SEÇİM SANDIĞINDA OY PUSULASI NASIL KATLANMALI?

Duyarlı vatandaşlar OY SANDIĞINDA olası kazalar için kafa yorarak öneri geliştiriyor. Sayın İbrahim Karaer’e teşekkür ederim. (N.K.)


KUSURA BAKILMASIN BU, BÜYÜK ÇOĞUNLUK TARAFINDAN DÜŞÜNÜLEBİLECEK BİR ÖRNEK. ANCAK YURTTAŞLARIMIZ ARASINDA BUNU YAPAMAYACAK BİR AZINLIK DA MEVCUT. BUNU, ÖYLELERİNE ANLATILMASI, İÇİN PAYLAŞILMASI RİCASI İLE SUNUYORUM.

OY PUSULASINI KATLAMA YÖNTEMİ ÖRNEĞİ
OY KULLANIRKEN UZUNLUĞU 1 METRE OLDUĞU SÖYLENEN OY PUSULASINDA, İSTEDİĞİMİZ PARTİ VEYA İTTİFAK SIRASINDAKİ MÜHÜR YERİNE BASTIĞIMIZ MÜHÜR ISLAKLIĞININ, PUSULADA VEYA ZARFTA BİR YERLERE BULAŞMAMASI, OY PUSULAMIZIN GEÇERSİZ OLMAMASI İÇİN ÖNERİLEN BİR PUSULA KATLAMA ÖRNEĞİNİ SUNUYORUM:
1- ÖNCE AÇIK PUSULA ÜZERİNDE OY VERECEĞİMİZ YERİ TESPİT EDELİM. (MÜHRÜ EN SONRA YANİ KATLAMAMIZ BİTTİKTEN SONRA VURMAYI TERCİH EDELİM).
2- MÜHÜR VURACAĞIMIZ BÖLGENİN UCA YAKIN OLAN TARAFINI, KÜÇÜK MÜHÜR SAYFASI ÜSTTE KALACAK ŞEKİLDE ARKAYA DOĞRU KATLAYALIM.
3- MÜHÜR VURACAĞIMIZ SAYFANIN DİĞER TARAFINI DA SINIRDAN ARKAYA DOĞRU (DAHA ÖNCE KATLANMIŞ KISIMLA BİRLİKTE ARKAYA DOĞRU) YİNE KATLAYALIM.
4- VE KATLAMAYI KÖRÜK (AKERDEON) YAPAR GİBİ BİR SOLA BİR SAĞA DEVAM ETTİRELİM. MÜHÜR BÖLGESİ TEK SAYFA GİBİ ÜSTTE KALSIN.
5- TERCİH MÜHRÜNÜ DE EN SONRA VURALIM Kİ OY PUSULASI ÜZERİNDE BİR YERE BULAŞMASIN. BUNUN KURUMASINI AZ BEKLEDİKTEN SONRA KATLANMIŞ OY PUSULAMIZI ZARFINA KOYUP SANDIĞA ATALIM.
LÜTFEN BU PAYLAŞIMI YAYALIM. SEÇİM SONUCU İSTEĞİMİZ ŞEKİLDE SONUÇLANSIN.
İbrahim Karaer 27 Nisan 2023
This entry was posted in SEÇİM - SEÇSİS. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *