener, 200’er bin lira para dağıttı”

İstifası beklenen Ümit Dikbayır, vites yükselterek, “Rezil rüsva edeceğim” sözleriyle Akşener’e karşı resmen savaş başlattı.
TV100 canlı yayınında partideki kirli çamaşırları ortaya saçan Dikbayır, Akşener ailesini hedef alarak, “Seçim bitti, Fatih Akşener kendi ekibine 7-8 poşetle 200’er bin lira para dağıttı” diye konuştu. Dikbayır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener’in seçim sürecinde partinin kampanyasının başında olduğunu söyledi.

“Akşener’in elektrik mühendisi oğlu seçim kampanyası yürütüyor”

Dikbayır’ın konuya ilişkin, “Bizim partimizin seçim kampanyasını her anlamda Fatih Akşener yönetti. Nedenini bilmiyorum. Böyle bir şey olur mu? Biz bu ülkenin refahı için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu parti kimsenin oyun alanı değil. Seçime gidiyoruz, seçim kampanyamızı genel başkanın elektrik mühendisi oğlu yönetiyor. İtiraz ettiğimiz ödemelerle alakalı, ben bunu da yeni duydum. Seçim bitti, Fatih Akşener, ‘Kampanya ekibine para vermem lazım’ dedi. Ben de ‘Biz bütün çalışanlara birer maaş verelim, genel başkandan bunun onayını alırım, onlar daha fazla çalıştı, onlara iki maaş veririz, paramız var’ dedim. Elden para vermenin doğru olmayacağını söyledim. Ben elden para verme yöntemini uygulamadım. Benden sonra elinde 7-8 tane İYİ Parti poşetiyle her birinin içinde 200 bin lira var, kendi ekibine para dağıtmış. Ben bunu anlamış değilim” şeklinde konuştu.

“Akşener’in oğlu evine geldi”

Ümit Dikbayır’ın açıklamalarından satır başları:

Fatih Akşener, evime geldi. Ben aslında bu dönem aday olmayacaktım. Gördüğüm başka şeylerde vardı ama bu son damla olmuştu. Ben siyaset defterini o gün kapatmıştım. Ama Fatih Akşener, 2-3 saatten fazla oturdu. ‘Ben bir şey istemiyorum, siyaset sahnesini kapatacağım’ dedim. Akşener’in oğlu, ‘Bunu biz anlatamayız’ dedi. Ben de ‘Anlatırım, bir hastalık bahane ederim, işimi gücümü bahane ederim, sessiz sedasız bırakmak istiyorum’ dedim. Genel başkanın yalnız kalacağını söyleyince aday oldum. Seçim sürecinde genel başkanla birlikte çalıştım. Genel başkanın yanında olmam gerekiyordu ama Sakarya’da da olmam gerekiyordu. Sonra Sakarya’da olamayınca eşim bir adaymış gibi 3. sıra milletvekilimizin yanında aday gibi çalıştı, benim yokluğum konuşulmasın diye. Orada da kırıcı şeyler, hak etmediğimiz şeyler söylendi.

“Parayla vekillik satıldığı iddia edildi”

Seçimle kongre arasında Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı oldu. Seçimden sonra kongreden önce. Şimdi bu para mevzuları konuşulmaya başlandı. Partinin içinde bazıları ‘para ile milletvekilliği satıldığını’ iddia etti. Ben bu toplantıda, ‘Bakın boş konuşmaya gerek yok, söylediğiniz şahıslardan bir tanesi bile Dikbayır’a veya İYİ Parti’ye bağışta bulundum desin milletvekilliğinden istifa edeceğim’ dedim. Bu konu orada bitti. Bu bir rahatsızlıktı. Bizim tüzüğümüzde genel başkanın yüzde 5 hakkı var, istediği 30 vekili istediği yerden aday koyabilirdi. Bu kongre süreci geldi.

“Milletvekillerinden para istendi”

Meclis tatil oldu. Biz meclise girdik, 15-20 Ekim gibi falandı, milletvekillerinden para istendi. Kiminden 1 milyon lira, kiminden 500 bin lira, isim isim para istendi. İşin başlama yeri burası. Ben buna önce cevap vermedim. Bizden ayrılan Nebi Hatipoğlu, bana soran ilk odur. ‘Partinin parası mı yok, neden bizden para istiyorlar?’ dedi. ‘Bunu bana sormanıza gerek yok ben bundan 3 ay önce kongrede yaklaşık 130 milyon lira parayla partiyi devrettim’ dedim. Seçim kazanılsın kazanılmasın bir parayı bütçenize ayırmak zorundasınız. Ocağın sonuna kadar yetecek parayı ben ayırdım. Biz 2022’yi 65 milyon lira ile bitirdik. Ben 6 ay için yaklaşık 130 milyon ayırdım. Orada, ‘Parti eksi 16 milyonda’ denildi. ‘Olamaz’ dedim, siyasi partinin parası ya vardır ya da yoktur. Geçenlerde parti bütçesini açıkladılar, ’27 milyon lira paramız var’ dediler. Ben haklı çıktım gene. Bunu genel başkana, ‘Ümit Dikbayır partinin parasına ne oldu diye hesap soruyor’ diye götürdüler. Bizim şirketimizde bu kadar para konuşulmuyor. Genel başkan ile benim arama fitne sokmak, duvar sokmak için bunlar söylendi. Ben yıllarca iftiralarla uğraşmış genel başkanın iftiralar üzerinden nasıl gittiğini hala anlamış değilim.

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/umit-dikbayir-sureci-anlatti-2144220
https://www.ensonhaber.com/politika/umit-dikbayir-meral-aksenerin-oglu-7-8-posetle-200er-bin-lira-para-dagitti
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *