GERÇEK VATANSEVER!!! – UĞUR MUMCU’YU KATLİNİN 28.YILINDA SAYGIYLA ANARAK

Bir ulusun ruhu esir alınmadıkça, bir ulusun azim ve iradesi kırılmadıkça o ulusa hâkim olmanın olanağı yoktur. Oysa, asırların yarattığı ulusal bir ruha, kuvvetli ve daimî bir ulusal iradeye hiçbir kuvvet karşı koyamaz (01.09.1924).
Mustafa Kemal ATATÜRK

           22 Ağustos 1942 – 24 Ocak 1993

GERÇEK VATANSEVER!!!

Değerli arkadaşlar,

Güzel ülkemizin gerçek vatanseverlerinden birisi olan değerli UĞUR MUMCU’yu, haince ve gaddarca saldırı sonucu kaybedişimizin 28. yılında, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Saygıdeğer Uğur Mumcu, bir araştırmacı gazeteci olarak, sanki kendi yaşamının bir özeti sayılan BİLGİ SAHİBİ OLMADAN, FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ özdeyişini bizlere armağan etmiştir.
Yaptığı araştırmalarla, güzel ülkemizin ulusal çıkarlarını gözeten ve korumaya çalışan değerli Mumcu, MOSSAD ile Barzani arasında 70’li yıllardan beri süregelen ilişkiyi açıklayan 7 Ocak 1993 tarihli yazısından sonra öldürülmüştür. Birçok araştırmacıda, AB-D emperyalizminin gerçek amacını ortaya koyan ve bugün de geçerliğini koruyan bu yazı nedeniyle, onun hayatını kaybettiğini ileri sürmektedir.
Değerli arkadaşlar,
Bu çağda, ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak amacıyla yaptığı bir araştırma ve inceleme sonucunu içeren kendi yazısının, yazarının hayatına mal olması ne kadar acı ve kaygı vericidir!!!
Ne yazık ki bugüne kadar, bu hain ve gaddarca saldırının katilleri hala bulunamamıştır. 30 yıllık süre içinde göreve gelen tüm yöneticilerimizi bir kez daha uyarmak isterim. Muammer Aksoy(1990), Çetin Emeç(1990), Turan Dursun(1990), Bahriye Üçok(1990), Uğur Mumcu (1993), Eşref Bitlis(1993), Ahmet Taner Kışlalı(1999) ve Necip Hablemitoğlu(2002) gibi ulusal değerlerimizi, faili meçhul cinayetlere kurban ettik. Eğer onların katillerini bulamazsak, birilerinin cesareti giderek artacak ve ülkemizin daha birçok önemli değerini yitireceğiz.
Köy enstitüleri hakkındaki açıklaması:
http://www.youtube.com/watch?v=7ynyRPB9jHE
Yine onun gerçek değerini ve amacını bilmeyenlere veya unutanlara yeniden anımsatmak için KÖY ENSTİTÜLERİNİN ülkemizin geleceği açısından ne kadar önemli olduğunu vurgulayan bir konuşmasını da dinlemelerini isterim.
Araştırmacı bir gazeteci olarak, güçlü öngörüsü ile 2000’li yıllar için ülkemizde oluşacak siyasi ve idari yapıyı ne güzel ifade etmiş. İzlemek için yukarıdaki adresi kullanabilirsiniz.
Umarım, değerli Mumcunun BU ÖNEMLİ UYARISI SONUCUNDA, güzel ülkemizin ulusal birliği ve bütünlüğü, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti yapısı için kaygı duyan tüm VATANSEVERLER; gereken değerlendirmeyi yaparak, güç birliği zamanının geldiğini ve geçmek üzere olduğunun farkına varırlar.
Sevgi ve saygılarımla (23.01.2021).
Prof.Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR
This entry was posted in FAŞİZM, UĞUR MUMCU. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *