ÜLKE TOPRAKLARINA VE ÜLKE İNSANLARINA SİZ İHANET ETTİNİZ.

ÜLKE TOPRAKLARINA VE ÜLKE
İNSANLARINA SİZ İHANET ETTİNİZ.

Yazar: ZAFER ATUN | Tarih: 29/12/2021 |


Başkan babamız İstanbul’a ihanet ettik demişti.
Eksik söyledi. Ülke insanlarına ve tüm
ülke topraklarına da ihanet ettiler.
Hepsinden önemlisi Cumhuriyete ihanet ettiler.
Cumhuriyeti erozyona uğratıp neredeyse
yok olma seviyesine getirdiler.

Ne uğruna Arap, Emevi zihniyeti uğruna.
Toplum cahilin cahiline dönüştü.
Ülkenin geleceği yok oldu.
Ama adamların hikâye ve masalları bitmedi.

En son diyanet deprem kovma duasına çıkacakmış. Merakla bekliyoruz. Adı ak zihniyeti kara parti işbaşına geldiğinden beri ülkemizde 17bin köy okulu kapatılmış. Bu kapatılan köy okullarında Cumhuriyet öğretmenlerinin yerini sarıklı imamlar, meleler ve tarikatlar almış. Bu 17 bin köyde artık istiklâl marşı okunmuyor. Andımız söylenmiyor. Milli gün ve bayramlar kutlanmıyor. Al bayrak gönlere çekilmiyor. Atatürk ve milli kurtuluş savaşımız anlatılmıyor.

Geçmişimizi silme ve unutturma işlemi başarıyla sürüyor. (Cumhuriyet ve Kurtuluş Savaşı dönemleri) Biat kültürü yerleşti. Ülkenin her köşesini tarikatlar ve dinciler tuttu.

Deprem kuşağında olan ülkemde 99 depremi sonrasında, yani 20yılda bir arpa boyu yol gidemediğimizi çok üzülerek gördük. Bu 20 senede halkın cebinden hortumlanan 36 katrilyon para nerede? Bu para kimlerin cebine girdi? Nerede, hangi açıklarının kapatılmasında kullanıldı.

20 sene önce eğitim devlet okullarında yapılır, kolejlere varsıl aile çocukları giderdi. Kolejin ise tek esprisi yabancı dil eğitimini doğru dürüst vermesiydi. Yoksa müfredat aynı müfredat değişen yabancı dil derslerinin ders saatleri idi. Bir de kolej çocukları daha sosyal olurlardı. Bugünse çoğu Türk vatandaşının çocukları kaliteli eğitim için değil, mecburiyetten çocuklarını kolejlere (paralı ve pahalı eğitime) gönderiyorlar.

Müfredat gene aynı müfredat değişen tek şey bu sefer çocukların ders saatleri değil çocukların yaptığı sosyal faaliyetleri. Eğitimin geriletilmesinin bedeli, eldeki okulların birçoğunun özellikle imam hatiplere dönüştürülmesi ve ailelerin kolejlere muhtaç duruma getirilmesi oldu.

Ailelerin ceplerindeki son para da geleceğe yatırım kandırmacasıyla kolej sahibi birkaç gruba peşkeş çekildi. Çocuklar özellikle cahil ve eğitimsiz bırakıldı. Yapılan sosyal etkinlikler ile çocukların iyi eğitim alıyormuş kandırmacası ailelere yutturuldu. Ama çocuklar artık çarpım tablosunu bile bilmiyorlar. En kötüsü de Milli Şuur’dan yoksunlar. Lise eğitimine kadar böyle de üniversite eğitimi farklı mı?

Ülkenin kazalarına kadar yayılmış binası olan ama maalesef içi boş hocası dahi olmayan bir sürü niteliksiz üniversiteye sahibiz. Liseyi bitiren genç dimağlar bu yüksek okullara girince eğitilip gelişecekler mi?

Tabi ki Hayır. Sadece bir diploma edinip ülkenin işsiz büyük çoğunluğuna katılacaklar. İki veya dört seneleri hebâ olacak. Ekonomiye can gelecek ama anne, babaların ise maddi olarak canı sıkılacak. Çünkü bir ümit okuttukları çocukları gene işsiz kalacak. Asgari ücretli iş bulurlarsa şanslı olacaklar. Yani ailelerin kötü makus talihini çocukları da yenemeyecek.

Bugün Suriye’de sınır ötesi harekât başladı. Allah askerimize selamet versin. Karşımızda Amerika’nın eğitip donattığı pkk’lı kürtler var. Bunların elinde en son sistem Abd mühimmat ve silahları var. O coğrafyada bir güçler savaşı yaşanacak. Eğer Kürtler Türk askerine galebe gelirse Abd şunu anlayacak; bu düzensiz kürt güçleri artık düzenli orduya dönüştürülebilir. Yani kürtler artık olgunlaşmışlardır.

Yok eğer Türk askeri kürt militanlarına galebe gelirse bu düzensiz kürt güçler ellerindeki tüm en iyi ve son model teçhizata karşın halen olgunlaşmamışlardır. Halen bunlar ile ilgili çalışma yapılmak zorunda olduğu anlaşılacaktır. Sınır ötesi harekât sayesinde Türkiye SAVAŞ ekonomisine geçecek artık savaş yönetimi egemen olacaktır. Yani siyaset açısından bir nevi kazan kazan olayı.

Abd elindeki gücü (kürt kartı) test edecek, Türkiye’de hükümet yürümeyen tıkanan ekonomiye karşın iç piyasaya savaş gerekçesiyle muzaffer komutan pozu takınacak ve ülkedeki çatlak sesleri ve muhalefeti susturacaktır. Gündem sürekli savaş ile meşgul edilecektir. Ancak acaba Türkiye, bu ayağı kaydırılıp yuvarlandığı Ortadoğu bataklığından çıkabilecek midir?

Zor görünmekle birlikte imkansız değildir. Savaşın süresi manidar, gene kışa girerken 3 ay öncesinden bağıra çağıra Suriye’ye girildi. Abd benim eğitip donattığım kürtlere dokunmayacaksın gözdağı verdi. Peki biz o coğrafyaya gidip dağı taşı bombalayıp bir ay sonra gene mabadımıza baka baka dönecek miyiz. Kazanımımız ne olacak, sadece iç siyaset kazanımı olacaksa bu milletin parasına, çoluğuna çocuğuna yazık.

Diyanete acil tavsiyem Suriye’de askerlerimizin faydasına bir galibiyet duasına çıkması ve tüm evliyalarını, velilerini, bizim cephede görevlendirmesi.


Zafer ATUN – 09/10/2019 – zaferatun.wordpress.com

This entry was posted in Politika ve Gundem, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *