Ege Denizinde Yunanistan’ın işgal ettiği ADALARIMIZDAKİ Yunan Otelleri Turizm Bakanımıza çalışıyor * BAKAN ERSOY’UN ŞİRKETİ ETS’NİN PAZARLADIĞI İŞGAL ALTINDAKI ADALARDA 19 OTEL VAR

04-12-2018 10:27

BAKAN ERSOY’UN ŞİRKETİ ETS’NİN PAZARLADIĞI
İŞGAL ALTINDAKI ADALARDA 19 OTEL VAR

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un işgal altındaki Keçi ve Gavdos adalarına kondurulan Yunan otellerini pazarlamasından sonra adalarımızda Yunan oteller zincirinin kurulduğu ortaya çıktı…

Türkiye ile Yunanistan arasındaki sorunlardan olan Akdeniz ve Ege denizindeki adaların kime ait olduğuna ilişkin tartışmalar uluslararası alanda tartışılırken Yunanistan”ın emrivaki ile işgal ettiiği adalardaki oteller ve bu otellerden bazılarını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un şirketi ets tur’un pazarlaması ile ilgili tartışmalara hergün bir yenisi ekleniyor.

Konuyu Yeniçağ Gazetesi’ndeki köşesinde gündeme getiren Ahmet Takan, bugün olayın başka bir yönüne dikkat çekiyor. Takan, “İşgal edilen Türk topraklarında Yunan oteller zinciri…” başlıklı yazısında şunları söylüyor:

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un işgal altındaki Keçi ve Gavdos adalarına kondurulan Yunan otellerini pazarlamasından sonra adalarımızda Yunan oteller zincirinin kurulduğu ortaya çıktı.

Yunan işgali altında olan İzmir Koyun Adası’nda 4 otel, Aydın Hurşit Adası’nda 6 otel, Aydın Nergizçik Adası’nda 1 otel, Aydın Marathi Adası’nda 1 otel, Aydın Eşek Adası’nda 2 otel, Muğla Keçi Adası’nda 1 otel, Antalya Gavdos Adası’nda 4 otel olmak üzere toplam 19 otel İşletmeye açılarak Yunan oteller zinciri kurulmuş.

Peki Tüm bunlar olup biterken “One minit”çiler ne yapmış?.. Aynı Türk adalannın işgalinde yaptıklan gibi hoş görü içerisinde Yunan’a yol verip, kıllarını bile kıpırdatmamışlar!..

Belki, bu oteller de neymiş diye merak edersiniz veya günün birinde Turizm Bakanı Ersoy’un şirketi etstur’un ünlü gemisine atlar bir gezinti yaparsanız diye listeyi sunalım…

Ama unutmayın!..

Bu otellerde konaklayabilmeniz İçin aynı Binali Yıldırım gibi pasaport İle kendi adalanmıza giriş yapabilirsiniz.

Yunan, başka türlü izin vermiyor.
İşte, işgal edilen Türk adalannda İşletilen Yunan otelleri;

İzmir Koyun Adası’nda;
Captain Diamantis Mansion Grand Apartment, Captain Diamantis Mansion Standard Room, Captain Diamantis Mansion Executive Suİte ve Captain Diamantis Mansion Deluxe Room.

Aydın Hurşit Adası’nda;
Nektaria on the Be-ach, Studİos Nektaria, Studios Rena, Eftİchia Rooms&Studios, Costareli ve Patras Apartments.

Aydın Nergizçik Adası’nda;
Katsavidis. Aydın Marathi Adası’nda; Pantelis Marathi Island Resort.

Aydın Eşek Adası’nda;
Studİos Ageri ve Island Studİos. Muğla Keçi Adası’nda; H Hotel Pserimos Villas. (Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un şirketi etstur da Yunan H Hotel Pserimos Villas’ı pazarlıyor.)

Antalya Gavdos Adası’nda;
Gavdos Princess, Gavdos Studİos, Metochi Gavdos ve Manthos Casa. (Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un şirketi etstur da Yunan Gavdos Studİos Otelini pazarlıyor.)

Turizm işletmesi belgeleri kimden?

İşgal edilen Türk topraklarında Yunan küstahlıkları devam ederken, Türkiye’de iktidan ve muhalefeti İle siyasiler 3 maymunu oynarken “bunlar nasıl oluyor” sorusu biraz komik kaçacaktır. Türk adalarını işgal eden, üzerinde ağır silahlarla, gerçek mermilerle askerî tatbikatlar yapan, Türk kara sulannda petrolümüzü çalıp satan Yunan’a ara sıra dümenden söylenmekten öte ne yapılabildi?.

Cevap;

Koskocaman bir hiç!..

Ege’de İşgal edilen Türk topraklannda içler acısı durumu durmadan, yılmadan belgeleriyle ortaya döken Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, adalanmızın İşgali döneminde, Atilla Koç, Ertuğrul Günay, Ömer Çelik,Yalçın Topçu, Mahir Ünal, Nabi Avcı, Numan Kurtulmuş ve Mehmet Nuri Ersoy’un Turizm Bakanı olarak görev yaptığını hatırlatıp, “hâlihazırda işgal altındaki Türk adalarında faaliyet gösteren toplam 19 Yunan oteline Turizm Yatırımı ve Turizm İşletmesi Belgelerini kim verdi?

TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı mı yoksa Yunan Turizm Bakanlığı mı” diye soruyor.

Ümit Yalım, bir gerçeği daha gözler önüne seriyor; ‘Türkiye Seyahat Acentalan Birliği TÜRSAB’ın başvurusu üzerine İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, 29 Mart 2017’de, booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini yasakladı. Mahkeme karanna göre booking.com, Türkiye’de yerleşik otel ve konaklama tesislerini pazarlayamaz ve pazarlanmasına aracılık edemez.

Ancak booking.com şirketi, Türkiye’de yerleşik olan Hurşit Adası’nda 6, Nergizçik Adası’nda 1, Eşek Adası’nda 2, Keçi Adası’nda 1 ve Gavdos Adası’nda 4 olmak üzere toplam 14 Yunan otelini pazarlıyor ve pazarlanmasına aracılık ediyor. Anayasanın 138. Maddesine göre yürütme organları mahkeme kararlarına uymak zorundadır.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Turizm Bakanlığı, booking.com ile ilgili mahkeme karanna neden uymuyor.

Anılan şirkete neden müdahil olmuyor?
TÜRSAB uyuyor mu?
TÜRSAB, mahkemeye verdiği booking.com şirketinin Türkiye’de yerleşik 14 Yunan otelini pazarlamasına neden sessiz kalıyor?”

Şu belgeleriyle ortaya dökülenlerin milyonda biri başka bir ülkede olsa ne bakan ne de hükümet kalır!..

Böyle başa böyle tarak misali…
Böyle muhalefete böyle iktidar!..

www.turizmgazetesi.com/news.aspx?id=87267

This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK, YUNANİSTAN - EGE SORUNU. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *