BABALAR VE OĞULLAR * BABA OLMAYI BECEREMEYENLER

BABA OLMAYI BECEREMEYENLER

Rıfat Serdaroğlu


Bir erkek, evlatlarına baba olmayı beceremezse, o adamdan hiçbir şey olmaz.
Baba, evlatlarını iyiliğe, dürüstlüğe, doğruluğa, insanlara yardıma, çalışmaya değil de, hırsızlığa, soyguna, insan öldürmeye, harama el uzatmaya, kötülüğe bilerek iterse, o her türlü aşağılanmayı hak etmiştir. Böylelerine insan da denemez, baba da denemez…

Erdoğan’ın şu iki konuşmasını duyunca, bir an kendime gelemedim, donakaldım!
Erdoğan; “Bakın, hırsızlık evlattan babaya geçmez. Babadan evlada geçer!”
Erdoğan; “Fakir neden fakirdir bilir misiniz? Çalmasını bilmediği için fakirdir!”

Bu iki cümleyi söyleyen ağız, sizce hangi insanlık değerlerini yerle bir ettiğinin farkında mıdır? Ahlak, namus, dürüstlük, helal kazanç emreden tüm semavi dinler, bu iki cümleyi kabul eder mi?

Tüm varlıklı insanları hırsız olarak suçlamak, tüm dar gelirli insanları hırsızlığa teşvik edip aşağılamak olarak algılanacak bir anlayışa sahip birini mahalle bakkalınıza çırak olarak alır mısınız?

Bu baba, Müslüman olduğunu ve beş vakit namaz kıldığını söylüyorsa;
“Bir kez gönül yıktın ise/ bu kıldığın namaz değil/ Yetmiş iki millet dahi/
Elin yüzün yuğmaz değil” diyen Yunus Emre’ye ne diyeceğiz?

Peki, evladını hırsızlığa kötülüğe iten baba, evladının suçundan, günahından sorumlu olmaz mı? Örnek verelim;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddiasına göre, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlunun, aylık 20 bin avro’ya kaldığı rezidansının yatak odasında çok sayıda “para sayma” makinesi ve milyonlarca döviz bulundu. Baba Güler’in, oğlu ile konuşurken polis takibine yakalandığı telefon tapesinde neler söylediğini herkes bilmiyor mu? (Bu tapelerin doğruluğu ispat edildi)

Oğul Güler elbette suçlu. Öz oğlunu, bu yola iten baba hırsız değil mi?
Peki, olayın kendisine dayanacağını görüp, tüm bu hırsızlıkları kapatan kişi veya kişiler sizce dürüst kişiler midir?

Bu rezillik BİR TANE olsa, kişisel bir ahlaksızlıktır deyip yargıya havale edersiniz ve olay kapanır gider. Şimdi bazı babalar ve oğullarının adlarını verip, olayı Türk Milletinin vicdanına havale edelim! Bakalım Türk Milleti ve özellikle AKP’ye oy veren mütedeyyin insanlar kendi çocukları işsiz iken, bu gençler için ne diyecekler?

17/25’te, istifa etmek zorunda kalan Bakanların çok zengin olan çocukları?
Dedesi Polis, babası polis olan fakat muazzam bir servete sahip olan Tolga Ağar?
Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak’ın mal varlıklarını bilen var mı?

Süleyman Soylu’ nun oğlu Engin’in ne kadar zengin olduğunu biliyor muyuz?
Binali’nin oğlu Erkam Yıldırım. Kendini savunmaktan aciz bu gencin kendi başına iş yaptığını, küresel çetenin bir piyonu olduğunu anlayamadık ise, daha çok soyuluruz!

Sadece bu kadar mı?
Üniversite mezunu yüzbinlerce gencimiz işsiz gezerken, kokain partisi veren AKP’li sonradan görmeleri mi dersiniz, yabancı ülkenin vatandaşı olan cahillerin T.C Büyükelçisi yapılmasını mı dersiniz, Allah’tan korkmadan kuldan utanmadan 3-5-7-11 maaş alan yüzsüzleri mi dersiniz? Bunların hepsi AKP’li, hepsi de Müslüman, iyi mi?

Aziz Türk Milleti
Bu görgüsüz ve hırsız takımı ne dürüst kalmayı ne baba olmayı beceremedi. Gelin el ele verelim, birleşelim ve Bademlere ders vermek için bu zor günde, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi Türk Milleti olmayı bizler becerelim. Eğer, siyasi hırslarımızı frenleyemezsek ve 19 senedir olduğu gibi seyretmeye devam edersek, ne Türk Devleti kalacak, ne de Türk Milleti!

DOĞRU Parti, ikinci Kuvayı Milliye hareketinin başarıya ulaşması, Atatürk ilke ve devrimlerinin yeniden Türk Devletine etkin olması için, her türlü fedakarlığa hazırdır…

Ne Mutlu Türküm Diyene Ve Sözünden Dönmeyene…

This entry was posted in Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

One Response to BABALAR VE OĞULLAR * BABA OLMAYI BECEREMEYENLER

  1. Emin says:

    SN.Serdaroğlu elinize sağlık..maalesef bütün yazdıklarınız doğru….teşekkürler.cesaretinizi kutluyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *