O KAPI BABANIN EVİNİN KAPISI MI?

O KAPI BABANIN EVİNİN KAPISI MI?

Rıfat Serdaroğlu: 17 Haziran 2022

“TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse, bu iktidarın kapısını hiç çalmasın!
Bu kapı, yerli milli duruş sergileyene açıktır, sergilemeyene kapalıdır!”
AKP TBMM Grup toplantısında böyle buyurdu hem AKP Genel Başkanı, hem Türkiye Varlık Fonu Başkanı, hem Türkiye Havayolları sahibi, hem Başkomutan, hem tüm dini Vakıfların hamisi, hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan!
Hadi Erdoğan’a beraberce soralım;
Devletin Kapısı, size rahmetli babanızdan miras mı kaldı? Komşu kızına küfrettiğiniz için sizi boğazınızdan asan babanız sağ olsaydı, sadece bu sözünüzden dolayı, sizi nasıl cezalandırırdı, biliyor musunuz?
Sizin olmayan kapıyı, kapatmakla tehdit ettiğiniz TÜSİAD’ın ne olduğunu bilir misiniz?
TÜSİAD’ı sakın ola ki, haram paralarla kurulan TÜRGEV-ENSAR-SADAT gibi dandik kuruluşlarla karıştırmayın.
TÜSİAD, 4.500 şirketi ve Kamu Dışı Milli Gelirin YARISINI oluşturur.
Dış Ticaretimizin (Enerji İthalatı Hariç) %85’ini gerçekleştirir.
Kayıtlı İSTİHDAMIN (Kamu ve TARIM hariç) YARISINI sağlar.
KURUMLAR VERGİSİNİN YARISINI öder.
Peki, siz ömrünüz boyunca kaş kişiye iş verdiniz?
Ömrünüz boyunca Türk Devletine kaç lira VERGİ ÖDEDİNİZ?
Daha doğrusu, hiç vergi ödediniz mi?
Sayın Erdoğan;
Sizin gücünüz, 301 Vatandaşımızın can verdiği Soma’da, bir vatandaşı yüzlerce koruma-danışmanla kovalayıp tokatlamaya yeter! Size, aynı şekilde karşılık vermekten çekinen korkaklara yeter.
Sizin gücünüz, hırsızlık yapan Bakanlarınızı yargıdan kaçırmaya yeter!
Tecavüze uğrayan bebelerin mahkemesine, “Bebelerin rızası vardı” diye yazı göndereni, Bakan yapmaya yeter. Kapattığı koy ’un yanındaki 25 bin metrekare Devlet Arazisini, kendine kiralayan utanmazları, Bakan yapmaya yeter!
Size bir büyüğünüz olarak nasihat edeyim;
Çağdaş insan, fikirleriyle ve gerçekleri anlatarak konuşur. Lütfen siz de öyle yapın. Bulunduğunuz makamın gereği budur. Ne o öyle tehdit etmek falan? Sizi yanlışa danışmanlarınızın ittiğini biliyorum. Uymayın o şapşiklere…
Saray’ın danışmanları neye benzer, ben bir türlü anlayamadım!
“Kiliseye yeni bir Papaz atanmış. Gelir gelmez ilk işi eski çanı temizleyip, parlatmak olmuş. Ertesi gün, bir karganın çana pislediğini görmüş. Tekrar temizlemiş ama ertesi gün yine aynı şey olmuş! Komşusundan aldığı aklı uygulamış! Çanın yanına çok tuzlu bir peynir parçası ve bir tas şarap koymuş. Peyniri yiyen karga susayınca şarabı içmiş ve sızmış! Kargayı yakalayan Papaz, kargaya sormuş;
Be hayvan, Yahudi olsan Kiliseye gelmezsin, Hıristiyan olsan çana pislemezsin, Müslüman olsan şarap içmezsin. Sen nasıl bir yaratıksın yahu…”
Adi danışmanlar Her ay 5-10 yerden maaş alırsınız. Lojmanda bedava oturur, kira ödemezsiniz. Devletin arabasını, benzinini, şoförünü, telefonunu ücretsiz kullanırsınız. Ulan, zaten hiçbir b.ka yaramazsınız, hiç olmazsa haza doğuştan bir Beyefendi olan Cumhurbaşkanımızı yanlış yönlendirip, kötü-kötü konuşturmasanız ya? Yazdırmayın cama öyle küfür hakaret gibi şeyler! Siz promter denen cama yazdırıyorsunuz, adamcağız mecburen okuyor yahu! Siz nasıl bir mahlukatsınız?
Sağlık ve başarı dileklerimle
This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *