SAMOS’LU KOSTAS NE DEDİ?

*OKUYUNCA İRKİLECEKSİNİZ*

Ben vaktinizi almadan doğrudan konuya gireceğim. Bu ay Samos Adası’na gittim. 4-5 gün kaldım. Orada Yunanlı arkadaşlarım oldu, bunlardan birisi de Costas idi. Onunla çok iyi dost olduk. Saygılı biri. İngilizcesi oldukça iyi. Döneceğim gün öğlen yemeğine davet etti.

Yemekte kendi Rum liderleri içinde en sevdiği ve saygı duyduğu liderin Erdoğan olduğunu söyledi, ben şaka yapıyor o bizim Cumhurbaşkanımız diye kahkahalarla güldüm… “Çok ciddiyim bak dostum” dedi. “Bütün ömrüm Türkiye’nin ülkemize olan tehdidi ile geçti. Şimdi Erdoğan’ın sayesinde çok rahatız.” Nasıl yani diye sordum;
“ATATÜRK’e tarihten gelen bir nefretimiz var, Erdoğan ATATÜRK’ün tüm yaptıklarını, kurduğu fabrikaları, işlettiği tüm madenlerinizi vatan topraklarınızın yarıdan fazlasını sattı, vizeleri kaldırdı sınırlarınızı tüm düşmanlarınıza açtı kovid salgınında şimdi bile kimlik gösterip milyonlarca işsiz güçsüz terörist geliyor Türk polisinin parmak izlerini almasına çok kızdı ne oldukları açığa çıkmasın diye parmak izlerinin alınmasını bile yasakladı” dedi.
“Dünyanın en güçlü ordularından birine sahiptiniz, onu da darmadağın etti, komutanları hapse attı. Kozmik Odayı ve bütün savaş planlarını bize verdi.. Bu ordunun bir daha toparlanamaması için her şeyi yapıyor. Siz 80 milyonsunuz, biz 10 milyon, ne kadar ürkütücüydü değil mi?
Ama şimdi değil Erdoğan, tüm azınlıklara kendi devletlerini kuracağı yolu açtı. Yakında 5-6 yeni devlet kurulur ve nüfuslarımız eşitlenir. Daha ne yapsın?!
80 yıldır bizim politikacılarımız Erdoğan’ın yaptıklarının onda birini yapamadılar. Erdoğan iktidara geldiği 2002 yılında Yunanistan ekonomik krizden dolayı Eğedeki adalarını bile satışa çıkarmıştı, Türk Devleti veya zenginleri Egedeki Yunan adalarını satın alabilirdi. Ama örtülü ödenekten bize yardım etti.
Eğe denizindeki Lozan Anlaşması ile Türkiye’ye bırakılan sahipsiz adaların üzerindeki Türk F16’larının uçuşunu durdurarak, bizim ordumuzun oralarda yerleşmesini, kiliseler karargahlar yapmasını sağladı.
Sultan Abdülhamit Kıbrıs’ı, Girit’i, 12 adaları, şimdiki Türkiye’nin iki katı toprağınızı kendi elleriyle nasıl verdiyse aynısını Erdoğan devam ettirdi. İşte bunun için *Sultan Abdulhamidi bunun için yüceltiyor. Osmanlıyı bitirmesini model olarak alıyor. Sultan Abdülhamit’in yaptığını yapıyor. İşte bizim liderimiz Teyüp Erdoğan’a saygım ve sevgim bu yüzden.” diye konuştu…
Ben buz kesildim. Farkında değilim sersemledim tıkandım lokma boğazıma tıkandı morardım ölüyordum. Costas fırladı sırtıma vurdu ilkyardım hareketleriyle, bir yandan özür diliyor, bir yandan bunlar salak mı 20 yıl oldu neredeyse her şey gözlerinin önünde oluyor her namaz kılanı Müslüman zannedip sizi kandırmak ve yenmek meğer ne kolaymış.
29 tane Haçlı Seferini boşuna yapmışız, boşuna askerle açık işgal etmişiz, içeriden ele geçirmek çok kolaymış.“ diyordu… Gerçeği tokat gibi dışarıda vuruyorlar suratımıza.
Ne diyorlardı?
Türk Milletinin a.na koyacağız?
Bunun ses kayıtlarını da koyun gibi dinledik.
Koyun gibi yaşıyoruz ta ki kesim gününe kadar.
Sürüdeki koyunlardan biri..
*Prof. Dr. Ergün ÇİL*
This entry was posted in DIŞ POLİTİKA. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *