Din eğitimi almıştır , hocadır DEMEYİN ! , sürekli olarak çocuk taciz tecavüz olaylarının ardından neden din adamlarının çıktığı sorgulanmalıdır.* Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, 5 öğrencisine cinsel istismardan tutuklandı

Cumhuriyet
DHA 26 Mart 2018 Pazartesi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni,
5 öğrencisine cinsel istismardan tutuklandı

Diyarbakır’da, 5 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alınan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, öğrencilerin ifadeleri ortaya çıktı. Öğrenciler, şüphelinin kendilerini aylardır taciz ettiğini söyledi.

Merkez Yenişehir ilçesinde 23 Mart’ta bir ortaokulda 5 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y., gözaltına alındı. Şüpheli, sorgusunun ardından mahkemece tutuklandı. Yaşları 11 ile 15 arasında değişen mağdur öğrencilerin Rehberlik öğretmenine verdikleri ve soruşturma dosyasına giren ifadeleri ortaya çıktı. Öğrenciler ifadelerinde, şüphelinin derslerde kendilerine elle tacizde bulunduğunu ve rahatsız edici şekilde baktığını anlattı. Mağdur öğrencilerden biri de şüphelinin sınavlarda kopya ve yüksek not verdiğini söyledi.

Mağdur öğrencilerden biri ifadesinde, öğretmenleri E.Y.’nin yaklaşık 4-5 ay önce kitap okuma dersinde kendisini elle taciz ettiğini anlatarak şikâyetçi olduğunu söyledi.

Öğrencilerden bir diğeri ise öğretmenleri E.Y.’nin bir ay önce kitap okuma dersinde yanından geçerken eliyle taciz ettiğini söyledi. Öğrenci, “Derste bana kopya verdi ve sınavlardan hep 100 verdi. Hocadan şikâyetçiyim” dedi. Öğrencilerden bir başkası ise de “E.Y., 3-4 hafta önce kitap okuma dersinde, ‘Kimse kitabın üzerinden kafasını kaldırmasın’ dedi. Sonra da bana dokundu” ifadelerini kullandı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/948793/

This entry was posted in EĞİTİM, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *