HAYATIN İÇİNDEN * İYİ İNSAN OLMAK * İyiliksever yolcu ‘first class’ koltuğunu anne ve hasta bebeğine verdi

To the man in 2D. Today you were traveling from Orlando to Philly. I don’t know you, but I imagine you saw us somewhere. I was pushing a stroller, had a diaper bag on my arm and also lugging an oxygen machine for my daughter. We had smiles on our faces as we were headed to see her “friends” at CHOP (Children’s Hospital of Philadelphia). We pre- boarded the plane, got cozy in our window seat and made jokes to those around us about having to sit by my yelling-but-happy baby. Th

Afficher la suite

403 K
37
511 K

İyiliksever yolcu ‘first class’
koltuğunu anne ve hasta bebeğine verdi

ABD Kerem Congar
Son güncelleme: 13/12/2018

Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘first class bölümünde uçan bir yolcu oksijen maskesine bağlı kızıyla birlikte ekonomi sınıfında uçan bir anneye kendi koltuğunu verdi. Olay sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

Kelsey Zwick adındaki anne ve 11 aylık bebeği Lucy 6 Aralık günü American Airlines’in 588 sefer sayılı Orlando-Philadephia uçağına binmek için uçağa doğru yöneldi. Anne ve kızı uçağın ekonomi sınıfındaki koltuklarına oturduklarında, kabin memuru yanlarına yaklaşıp first class sınıfındaki bir yolcunun kendileriyle koltuğunu değiştirmek istediğini iletti.

Yapılan bu iyiliği sevinç gözyaşlarıyla kabul eden anne Zwick daha sonra adının Jason Kunselman olduğu belirlenen iyiliksever yolcuya teşekkür etti. Yolculuk sonrası Kunselman’ı arayan ancak bulamayan anne Facebook hesabında yaşadığı olayı şöyle anlattı:
“2D koltuğunda oturan yolcu. Sizi tanımıyorum. Sanırım beni bir yerlerde gördünüz. Bebek arabasını iletiyordum. Kolumda da bebek bezleri vardı ve kızım için bir de oksijen maskesi taşıyordum. Hastaneye vardığımızda ben ve kızımın yüzünde gülücükler vardı. Gözyaşlarımı tutamadım. ben ağlarken kızım Lucy gülüyordu. Kızım bu iyiliği iliklerine kadar hissetti. Gerçek ve saf iyilik… Size doğru düzgün teşekkür edemedim. Bu sebeple teşekkürler. Sadece koltuk için değil. Bizi fark ettiğiniz için. Sizin sayenizde bu dünyada ne kadar çok iyilik olduğunu anladım. Ve bu iyiliği biz de başkasına ileteceğiz. AA 588’de 2D’de oturan sayın yolcu. Cömertliğiniz bize ilham veriyor.”
Anne Zwick ve kızı Lucy’ye first class koltuğunu veren yolcu Jason Kunselman.Jason Kunselman- Facebook

Kelsey Zwick’in bu mesajı birkaç gün içerisinde 760 binden fazla beğeni aldı ve yaklaşık 500 bin kişi tarafından paylaşıldı. 29 haftalıkken doğan bebeğin anne Zwick’in, ikiz kızını Philadelphia Çocuk Hastanesi’ne kronik akciğer rahatsızlığı tedavisi için götürdüğü öğrenildi.

This entry was posted in HAYATIN İÇİNDEN. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *