147 ÜLKELİ SEÇİM!

147 ÜLKELİ SEÇİM!

Rıfat Serdaroğlu: 11 Nisan 2023

147 Ülkede seçim sandıkları kurulacak! Bu sandıklardaki kayıtlı seçmen sayısı 3.284.008. Bunların 2.008.310’u TÜRKİYE doğumlu. Kalan 1.275.698’i Yurtdışı doğumlu! Yurtdışı doğumlu olup, Yurtdışında oy kullanacak seçmenler içinde sizce Türkçe bilen var mıdır?

Örneğin, Çin doğumlu olup Filipinler’de yaşayan 105 seçmen Türkçe bilebilir mi?
Suudi Arabistan doğumlu olan, halen Suudi Arabistan’da yaşayan ve orada oy kullanacak 4.434 kişi Türkçe bilir mi? Bunlar nasıl Türk Vatandaşı ve SEÇMEN oldu? Bunlar Suudi Arabistan’da şantiyesi olan müteahhitlerin işçileri olabilir mi? Orada oturup, Türkiye’nin kaderi hakkında nasıl karar verecekler?
Aynı durum, Suriye doğumlu olup Almanya’da yaşayan 2.522 kişi için,
Suriye doğumlu olup Suudi Arabistan’da yaşayan 1.902 kişi için,
Suriye doğumlu olan ve Lübnan’da yaşayan 1.768 kişi için de sorulabilir!
Bunlar ne ara Türkiye’ye geldiler ve seçmen oldular? Nasıl olur da bu kişiler çocuklarımızın geleceği hakkında karar verebilir? Türk Vatandaşlığı bu kadar mı ayağa düştü?
Yurtdışı doğumlu toplam 241.698 Suriyeli seçmen var. Bunların 228.061’i Türkiye’de oy kullanacak. 13.637 kişisi ise Yurtdışında oy kullanacak! Türkiye’de oturumu olmayan, T.C Vatandaşı olmayan, ömrü boyunca Türkiye’ye gelmemiş 13.637 kişi nasıl oluyor da seçmen oluyor?
Afganistan’da doğmuş, Türkiye’ye gelmemiş, Afganistan’da yaşayan 1.292 kişi,
Lübnan’da doğmuş, Türkiye’ye gelmemiş, halen Lübnan’da yaşayan 3.521 kişi,
Rusya’da doğmuş, Türkiye’ye hiç gelmemiş, halen Rusya’da yaşayan 2.648 kişi,
nasıl oluyor da seçmen olup oy kullanacak?
Aziz Türk Milleti;
Veri Mühendisliğinde “7 Kriter” olayı vardır. Bir kişinin (Adı-Soyadı-Ana adı-Baba adı-Doğum Yeri-Doğum Tarihi-Cinsiyeti) 7 kriteridir. 7 Kriterin de aynı olduğu bir başka kişinin dünyada bulunma şansı, 20 Katrilyonda 1’dir. (20 Katrilyonda 1) demek, 200 Milyon tane Türkiye Nüfusu kadar demektir. Yani imkansızdır. Ama bu imkansız kayıtlardan, YSK’nın hazırladığı Sandık Seçmen listelerinde tam 62 kişi var!
52’si Türkiye’de, 6’sı Yurtdışında…
YSK, Erdoğan’ın adaylığını kabul etmekle Anayasa İhlal suçu işlemiştir. YSK, Bir yıllık süresi dolmayan Yeni Seçim Kanununu uygulamakla Anayasa İhlal suçu işlemiştir. Sandık seçmen listeleri hile ile doludur.
17 İl ve 104 İlçede “Devlet Gücü” kullanılarak ciddi oranda “Oy Kaydırması” yapılacaktır. Önerdiğimiz güvenlik önlemleri alınmazsa SEÇSİS seçim sisteminde de oy aktarılacaktır. Böyle bir YSK, dünyadan habersiz muhalefet partileri, hırsları akıllarının üstüne çıkmış Genel Başkanlarla, 14 Mayıs seçimlerinin çok zor geçeceğinin görülmesi şarttır…
Bu hafta Çarşamba günü YSK’nın Anayasaya aykırı kararlarının iptali için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine müracaat edeceğiz. Bu haksızlıkların peşini bırakmayacağız.
Sağlık ve başarı dileklerimle 11 Nisan 2023
This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları, SEÇİM - SEÇSİS, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *