AMİRAL GEMİSİ HAVUZDA BATTI ! * DOĞAN MEDYA GRUBU Vekaleti olan DEMİRÖREN’lere SATILDI * Medyanın yüzde 76’sı Tirajın yüzde 90’ı SARAYIN DENETİMİNE GEÇTİ

Cumhuriyet/22.03.2018

Doğan Medya Grubu satıldı

Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya
Grubu’nun Erdoğan Demirören’e satıldığı öğrenildi.

Bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Tük kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu, Demirören Grubu’na satıldı.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören’le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda da anlaştı.

Sözcü’nün konuştuğu Hürriyet yetkilileri akşam saatlerinde satışın KAP’a bildirileceğini söyledi. İddiya göre anlaşmaya varılan satış rakamı 1.2 milyar dolar…

İngiliz haber ajansı Reuters da Doğan Medya Grubu’nun satıldığını dünyaya duyurdu. Reuters’ın sorusunu yanıtlayan üst düzey bir yetkili, “Doğan Medya Grubu’nu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu’nun bu akşam saatlerinde KAP’a açıklama yapması bekleniyor” dedi.

Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan kuruluşların tamamı şöyle:

Kanal D, CNN Türk, tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP)

 

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/946308/Dogan_Medya_Grubu_satildi.html

This entry was posted in FAŞİZM, MEDYA, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *