İSTANBUL BELEDİYESİNDEN DOĞA SEVERLERE YENİ BİR HİZMET * İETT’nin “Trekking hatları” talep gördü

İETT’nin “Trekking hatları” talep gördü

28 Haziran 2019 Cuma

Doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullu’lar için açılan ve seferlere başlayan İETT’nin D1 ve D2 “Trekking Hatları”, hafta sonları hizmet veriyor. İstanbullu’lar hizmetten memnun…


İSTANBUL-İETT’nin doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için açtığı ve hafta sonları hizmet verecek iki hattı, hizmete başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, İETT- ’nin, insanın ruh ve beden sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan doğa yürüyüşü (trekking) yapmak isteyen İstanbullu’lar için D1 Polonezköy-Üsküdar /Kadıköy ve D2 Beşiktaş-Belgrad Ormanı hatları yaz ayları boyunca hafta sonları sefer yapacak.

D1 numaralı Kadıköy/Üsküdar-Polonezköy hat güzergahı: Kadıköy, Numune Hastanesi, Doğancılar, Altunizade, Ümraniye, Çakmak Köprüsü, Şile Yolu, Çubuklu Evleri, Polonezköy Muhtarlık şeklinde olurken, D2 numaralı Beşiktaş-Belgrad Ormanları hattı ise Beşiktaş İskeleden hareketle Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, Maslak, Hacıosman, Atatürk Arboretumu ve Belgrad Ormanı’ndan geçerek Göktürk’e gidecek.

İETT, söz konusu hatların sefer saatleri ve güzergahları hakkında detaylı bilgileri “www.iett.istanbul” adresinde vatandaşların bilgisine sundu.

http://www.kenticitoplutasima.com.tr/yasam/3220/iettnin-%E2%80%9Ctrekking-hatlari%E2%80%9D-talep-gordu
This entry was posted in DOĞA - ÇEVRE, Doga - Cevre - Ekoloji - Tarim, HAYATIN İÇİNDEN. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *